Zavrieť

Porady

Stavebné sporenie alebo hypotekárny uver

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohladom financovania novostavby.....chcem začat stavať rodinný dom a chcel by som poradiť ohladom financovania. Teraz mi končí stavebné sporenie s cieľovou sumou milion Sk a je lepšie si zobrať aj hypotekárny uver? Poradte mi čo je lepšie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    ahoj behni do pss a oni ti urcite poradia, s istotou viem že je to momentálne najvýhodnejsie cez pss.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nie som nijaký finančný poradca, ale osobne sme sa rozhodli pre hypotekárny úver. Stavebné sporenie sme mali založené, ale... Zo stavebného sporenia platíš síce nižšie úroky, ale "vraj" (nemám osobnú skúsenosť) z celej cieľovej sumy, t.z. aj z peňazí, ktoré si si ty sám vložil na stavebné sporenie. Predčasné splatenie nemá absolútne žiadny význam, lebo stavebná sporiteľňa Ti aj tak úroky nijako nezníži. Pri hypotékach je už možné aj predčasné splácanie bez akýchkoľvek sankcií, takže si tak môžeš úroky vlastne ponížiť, ak sa Ti bude dariť a budeš môcť niečo splatiť skôr.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podotýkam, že pri 1 milionovom savebnom sporení ak požiadáš o úver tiež musíš založiť nehnuteľnosť ako pri hypoúvere. V PSS tá hranica na ručenie s nehnuteľnosťou minulý rok bol 0,5 mil.

    Stavebné sporenie alebo hypotekárny uver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.