Zavrieť

Porady

kurz.rozdiel v PU

Ahojte, môže mi niekto pomôcť? Účtujem v podvojnom účt. Doteraz som nemala valutovú pokladňu, šéf však išiel na služobku do ČR a tam si menil SKK za CZK (za 2000 SKK dostal 1360 CZK-kurz 0,680 + cena služby zmenárne 50 CZK). Ako si mám začať viesť valutovú pokl.? Bude tu niečo ako počiatočný stav? Ako vyčísliť a zaúčtovať kurz.rozdiel v PU.
Prosím,ak niekto vie, pomôžte. Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Urob si analytiku na pokladni
    Budeš účtovať 261xx/211xx výdaj z Sk pokladne 2000,-
    Počiatočný stav v CZ pokladni je nulový
    Príjem do CZ pokladne 211xx/261xx 1360,- doklad zo zmenárne o výmene (kurzom 0,68)
    Výdaj z CZ pokladne 50,- doklad zo zmenárne o poplatku
    Výdaj na účely služobky z CZ pokladne 512xx/211xx
    a tak ďalej
    Kurzový rozdiel ti pri účtovaní o výmene nevznikne, lebo budeš účtovať len jedným kurzom, k. rozdiely sa účtujú na 563 a 663

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Ešte jedna vec, keď som si vytvorila valutovú pokladňu (MRP-win)-CZK, pýta mi kurz 1 CZK= (kurz) SKK a prepočíta mi to na SKK, tým pádom mi tam vzniká kurz.rozdiel. Je to ok? Mám zaúčtovať ten kurz.rozdiel? Ako mám použiť kurz zmenárne keď mi stále pýta kurz SKK,čiže mi to prepočíta na SKK kurzom NBS a vznikne mi kurz.rozdiel. ďalej mal výdavky aj na ubytovanie 630 CZK,zase to mám prepočítať na SKK a vznikne mi zase kurz.rozdiel? Lebo keď to chcem zaúčtovať do denníka tak len v SKK. Poraďte prosím....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.