Zavrieť

Porady

Balkón

ahojte,
potrebujem poradiť. čo si myslíte o "prístavbe" balkóna?
ide o to že balkón vôbec nemáme a chceli by sme.
nemáte náhodou skusenosti s dodatočným dorábaním balkóna? páči sa mi drevený balkón - ale u nás bude možné ho asi dať len na drevené piliere... ale tiež to nevyzerá zle...
v stredu nám majú zameriavať okná - tak sa nevieme rozhodnúť či to robiť alebo nie ...

dakujem
ivet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Riba je offline (nepripojený) Riba

    Riba
    Je to balkon ba dome alebo byte?
    Bez ohladu na to kde to bude treba stavebné povolenie a posudok statika. V dome by si si to mohol urobyt na vlasne triko (nenahovaram iba uvadzam "beznu" prax v SR). Pri byte bude treba vyjedrenie spoluvlastníkov a ak je to zo strany ulice (verejného priestoru) a posudenie z hladiska architektonickeho (nie vsetko ucelne je aj pekne).
    ďakujem.
    je to balkon v dome, ale po dohode sme asi balkon zrušili a nahradíme ho pergolou na prízemí... budeme mať pekné drevené okná - a ďalšia vec je, že nemáme na dome strechu - čiže je rovná strecha a ked sme si nasimulovali balkón - drevený - vyzeralo to prinajmenšom zvláštne... ale dakujem za radu ...

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Ahojte,odbornici. Potrebujem vediet aky je to francuzky balkon? Ak ma niekto fotku a prilozi ju velmi ma potesi. Dakujem.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Adkah Pozri príspevok
    Ahojte,odbornici. Potrebujem vediet aky je to francuzky balkon? Ak ma niekto fotku a prilozi ju velmi ma potesi. Dakujem.
    Fotkou Ťa nepoteším. Možno niekde na internete sa nájde. Avšak v podstate sú to balkónové dvere bez balkóna s napr. kovovým zábradlím.

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    To vazne? Ja som si to predstavovala ako normalny balkon zo zabradlim, len o nieco mensi. Tak toto ma dost sklamalo. Ale dakujem, za odpoved.

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Je Dakujem pekne za obrazok. Uz priblizne viem, nieco som nasla aj na internete. Tak to tu prikladam
    Naposledy upravil Adkah : 08.12.08 at 07:55

    hiva je offline (nepripojený) hiva

    hiva
    Napriek tomu, ze Iveta uz radu nepotrebuje, mne by sa podobna rada zisla....v projekte na rodinny dom mame balkon na 2 stlpoch...mate niekto skusenosti, ako je najlepsie tieto stlpy pre balkon spravit? co je lepsie...ocelova konstrucia, resp. zelezne stply alebo radsej betonove?

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    hiva Pozri príspevok
    Napriek tomu, ze Iveta uz radu nepotrebuje, mne by sa podobna rada zisla....v projekte na rodinny dom mame balkon na 2 stlpoch...mate niekto skusenosti, ako je najlepsie tieto stlpy pre balkon spravit? co je lepsie...ocelova konstrucia, resp. zelezne stply alebo radsej betonove?
    Môj názor: na rodinnom dome balkón NIE, a už vôbec nie na stĺpoch...
    Asi som neporadil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.