Zavrieť

Porady

dan z nehnutelnosti

Prosim o vysvetlenie : Dom s garazou bol kolaudovany v 2004, znamena to, ze do februara je potrebne podat priznanie a dokonca zaplatit dan ? uz neplatia 5 rocne "danove prazdniny " ? POTESTE MA !!!
Usporiadat
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

Jarus, ďakujem pekne,
to je teda pekné zderstvo.
0 0
jarus jarus

jarus je offline (nepripojený) jarus

Niet za čo. Ja som sa s tým dosť dlho zaoberala, nakoľko sa mi to zdalo nefér, ale zistila som, že niet úniku, ak to chce mať človek podľa zákona. Navyše, existujú aj "milí" susedia ...
0 0
Hana Hana

Hana je offline (nepripojený) Hana

Prosim Vás ako to je ked mám nehnutelnost + pozemok a v roku 2005 ( konkretne 15,1,2005 ) to vsetko spoločnost predala. ako mam postupovat? mam podavat priznanie k dani z nehn za rok 2005? mam obecnemu uradu oznamit predaj? ??????
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

To Hana: Ak kataster potvrdil prevod 15.1, tak do 30 dni ste mali spravcovi dane (obci, mestu alebo mestskej casti) pod hrozbou pokuty ohlasit predaj.
Okrem toho musite podat danove priznanie k dani z nehnutelnosti a tuto dan zaplatit (rozhodujuci je stav k 1.1, na zmenu vlastnictva v priebehu roka sa az na vynimky neprihliada)
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Anonymka
Ahojte. Trápim sa s daňovým priznaním a nieviem si rady: obce, ktoré sú sídlom okresu a kúpeľné miesta - majú na mysli okresné mestá? Tak keď je KÚ v Šali, a Šaľa je okresné mesto, patríme do tejto kategórie?
A ešte jedna vec by ma zaujímala: ako to je s prístavbou budovy, ktorá je rozostavaná (je to aj v LV), nebola kolaudovaná - je to 1 poschodová budova (t.j. 2podlažná) treba aj tú stavbu uviesť v DP???
Do skupiny "obce, ktore sú sídlom okresu a kúpeľné miesta" patrí napríklad Senec (lebo je okres) ale aj Trenčianske Teplice (nie sú síce okres, ale sú kúpeľným miestom). Presné sadzby daní vyčítate zo Všeobecne záväzného nariadenia, ktoré správca dane musel vydat.

Ak sa prístavba budovy neužíva a nebola skolaudovaná, tak sa za ňu daň zo stavieb neplatí - §10 ods.2 zákona 582/2004.
0 0
Hana Hana

Hana je offline (nepripojený) Hana

dakujem za odpoved
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať