Zavrieť

Porady

Sadzba dane z nehnuteľnosti

Prajem prijemny pondelok.

Mam jednu dolezitu otazku, ktora sa tyka sadzby dane z nehnutelnosti. Objavila som totizto rozporuplne informacie. Potrebujem napriklad sadzbu dane za bytove a nebytove priestory.
Zakon o dani z nehnutelnosti a zakon o miestnych daniach a poplatkoch hovori ze sadzba dane je 1 SK za m2 + 0,75 SK za kazde nadzemne podlazie. Avsak 1 Sk treba nasobit koeficientom pre dane mesto resp. obec.(Bratislava vraj ma koeficient 4,5)
Jeden nemenovany dennik vsak udaval na zaciatku januara tabulku sadzby dani pre jednotlive obce a mesta. a napr. pre Brastislavu udal ze 9, 10 a 12 sk za m2.
Dovolat sa na miestny urad nie je lahke. Viete mi niekto pomoct?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ak sa nedá dovolať - čomu sa mi moc nechce veriť - treba pozrieť či to nemajú na netovej stránke - v opačnom prápade treba zdvihnúť zadok a ísť tam osobne na ten príslušný úrad - termín podania do 28.2. - zaplatenie do 31.3.

    Romina7 je offline (nepripojený) Romina7

    Romina7
    Dakujem za info, okrem zdvihnutia zadku, som uz vsetko urobila. A zadok zdvihnut nestihnem.

    Romina7 je offline (nepripojený) Romina7

    Romina7
    Vsetkym ktori maju podobny problem.

    Sadzby dani sa riadia podla vseobecnych zavaznych nariadeni jednotlivych obci a miest.

    Koeficienty uz neplatia! ani 0,75 Sk za nadzemne podlazia a podobne pri bytoch.

    mam info pre Bratislavcanov - na www.bratislava.sk - do vyhladavania dajte slovo dan. je to Vseobecne zavazne nariadenie (VZN 8/2004)

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Ďakujeme, Romina7, za aktuálne info.
    A Tibor by mohol trochu miernejšie..., či nie?

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    eskaa Pozri príspevok
    termin podania je do 28.2.? Nie do dnes?
    Bol do dnes, v roku 2005 bol do 28.2. a to je aj v príspevku č. 2, ktorý bol napísaný v roku 2005.
    Otvoril si 3 roky starú tému.

    Sadzba dane z nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.