Zavrieť

Porady

alergia na bielkovinu kravského mlieka a intolerancia laktózy

..dobrý večer..
..mám 21 mesačného syna alergického na bielkovinu kravského mlieka ..chcela by som sa len dozvedieť viac hlavne o výrobkoch ktoré sú dostupné normálne v potravinách(rastlinné tuky,sladkosti i iné)..
..neviem presne či sa mám vyhýbať aj napr.kyseline mliečnej,ktorá sa nachádza aj v niektorých rastlinných tukoch..hladám mamičku alebo niekoho kto má podobný zdravotný problém a vedel by mi poradiť čo môžem alebo nemôžem malému dávať..
..za radu a pomoc vopred dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    mareko Pozor, alergia na bielkovinu kravského mlieka a alergia na kravské mlieko sú dve rozdielne záležitosti. Nie je to to isté.....

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ja iba okrajovo....sú dostať jogurty, mliečko, aj sladkosti bez bielkoviny kravského mlieka. Sú to prevážne sójové výrobky, kupujú sa v predajniach zdravej výživy.
    sosak Sója tiež nie je výhra, totiž sója zvykne krížiť s alergiou na bielkovinu kravského mlieka. Takže treba urobiť aj testy na sóju.
    kaivorus odkiaľ máte toto tvrdenie?

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Odporúčam pozrieť do rubriky ALERGIA. Alergia nie je choroba, to je stav organizmu
    Pekný deň praje Dušansl
    kaivorus Bolo by vhodné doplniť:
    alergia ... reakcia na látku, ktorá vyvolá dôsledky - potiaže v našom organizme, je však potrebné sa pozrieť na úroveň v tomto prípade na zloženie stravy , pitný režim a čo pijeme, a pod.
    Riešenie - zamerať sa nie na odbúranie tyv alergiu podnecujúcich látok, ale na to, koho zobudí "alergická látka" v našom organizme, z pomalého budovania autoimunitných prejavov , resp ďalších dôsledkov - t.j. naších potiaží.

    alergia na bielkovinu kravského mlieka a intolerancia laktózy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.