Zavrieť

Porady

Ako sa vypočítajú odvody z náhrady mzdy vyplat. pri neplatne skončenom prac.pomere?

Ako sa vypočítajú odvody z náhrady mzdy vyplat. pri neplatne skončenom prac.pomere? Náhrada sa rozpočíta na jednotlivé mesiace alebo nie? Maximálny VZ sa posudzuje voči celej náhrade mzdy alebo po jednotlivých mesiacoch?

Ako je to v sociálnom a ako v zdravotnom poistení?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
Prosím pomôžete mi?

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
Prosím pomôžete mi?

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jana Motyčková
Jozef, tebe nikto neverí, že to myslíš vážne (že sa niečo pýtaš).
Ani ja.

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jana Motyčková
Ale aby si nezostal bez odpovede :
Pre SP by sa mala náhrada rozpočítať na mesiace a použijú sa minimá a maximá platné v mesiacoch, za ktoré je vyplatená. Vo výkaze sa uvedie ako oprava - kód 2 v rozsahu SP (toľko pokyn zo SP). Na otázku, či je potom možné spätne nárokovať aj nejaké dávky, sme dosiaľ odpoveď nedostali (pol roka).

Pre ZP, ak v čase vyplatenia pracovný pomer už netrvá (ani po rozhodnutí súdu), poistné neodvádzame. Ak pracovný pomer trvá poistné odvádzame, pripočítame k mesačnej mzde a uplatníme maximum.

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
Aby sme tému uzavreli: Skutočne šlo o vzorovo založenú tému na dnešnom Porado-Dračom seminári, ďakujem Poraďákom Andrejovi a Janke, ktorí sa zapojili (aj keď by "bodlo" zapojenie trošku skôr, aby nováčikovia na seminári - trvajúcom len do 14:00 - poznali, ako si pekne na Porade pomáhame.). Ako vidíte, vzorovo som odpovedi od Janky udelil aj ocenenie, tak ako sa sluší a patrí.

Ako sa vypočítajú odvody z náhrady mzdy vyplat. pri neplatne skončenom prac.pomere?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.