Zavrieť

Porady

zmluva o spolupráci

Ahojte poraďáci.
poprezerala som už všetko možné, ale odpoveď na svoju otázku som nikde nenašla. Naša a.s. chce uzatvoriť zmluvu o vzájomnej spolupráci s a.s. v ČR. Predmetom tejto spolupráce má byť poskytnutie informácií a obrázkov z našej strany ako poskytovateľa. Objednávateľ teda spoločnosť z ČR nám zasa poskytne výsledky spracovania týchto obrázkov a informácií a vo svojej práci uvedie zdroj poskytnutých obrázkov. Všetko bezodplatne. Je možné uzatvoriť takúto zmluvu a ak áno podľa akého §??
ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    dusan 13 je offline (nepripojený) dusan 13

    dusan 13
    Myslím , že je možné uzatvoriť takú zmluvu, v zmysle § 269 ods. 2. Obchodného zákonníka.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Je možné uzavrieť akúkoľvek zmluvu, na ktorej sa zmluvné strany dohodnú a neodporuje zákonu. Je to tzv. nepomenovaná zmluva (jej vzor sa priamo v Obch.Zák. nenachádza). U nás na Východe tiež hovoríme innominátna zmluva.

    nika1 je offline (nepripojený) nika1

    nika1
    Ďakujem za skorú odpoveď. Len neviem, či tou bezodplatnosťou neporuším nejaký § zo zákona o DPH. Nevie niekto poradiť???

    Beatrix je offline (nepripojený) Beatrix

    Beatrix
    Teraz som robila jednu inominátnu zmluvu
    Prikladám vzor. Podľa mňa by takto mohla vyzerať


    INOMINÁTNA ZMLUVA
    podľa § 269, ods 2 ObchZ.
    upravujúca práva a povinnosti zmluvných strán

    ..................... IČO: ......................
    so sídlom v: .................................................. ...
    ďalej len „majiteľ“

    a

    ...................... IČO : .....................
    so sídlom v: .................................................. ......
    ďalej len „živnostník“


    uzatvárajú túto zmluvu:

    1................................................. ............................................


    2................................................. ..........................................


    3................................................. .............................................


    4................................................. .............................................


    5................................................. ...........................................


    6................................................. ..............................................


    7................................................. ............................................




    V .......................................... dňa .....................................



    ...................
    živnostník

    .....................
    majiteľ

    Naposledy upravil Beatrix : 04.07.07 at 07:04

    Juskica je offline (nepripojený) Juskica

    Juskica
    Ahojte, nevedeli by ste mi prosim pomoct vytvorit navrh zmluvy o spolupraci medzi Organizatorom a usporiadatelom spotrebitelskej sutaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.