Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie preddavkov na daň

Môžete mi prosím poradiť???
Mám zamestnanca ktorý k nám do firmy nastúpil 13.8.2004.
Predtým nikde nepracoval, bol študent, navyše je ženatý od 13.9.2004,
jeho manželka je tiež študentka a nemá žiadny príjem .Požiadal si o ročné zúčtovanie dane z príjmov...
Aké doklady mi musí prieniesť?
Ja som si vyžiadala, čestné prehlásenie od neho ako zamestnanca, že
od 1.1.2004 do nástupu do našej firmy nikde nepracoval a nemal žiadny príjem-potvrdenie o návšteve školy. To si myslím, že je Ok.
To isté som si vyažiadala aj od jeho menželky, ale teraz otázka. Za aké
obdobie môžem uplatniť odpočet na manaželku. Za celý rok, alebo až od
dátumu svadby.
Ako je to v prípade, ak je manželka na materskej dovolenke a predtým bola
študentka.
No proste mám v tom zmätok.

Ďakujem, porada je aj tak super.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    Na manželku si môže uplatniť len pomernú časť nezdaniteľnej sumy a to od 1.10.2004 §11 ods 4 Zákona o dani z príjmov. Pre uplatnenie tejto nezd.sumy sledujete vlastný príjem špecifikovaný v § 11 ods 1 písm. b.

    daria je offline (nepripojený) daria

    daria
    ďakujem.
    Ešte jeden dotaz do príjmu sa nezarátava ani materská ani rodičovský príspevok a ani PN, je to tak správne?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    daria
    ďakujem.
    Ešte jeden dotaz do príjmu sa nezarátava ani materská ani rodičovský príspevok a ani PN, je to tak správne?
    Nezarátavajú sa štátne sociálne dávky, t. zn. že materská a nemocenské sa musí zarátať, rodičovský príspevok už nie.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    bóžinku, chcem zadať otázku k ročnému zúčtovaniu a vidím tu minimálne 20 založených tém ... vybrala som si túto
    Chcem sa opýtať či požadujete od zamestnanca (ktorý vás požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane), ktorý mal v roku 2004 viacerých zamestnávateľov a znižoval si základ dane o príspevky DDP, potvrdenie o výške týchto príspevkov od jeho DDP? Alebo mu urobíte ročné zúčtovanie z údajov, ktoré sú uvedené v potvrdeniach o zdaniteľnej mzde?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    .
    vladan
    bóžinku, chcem zadať otázku k ročnému zúčtovaniu a vidím tu minimálne 20 založených tém ... vybrala som si túto
    Chcem sa opýtať či požadujete od zamestnanca (ktorý vás požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane), ktorý mal v roku 2004 viacerých zamestnávateľov a znižoval si základ dane o príspevky DDP, potvrdenie o výške týchto príspevkov od jeho DDP? Alebo mu urobíte ročné zúčtovanie z údajov, ktoré sú uvedené v potvrdeniach o zdaniteľnej mzde?
    Ja z údajov ktoré sú uvedené v potvrdení o zdaniteľnej mzde. Veď by sme nakoniec žiadali na potvrdenie- potvrdenia, myslím, že to stačí a vlastne podpisuje žiadosť o vykonanie RZ kde píše o akú sumu ide a že prikláda potvrdenia, tak myslíš že to nestačí?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    vlaďa - ja to žiadam od nich (AJ OD SEBA) - napríklad DDP Pokoj si za to zinkasuje 40,- SK - ale spím pokojným spánkom...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Jara
    .
    Ja z údajov ktoré sú uvedené v potvrdení o zdaniteľnej mzde. Veď by sme nakoniec žiadali na potvrdenie- potvrdenia, myslím, že to stačí a vlastne podpisuje žiadosť o vykonanie RZ kde píše o akú sumu ide a že prikláda potvrdenia, tak myslíš že to nestačí?
    Jara, ale na žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania nie je ani zmienka o DDP, tak preto sa pýtam ...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    tibor
    vlaďa - ja to žiadam od nich (AJ OD SEBA) - napríklad DDP Pokoj si za to zinkasuje 40,- SK - ale spím pokojným spánkom...
    tibor, práve o ten poplatok mi išlo, že to stojí zopár kačiek a či mám právo "nútiť" zamestnanca, že to chcem ... keď kukneš do § 38 zákona o dani z príjmov, tak tam neuvidíš ani slovko o DDP, preto ma to "tak trápi"
    ... hej a eštik niečo, Tatry-Sympatia chcú 80,- Sk ... sviňuchy jedne :p

    Gabika75 je offline (nepripojený) Gabika75

    Gabika75
    Prosím poradiť:
    Moja známa pracovala celý rok 2004 nepretržite v Ceskej republike. Jej zamestnávateľom bola slovenská firma. Plynuli jej príjmy zo závislej činnosti. Od januára do mája ju zamestnávateľ viedol vo firme X, od júna do decembra vo firme Y. To znamená, mal 2 firmy bez ich vedomia ich preradil do inej firmy, hoci stále pracovali na tom istom mieste.
    V januári 2005 im vystavil potvrdenie o zdan. mzde za rok 2004 pochopiteľne za každú firmu zvlášť, len s tým rozdielom, že na potvrdenie z firmy Y už uvádzal zaplatenú preddavkovú daň v českých korunách. Ináč uvádzal im na vyplatnej páske stále len min. mzdu. Otázka znie: Mohol im spraviť on RZD alebo si majú podať DP?
    Naposledy upravil Gabika75 : 19.02.05 at 23:03

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    vladan
    Jara, ale na žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania nie je ani zmienka o DDP, tak preto sa pýtam ...
    Ja mam take tlačivo žiadosti, kde to je presne vypísané hneď pod daň. bonusom a o tak,..." že zníženie úhrnu príjmov o DDP o zaplatení ktorých prikladám doklad /doklady/ v úhrnnej výške.......Sk". Stiahol mi ho kolega z netu tak Ti nepoviem kde ,ale najnovšie bolo a namnožil mi tak ani neviem odkial. To mi davajú vypísané a podľa toho im robím RZ, co si tam zapíšu a nepátram ďalej, veď sú podpísaní...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Jara
    Ja mam take tlačivo žiadosti, kde to je presne vypísané hneď pod daň. bonusom a o tak,..." že zníženie úhrnu príjmov o DDP o zaplatení ktorých prikladám doklad /doklady/ v úhrnnej výške.......Sk". Stiahol mi ho kolega z netu tak Ti nepoviem kde ,ale najnovšie bolo a namnožil mi tak ani neviem odkial. To mi davajú vypísané a podľa toho im robím RZ, co si tam zapíšu a nepátram ďalej, veď sú podpísaní...
    joj, oči mi vykole tá veta ... už vidím, aj ja to tam mám ... keďže je tam napísané, že o zaplatení ktorých prikladám doklad, budem chcieť doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.