Zavrieť

Porady

Platba kartou z osobneho uctu

Ahojte,
pls poradte ako to riesite vy?
Robim daňove priznanie jednemu zivnostnikovi a ma tu blocky z benzinu platene kartou, ale nie z podnikatelskeho uctu. Mozem ich dat ako vydaj z pokladne???? Ako by sa to dalo aby boli danovo uznatelne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    V podstate nie bločky za nákup PHM sú uznateľný náklad.
    Aby bola daňovo uznateľná spotreba PHM je potrebné účtovať na základe knihy jázd s väzbou na spotrebu podľa TP a počtom prejazdených km. Ak nie je auto zahrnuté v majetku, účtuje sa ešte "paušál" vo výške 6,20 Sk. V tomto prípade sa nemusia účtovať bločky. Ak je auto zahrnuté v OM firmy je potrebné účtovať o nákupe PHM. Ak je to tento prípad, doporučujem VPD s priloženou fotokópiou výpisu a potvrdeným blokom z benzínky. Treba podnikateľa upozorniť, že súkromné a podnikateľské záležitosti nie je vhodné miešať.

    luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

    luciana1
    Dobrý večer,
    mám taký prípad, že SZČO si celý rok nakupoval PHM z kreditnej karty. Auto je zaradené v majetku. V priebehu roka si dlžnú sumu na karte vyrovnával z podnikateľského účtu. Ako to mám zaúčtovať. Môže mi niekto poradiť?

    luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

    luciana1
    Riešil už niekto, niečo také. Ja ešte nie. Môžte mi poradiť, aby som to urobila správne? Ide mi hlavne o tie PHM.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Asi iba:
    nákup PHM - VOZD, výdaj z pokladne
    vyrovnanie kreditu - VNZD, osobná spotreba

    luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

    luciana1
    Aj ja takto uvažujem. To mu potom, ale pekne dvihne osobnú spotrebu. Lebo z karty míňal aj na iné súkromné veci, ktoré si potom preplatil z účtu.

    Platba kartou z osobneho uctu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.