Zavrieť

Porady

náklady na PHM

ahojte poradaci,
prosim vas o radu:

pocitam naklady na PHM za rok 2006. v podvojnom uctovnictve mi vyslo co mam zauctovane na 501 napr. 40000 sk, teraz ked som si prepocitala naklady na phm kilometre x spotreba x cena phm / 100 , vyslo mi 55000 sk.
v uctovnictve necham to co mi vyslo, ved co uz s tym, len je to velky rozdiel myslite ze by to bol problem pri kontrole ze je napisanych tolko kilometrov? je to vsetko aj vykazane, cestaky, diety.. len to nesedi ucotovne..
dakujem vopred za vsetky mudre rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    romana R. Pozri príspevok
    ahojte poradaci,
    prosim vas o radu:

    pocitam naklady na PHM za rok 2006. v podvojnom uctovnictve mi vyslo co mam zauctovane na 501 napr. 40000 sk, teraz ked som si prepocitala naklady na phm kilometre x spotreba x cena phm / 100 , vyslo mi 55000 sk.
    v uctovnictve necham to co mi vyslo, ved co uz s tym, len je to velky rozdiel myslite ze by to bol problem pri kontrole ze je napisanych tolko kilometrov? je to vsetko aj vykazane, cestaky, diety.. len to nesedi ucotovne..
    dakujem vopred za vsetky mudre rady
    Ak dobre chápem tak, nakupené množstvo PHM nepostačuje na evidovaný počet ubehnutých kilometrov. Možnosti:
    1. neodovzdali všetky doklady o nákupe PHM
    2. je vykázaných viac km ako v skutočnosti nabehalo (teda aj súkromné sú zahrnuté do služobných)
    3. k 1.1.2006 ste mali alebo nemali vykázané množstva v nádržiach, čo ostalo k 31.12.2005?
    4. alebo máte šikovných soférov, ktorí vedia setriť s PHM

    Teraz už s tým nič neurobíš.

    romana R. je offline (nepripojený) romana R.

    romana R.
    oni to robia tak, ze to rozpocitavaju na litre v nadrzi...
    v roku 2005 ostalo v nadrzi 0 litrov
    rok 2006 som ja nekontrolovala nadrz, ale podla ich vypoctov litre v nadri sedia... len cena za nakupene PHM nesedi s tym ked to prepocitam...
    inak to znie trochu nelogicky
    uz s tym nic nenarobim, bola odpocitana aj DPH, ale skor sme sa takto poskodili, ked mame vykazane viac ako bolo zistene vypoctom...
    neviem co s tym...
    ked to necham tak bude to v poriadku? uctovne a danovo myslim...
    dik za rady

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    romana R. Pozri príspevok
    oni to robia tak, ze to rozpocitavaju na litre v nadrzi...
    v roku 2005 ostalo v nadrzi 0 litrov
    rok 2006 som ja nekontrolovala nadrz, ale podla ich vypoctov litre v nadri sedia... len cena za nakupene PHM nesedi s tym ked to prepocitam...
    inak to znie trochu nelogicky
    uz s tym nic nenarobim, bola odpocitana aj DPH, ale skor sme sa takto poskodili, ked mame vykazane viac ako bolo zistene vypoctom...
    neviem co s tym...
    ked to necham tak bude to v poriadku? uctovne a danovo myslim...
    dik za rady
    Ešte jedna možnosť, že údaje v technických preukazoch o spotrebe vôbec nekorešpondujú so skutočnou spotrebou. A je to asi na 99% u áut tak. Výrobca vždy udáva nižšie údaje - makretingový ťah.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    romana R. Pozri príspevok
    ahojte poradaci,
    prosim vas o radu:

    pocitam naklady na PHM za rok 2006. v podvojnom uctovnictve mi vyslo co mam zauctovane na 501 napr. 40000 sk, teraz ked som si prepocitala naklady na phm kilometre x spotreba x cena phm / 100 , vyslo mi 55000 sk.
    v uctovnictve necham to co mi vyslo, ved co uz s tym, len je to velky rozdiel myslite ze by to bol problem pri kontrole ze je napisanych tolko kilometrov? je to vsetko aj vykazane, cestaky, diety.. len to nesedi ucotovne..
    dakujem vopred za vsetky mudre rady
    V účtovníctve sa ponechajú náklady v zaúčtovanej výške. A keďže v zmysle § 2 ods. písm. i) ZODP je daňovým výdavkom len výdavok "preukázateľne vynaložený daňovníkom a zaúčtovaný v účtovníctve", daňovým nákladom (napriek prepočítanej spotrebe) bude len suma skutočne vynaložených výdavkov na PHL podľa účtovníctva, teda 40000.- Sk.
    Ak sú skutočné náklady na PHL nižšie ako normované, správca dane to nezvykol komentovať (iba ak ...)

    romana R. je offline (nepripojený) romana R.

    romana R.
    je to stary favorit... to moze byť tak.. že "mrcha žere viac ako ma"
    inak ďakujem za comunication

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    romana R. Pozri príspevok
    pocitam naklady na PHM za rok 2006. v podvojnom uctovnictve mi vyslo co mam zauctovane na 501 napr. 40000 sk, teraz ked som si prepocitala naklady na phm kilometre x spotreba x cena phm / 100 , vyslo mi 55000 sk.
    A celkom náhodou nebude problém v tom, že na 501 je cena bez DPH a daňovú spotrebu si rátala z cien vrátane DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.