Zavrieť

Porady

na ake diety ma narok ...

zamestnanec mal na sluzobnej ceste zabezpecenu stravu...
Zaujimalo by ma ak odlietal do Moldavska..
o 13 h prekrocil hranice Rakuska,
odlet bol zo Schwechatu a prilet bol o 17.15 do Moldavska, kde mal uz zabezpecenu veceru...na ake diety ma narok..?
v Omege mi vychadza ze na stravne do 12 hodin...zaskrtla som kratenie o veceru a teda mi vychadza stravne na den cesty 19,5 USD minus 13.65 USD...
dufam ze mam spravne ked som dala pobyt v lietadle akoby uz pobyt v Moldavsku...
No a spat podobne...
odlietal 17.45 z Moldavska, priletel 19.00 do Schwechatu a hranice v Bratislave Berg prekrocil o 20.00...na ake diety ma narok, mozem mu ich znova dat v USD ako keby opat cesta v lietadle bola cas straveny v Moldavsku alebo to uz mam zadat ako cas straveny v meste doletu lietadla, teda v Rakusku?..ranajky a vecere mal este zabezpecene...a teda narok na cestovne nad 12 hodin minus 25 perc ranajky a 40 per. obed?
.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie. Pobyt v krajine sa ráta od príletu.
    Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1 až 6 § 13 zákona o cest.náhradách kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 12 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 6.
    Ak je pri zahraničnej pracovnej ceste v doklade o ubytovaní zamestnanca preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ mu poskytuje stravné v cudzej mene určené podľa odsekov 1 až 7, znížené o

    a) preukázanú sumu za poskytnuté raňajky alebo
    b) 25 %, ak preukázaná suma výdavku za poskytnuté raňajky je vyššia ako 25 % zo stravného určeného podľa odsekov 1 až 5 alebo ak suma výdavku za poskytnuté raňajky nie je vyčíslená.
    Okrem stravného,ktoré sa kráti,má nárok aj na vreckové.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bui Pozri príspevok
    zamestnanec mal na sluzobnej ceste zabezpecenu stravu...
    Zaujimalo by ma ak odlietal do Moldavska..
    o 13 h prekrocil hranice Rakuska,
    odlet bol zo Schwechatu a prilet bol o 17.15 do Moldavska, kde mal uz zabezpecenu veceru...na ake diety ma narok..?
    v Omege mi vychadza ze na stravne do 12 hodin...zaskrtla som kratenie o veceru a teda mi vychadza stravne na den cesty 19,5 USD minus 13.65 USD...
    dufam ze mam spravne ked som dala pobyt v lietadle akoby uz pobyt v Moldavsku...
    No a spat podobne...
    odlietal 17.45 z Moldavska, priletel 19.00 do Schwechatu a hranice v Bratislave Berg prekrocil o 20.00...na ake diety ma narok, mozem mu ich znova dat v USD ako keby opat cesta v lietadle bola cas straveny v Moldavsku alebo to uz mam zadat ako cas straveny v meste doletu lietadla, teda v Rakusku?..ranajky a vecere mal este zabezpecene...a teda narok na cestovne nad 12 hodin minus 25 perc ranajky a 40 per. obed?
    .
    Neviem, odkiaľ si brala ten základ 19,5 USD????

    Veď podľa Opatrenia min. financií SR č. 641/2006 je pre Moldavsko základná náhrada stravného 40,- EUR! Teda ak bol na SC v pásme 6-12 hodín, tak má nárok na stravné vo výške 50% z denného nároku, t.j. 20,- EUR, ktoré sa kráti o poskytnutú večeru 35%.

    Mne to vychádza tých 35% na 14 EUR, teda 20-14= 6 EUR na ten cestovný deň.

    Cesta späť bola v pásme 12-24 hodín, teda základný nárok bude 40,- EUR. Krátenie za raňajky bude 25%, len nechápem, kde mal poskytnutú večeru, keď z Moldavska odlietal o 17:45? To ešte tam, alebo s navečeral v Rakúsku po prílete? Dúfam, že občerstvenie na palube nepovažuješ za poskytnutie stravy? Alebo si chcela napísať, že mal poskytnuté v ten deň raňajky a obed.

    Takže predpokladajme, že mal tie raňajky aj obed, tak sa mu bude denný nárok krátiť o 25%+40%, t.j.65%, teda na ten deň dostane 40-26=14 EUR.

    Samozrejme netreba zabudnúť na vreckové vo výške 5-40% (podľa interného rozhodnutia zamestnávateľa), ktoré mu patrí za každý deň pobytu, aj keď mal stravu zabezpečenú.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    dakujem moc...

    to stravne mam z Omegy..v ciselniku je 39 EUR na den...prepisem to...
    nekontrolovala som to, myslela som si ze je to tam zadane spravne...budem musiet skontrolovat vsetky staty...dakujem za upozornenie...

    S tym nasim zamestnancom je to komplikovane...lebo tam bol vyslany aby robil pre nasho odberatela na projekte za ktory nas plati...
    ..a s tento odberatel sa teraz s nami dohodol..ustne..ze vsetky blocky, ktore mu zamestnanec donesie ako vydavok, ktory mal na sluzobnej ceste mu preplati..teda ak sa aj niekde naje, tak nam to preplati..cize z toho mi vyplyva, ze zamestnanec nema narok na ziadne stravne ..iba na vreckove...tam mal vsetko zabezpecene popri ubytovani, no a po ceste co si kupil to si da preplatit...len nie som si uplne ista ci je to spravne..
    lebo k tomu nemam ziadny papier...doklad..tieti blocky idu mimo nasho uctovnictva..tie si zauctuje odberatel nasich sluzieb....teda si myslim ..je to totizto talian....

    na ake diety ma narok ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.