Zavrieť

Porady

Odpisy majetku v MRP

Môžte mi niekto poradiť, v učt. som odpisy ešte nikdy nerobila a neviem ako ich mám zaučtovať. Mám auto zaradené v majetku firmy, odpisy mi program vyrátal, ale ak dám v MRP výpočet dane z príjmu, tak to tam vyguruje, ale nie vo výdavkoch ale pod kolonkou odpisy. Ked to budem prepisovať do danového priznania tak to mám k tým výdavkom prirátať alebo v DP sa to niekde osobitne zapisuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matokubo je offline (nepripojený) matokubo

    matokubo
    Mam tento program. Ja zaúčtujem odpisy do dennika ručne, podľa vypočítaných odpisov v programe. Pozrela som výpočet dane a zistila som, že keď si dam ročný výkaz a porovnám to s výpočtom dane, tak v ročnom výkaze je suma výdavkov celkom včetne odpisu, len vo výpočte dane z prijmu to tam evidujú osobitne, neviem prečo. Pre mňa je dôležitý ročný výkaz, či tam všetko sedí, výpočet dane si robím sama. Odpisy sa učtuju v prevádzkovej rezii. V danovom priznani sa to osobitne neeviduje. odpis je súčasť celkových výdavkov zapísaných v DP typ B v tab.č.1 výdavky. Neviem, či stačí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.