Zavrieť

Porady

Fyzické napadnutie

Dobrý deň.

Nebudem sa tu zbytočne rozpisovať - naštylizoval som dopis pre môjho vedúceho (viď citáciu), ktorý, myslím, hovorí za všetko. Preto žiadam o odbornú radu, či je daný text výstižný a naformulovaný tak, aby som uspel v tom, prečo vlastne vznikol. Môže ma vedúci odignorovať? Čo môžem od celej situácie očakávať?

PS: Rád by som text obohatil o nejaké paragrafy, ale v zákonníku práce som nenašiel nič, čo by sa týkalo fyzického napadnutia.

Ďakujem za každú odpoveď.

Vec: Sťažnosť a žiadosť o nápravu

Počas pracovnej doby, dňa 22.3.2007, v rámci výmeny názorov, ma fyzicky napadol kolega A.K., za prítomnosti ďalších dvoch kolegov – D.D. a T.K. Menovaný ma začal škrtiť a obávam sa, že by to malo pre mňa fatálne následky, nebyť pohotovej reakcie kolegu D.D. O tomto incidente ste boli ihneď informovaný, avšak žiadne zásadné konzekvencie ste z toho nevyvodili. Preto týmto žiadam o zaujatie Vášho stanoviska a riešenie tejto kritickej situácie tak, aby sa takýto násilný čin nemohol v budúcnosti opakovať a aby taký despotický a násilný človek nemohol ohrozovať život a zdravie nielen mňa, ale aj ostatných kolegov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    O celej veci treba urobiť zápis, s podpísaním svedkov. Riešiť by mal vedúci a mal by zaujať stanovisko a vyvodiť z toho závery. Je možné to oznámiť polícii, ale výsledok bude iba napomenutie, nakoľko nebolo potrebné lekárske ošetrenie, resp. PN.

    Andyno je offline (nepripojený) Andyno

    Andyno
    Ďakujem za reakcie.

    Problém sa však nevyriešil a stále pretrváva:

    Vedúci odmietol prevziať a podpísať moju sťažnosť a reagoval na ňu zvolaním “pracovnej porady“, na ktorej manipulatívne obrátil túto situáciu v môj neprospech, pretože sa v skutočnosti nezaoberal týmto násilným činom, ale mojou “komplikovanou“ povahou: žiadal o názory tých kolegov, ktorí v tom čase ani neboli svedkami tohto incidentu a namiesto potrestania vinníka, mňa preradil na inú prácu. O tomto som napísal zástupcovi riaditeľa a stále čakám na odpoveď.

    Čo si o tomto myslíte vy, nezaujatí?

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Co sa tu clovek nedocita.. V jednej teme ludia pracuju 25hodin denne, v dalsej zase maju hmotnu zodpovednost za veci verejne pristupne, no ale agresivita a fyzicky utok na pracovisku je uz trochu silna kava..

    Andyno Pozri príspevok
    Čo si o tomto myslíte vy, nezaujatí?
    Myslim si, ze situacia a nalada v pracovnom kolektive je znacne nastrbena a dalsie zotrvanie v nom by nebola prospesna nikomu. Snaha o diskreditaciu namiesto riesenia problemu - .

    Andyno je offline (nepripojený) Andyno

    Andyno
    rickman Pozri príspevok
    Myslim si, ze situacia a nalada v pracovnom kolektive je znacne nastrbena a dalsie zotrvanie v nom by nebola prospesna nikomu. Snaha o diskreditaciu namiesto riesenia problemu - .
    Veď ja v tomto tzv. "kolektíve" ani zotrvať nemienim, pretože pochybujem, že táto fraška skončí akokoľvek v môj prospech. Jediné o čo mi ide, je spravodlivosť a hlavne o princíp. Ako riekol klasik: V tejto dobe je pravda taká zatemnená a lož taká zavedená, že pravdu môže poznať len ten, kto ju miluje.

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    nechcem otvárať novú tému, ale chcem sa opýtať, či po fyzickom napadnutí partnerom a PN 10 dní, môžem spätne po pol roku zmeniť stanovisko, totižto ja som uviedla úraz... ako by som bola za to postihnutá ja? za krivú výpoveď, a ako on?
    Naposledy upravil mazanova : 01.02.10 at 12:26

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.