Zavrieť

Porady

pri akej vyske NO prisla kontrola???

dobry den,
tak by ma zaujimalo, kedy, pri akej vyske nadmerneho odpoctu prisla danova kontrola? v bratislave zavisi od konkretneho danoveho uradu, samozrejme v ramci celeho slovenska je to tiez zrejme rozne. Pri akom nadmernom odpocte mozem cakat kontrolu???
Usporiadat
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

striebro1 Pozri príspevok
dobry den,
tak by ma zaujimalo, kedy, pri akej vyske nadmerneho odpoctu prisla danova kontrola? v bratislave zavisi od konkretneho danoveho uradu, samozrejme v ramci celeho slovenska je to tiez zrejme rozne. Pri akom nadmernom odpocte mozem cakat kontrolu???
kontrolu môžeš čakať aj pri vlastnej daňovej povinnosti
nikde v zákone nie je uvedené, že pri takom a takom vysokom nadmernom odpočte príde daňová kontrola; je to zrejme na ich zvážení, či na kontrolu prídu alebo nie,
možno majú aj oni nejaké interné smernice pri akom vysokom nadmernom odpočte pôjdu na kontrolu , ale priamo zo zákona to nevyplýva, to už si zrejme koordinuje každý daňový úrad sám
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
striebro1 Pozri príspevok
dobry den,
tak by ma zaujimalo, kedy, pri akej vyske nadmerneho odpoctu prisla danova kontrola? v bratislave zavisi od konkretneho danoveho uradu, samozrejme v ramci celeho slovenska je to tiez zrejme rozne. Pri akom nadmernom odpocte mozem cakat kontrolu???
Keď som aj robil na DU...tak sme chodili na odpočty nad milión. Ale zase DU má aký-taký prehľad o svojich ovečkách...pozná firmy, ktoré robia prevažne na export - takže tam ten odpočet nie je taký divný. A zase pozná firmy, ktoré majú stále povinnosť a odrazu odpočet..tak ta sa tiež chodilo.

Ale je to viac-menej od náhodného výberu.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

my sme prave taka ta exportna firma...doteraz neboli ani raz...mame stale odpocty cca do 300tis. teraz za december je to cez milion.....resp za december by mal prist nadmerak teraz do pondelka...tak kazdy den cakame obalku, ze zacnu kontrolu a nic neprislo...tak sa pytam, ci to mame brat tak, ze nadmerny odpocet poslu na ucet a hotovo?????
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

my sme prave taka ta exportna firma...doteraz neboli ani raz...mame stale odpocty cca do 300tis. teraz za december je to cez milion.....resp za december by mal prist nadmerak teraz do pondelka...tak kazdy den cakame postu, ze zacnu kontrolu a nic neprislo...tak sa pytam, ci to mame brat tak, ze nadmerny odpocet poslu na ucet a hotovo?????
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
striebro1 Pozri príspevok
my sme prave taka ta exportna firma...doteraz neboli ani raz...mame stale odpocty cca do 300tis. teraz za december je to cez milion.....resp za december by mal prist nadmerak teraz do pondelka...tak kazdy den cakame postu, ze zacnu kontrolu a nic neprislo...tak sa pytam, ci to mame brat tak, ze nadmerny odpocet poslu na ucet a hotovo?????
Áno .
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

to znamena, ze ak do dnesneho dna sme neobdrzali list, ze zacinaju danovu kontorlu, tak poslu odpocet? neviem, kde je to vzakone napisane, dokedy musia oznamit, ze zacnu danovu kontrolu na dph???
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak máte všetko v poriadku a podľa zákona, nevidím dôvod na obavu z kontroly
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

nemam obavu z kontroly...len sef ma stale otravuje, ci uz prisli peniaze a ked neprisli, ci prisiel list z du a ze dokedy ma prist, ked by uz mali byt peniazky na ucte a tento tyzden sa vypytuje aj 5x za den...tak preto som vlastne zalozila tuto temu....))))
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
striebro1 Pozri príspevok
my sme prave taka ta exportna firma...doteraz neboli ani raz...mame stale odpocty cca do 300tis. teraz za december je to cez milion.....resp za december by mal prist nadmerak teraz do pondelka...tak kazdy den cakame postu, ze zacnu kontrolu a nic neprislo...tak sa pytam, ci to mame brat tak, ze nadmerny odpocet poslu na ucet a hotovo?????
Nadmerný odpočet za december má nabehnúť na účet do 25.03.2006.
DPH za 12/2006 sa podáva do 25.01. DÚ počká na priznanie za 01/2006, t.j. do 25.02.2007. A povinnosť vrátiť majú do 30 dní. Takže do 25.03. resp. 26.03. (25.03. je nedeľa).
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

hej hej, ale dokedy by mali listom oznamit, ze zacinaju kontrolu? tiez je ten isty casovy usek? ze bud do pondelka poslu peniaze, alebo do pondelka dorucia list o oznameni danovej kontroly??, alebo by to listom oznamili uz skor???? o to sa mi jedna...to by som chcela vediet...ci este mame dnes a pondelok cakat list o znameni danovej kontorly alebo uz nie????
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Na toto ti nikto nedá ráznu odpoveď....povedz to šéfovi, resp. nech si zavolá na DÚ, čo bude a ako bude
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
striebro1 Pozri príspevok
hej hej, ale dokedy by mali listom oznamit, ze zacinaju kontrolu? tiez je ten isty casovy usek? ze bud do pondelka poslu peniaze, alebo do pondelka dorucia list o oznameni danovej kontroly??, alebo by to listom oznamili uz skor???? o to sa mi jedna...to by som chcela vediet...ci este mame dnes a pondelok cakat list o znameni danovej kontorly alebo uz nie????
Zažil som kontrolu, že utorok telefonicky oznámili začatie konania kontroly a stredu ráno o 8.00 stepovali pred firmou.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dobry napad, mohla by som nasej spravkyni zavolat...ale ci to ona bude vediet??? ja viem, ze mi neda nikto odpoved raznu, len som chcela vediet, ci je to mozne, ze by si to nechavali danovaci na posledny den, aby dorucili list? lebo nadmerny odpocet poukazuju na ucet posledny den, to vieme...ale stale neviem s istotou povedat sefovi ci bude kontrola alebo nie....ide len o to, ze ak zacne kontrola, znova sa predlzi lehota na vratenie nadmerneho odpoctu potom...
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

tak to by som si mala zavolat na danovy urad?? nemali by to oznamit listovou zasielkou??? ved telefonicky nemaju istotu ze zastihnu napriklad konatela vo firme, nie????
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

striebro1 Pozri príspevok
hej hej, ale dokedy by mali listom oznamit, ze zacinaju kontrolu? tiez je ten isty casovy usek? ze bud do pondelka poslu peniaze, alebo do pondelka dorucia list o oznameni danovej kontroly??, alebo by to listom oznamili uz skor???? o to sa mi jedna...to by som chcela vediet...ci este mame dnes a pondelok cakat list o znameni danovej kontorly alebo uz nie????
ak idú kontrolovať nadmerný odpočet nemusia vám zasielať oznámenie o výkone daňovej kontroly (§ 15 ods. 15 zákona o správe daní a poplatov: Ak sa daňovou kontrolou vykonáva kontrola oprávnenosti vrátenia dane alebo kontrola na zistenie oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu podľa osobitného zákona, 6eb) na vykonanie tejto kontroly sa nevzťahujú ustanovenia odsekov 2, 3, 7 a 13 druhej vety a odseku 14.)
Povinnosť zaslať oznámenie je uvedená v ods. 2: Správca dane doručí daňovému subjektu písomné oznámenie o výkone daňovej kontroly.

Takže oni sa Vám môžu ešte v pondelok telefonicky ozvať, že prídu na kontrolu oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu. Vtedy by Vám to oznámenie nedoručovali, len by s vami spísali zápisnicu, ktorej predmetom by bolo začatie kontroly a tento deň by sa považoval za deň začatia. Ak bude mať v pondelok celá firma dovolenku, tak v pondelok tú kontrolu nezačnú a nadmerný bude vyplatený (to však ešte neznamená, že na kontrolu neprídu aj po vyplatení nadmerného odpočtu)
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ak by aj nebol nikto vo firme, tak nechaju predsa odkaz na odkazovaci...ze sa mame ozvat...nie???
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

striebro1 Pozri príspevok
ak by aj nebol nikto vo firme, tak nechaju predsa odkaz na odkazovaci...ze sa mame ozvat...nie???
možno áno, ale v tom prípade kontrolu nezačnú v pondelok; kontorla bude začatá až keď to bude mať daňový úrad, v tomto prípade keď sa nezasiela oznámenie o výkone kontroly, zápisnične podchytené; to že vám oni nechajú odkaz, že sa máte ozvať nie je považované za začiatok kontroly;
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ak sa neozvu ani v pondelok a nepridu ani peniaze, tak asi pojdem za nasou spravkynou a opytam sa jej...moj sef stale tvrdi, ze ak by mali kontrolovat, tak by uz zacali davno a teda ze ked doteraz nic neprislo, tak mame cakat peniaze...podla mna to ho trosku stve, ze si stat bude drzat peniaze zase o nejaku dobu dlhsie....a ze my ich potrebujeme na ine uhrady, to ich nezaujima....
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Ak bude mať v pondelok celá firma dovolenku, tak v pondelok tú kontrolu nezačnú a nadmerný bude vyplatený (to však ešte neznamená, že na kontrolu neprídu aj po vyplatení nadmerného odpočtu)
bude vyplateny?????? teda musi byt vyplateny???? lebo na kontrolu mozu prist aj potom...ide len o to, aby sme mohli peniaze pouzit na uhrady zavazkov....
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

zrejme nam neostava nic ine len pockat do pondelka....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať