Zavrieť

Porady

CO S DPH ZA MOB.TELEFON ZO ZAHRANIČIA?

Ahojte,
potrebujem poradiť, firma registrovaná na Slovensku ako platca DPH má spoločníka s trvalým pobytom v SRN. S nemeckým operátorom mobilnej siete frima uzatvorila zmluvu o poskytovaní služieb. Teraz mi prišla prvá faktúra za 12/2004 kde mám službu /telefonovanie/ účtované aj s DPH. Firma v SRN nieje registrovaná ako platca DPH.
Dávam do nákladov celú fakturovanú sumu aj s DPH?
Zdaniteľné plnenie bolo uskutočnené v SRN.
Môže sa firma zaregistrovať za platcu DPH v SRN keď tam nemá prevádzku ale len miesto trvalého pobytu jedného spoločníka?

Ďakujem za skoré odpovede!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Podla mna by ste sa mali nemeckemu oeratorovi preukazat, ze ste zaregistrovani pre DPH a mal by vam uctovat bez DPH. No a myslim,ze tato sluzba spada pod samozdanenie, a ked vym to uctuje s DPH, tak samozdanis iba sumu bez DPH. Do nakladov by som to dala cele, nieje to celkom koser, ale tu nemecku DPH si asi uplatnovat uz nebudete ... Myslim, ze sa urcite da v SRN zaregistrovat, len ci sa to koli uctu za telefon oplati, tam platit danoveho poradcu ...

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    alexxandra
    Podla mna by ste sa mali nemeckemu oeratorovi preukazat, ze ste zaregistrovani pre DPH a mal by vam uctovat bez DPH. No a myslim,ze tato sluzba spada pod samozdanenie, a ked vym to uctuje s DPH, tak samozdanis iba sumu bez DPH. Do nakladov by som to dala cele, nieje to celkom koser, ale tu nemecku DPH si asi uplatnovat uz nebudete ... Myslim, ze sa urcite da v SRN zaregistrovat, len ci sa to koli uctu za telefon oplati, tam platit danoveho poradcu ...
    Musím povedať, že neoplatí, ale spravili chýbu oni. Ak sú platcami DPH oni aj daná firma v Nemecku mali preukázať, že majú DIČ a postupovalo by sa podľa 6. smernice a je po probléme, pretože to nie je jednorázový náklad a bude sa asi každý mesiac opakovať. Registrovať sa dá, ale v tomto prípade je to zbytočné. Limit na registráciu je od 17 500 eur, no môžeš byť aj dobrovolný platca DPH.

    CO S DPH ZA MOB.TELEFON ZO ZAHRANIČIA?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.