Zavrieť

Porady

Koeficient a zmluvna pokuta

Ahojte poradaci,
mam taku otazocku mali sme uzatvorenu zmluvu o buducej kupnej zmluvy z ktorej potencionalni kupcovia odstupili a mali zaplatit zmluvnu pokutu ktoru nam aj uhradili ale chcem sa opytat ci tato pokuta vstupuje do koeficientu podla § 28-41 alebo nie lebo auditor mi odpovedal ze asi NIE tak to asi to mozem aj ja robit audit. cooo? Dakujem potrebujem to do zajtra supis cooo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanka je offline (nepripojený) Stanka

    Stanka
    A este k tomu mam tu pokutu vykazovat na tlacive DPH ako dodanie tovarov a sluzieb s oslobodenim od dane alebo nie?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Stanka
    A este k tomu mam tu pokutu vykazovat na tlacive DPH ako dodanie tovarov a sluzieb s oslobodenim od dane alebo nie?
    aj ja účtujem zml.pokuty a penále do výkazu DPH ich nedávam... - § som nepozerala - spolahla som sa na auditorku. - tá to potvrdila isto. - keď bude čas pozriem ten §... robím jak divá, nestíham DPH!!! - len pri obedovaní tu kukám.

    Stanka je offline (nepripojený) Stanka

    Stanka
    No mi hovor mi tu mame 10 firiem na DPH a mame s kolegynkou dost. A este taketo blbosti riesit.Dakujem za odpoved

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    podla mna zmluvna pokuta nieje predmetom zakona o DPH, takze sa nikam nedostane. Nieje to ani dodanie tovaru,ani dodanie sluzby, ani dovoz, ani intrakomunitarne ani nic. A ked nieje predmetom zakona o DPH, tak ju nemozes do danoveho priznania o DPH dat :-} a uz aj ja mozem ist robit audit :-)

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    alexxandra
    podla mna zmluvna pokuta nieje predmetom zakona o DPH, takze sa nikam nedostane. Nieje to ani dodanie tovaru,ani dodanie sluzby, ani dovoz, ani intrakomunitarne ani nic.A ked nieje predmetom zakona o DPH, tak ju nemozes do danoveho priznania o DPH dat :-} a uz aj ja mozem ist robit audit :-)
    krásne - s humorom
    keby ťa počul moj klient že napr 89000 nie je ani nic - ten by Ti dal...hihihihi - jasne že viem ako to myslíš, ale ma to aspoň kúštik pobavilo v tej hrúúúúúze, čo robím - dnes som to asi až do zajtra!!!

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    tak to ma tesi ;-))) Tiez mam na krku 11 DPHciek a NECHAPEM, preco si to VSETCI nechavaju na posledny den :-))) aj teraz by som mala robkat,ale nechce sa mi :-/

    Koeficient a zmluvna pokuta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.