Zavrieť

Porady

DoVP-spracovanie účtovníctva

..ahojte všetci..ja viem, že už sa o tejto problematike toho tu veľa popísalo, veľa "proti" nejaké "pre", info o príkazných zmluvách a podobne..skúsim takto: som účtovníčka riadne zamestnaná a vcelku spokojný zamestnanec,nemám živnostenské oprávnenie - dostala som ponuku na spracovanie podvojného účtovníctva a miezd pre istú firmu-štvrťročný platca dph, 4 zamestnanci, registračná pokladňa atď a vyzerajú fakt seriózne..chcela by som im spracovávať to účto na základe DoVp, napríklad vedenie účtovníctva a miezd za druhý štvrťrok 07, s tým, že odmena by bola vyplatená po skončení štvrťroka..a tajne dúfať, že dlhoočakávaná novela zákonníka práce "zpojazdní" dohodu o prac.činnosti /myslím, že to bolo v návrhu/ - moc alibistické?..otázka znie: mohla by som na základe tejto dohody podpisovať svojim menom mesačné výkazy do poisťovní, prehľad o zraz.preddavkoch na dú, daňové priznanie dph? môj potenciálny zamestnávateľ na dovp by to totiž uvítal, ešte chce aj odo mňa, aby som v prípade našej spolupráce spolupracovala s inštitúciam keby náhodou kontrola..dalo by sa toto zakotviť v nejakom trebárs dodatku k dovp?..aj nejaký bodík o prípadnej náhrade škody pri negatívnom výsledku kontroly /vieme že poverením vedenia účtovníctva nezaniká zodpovednosť za jeho vedenie/- to by som mohla poriešiť nejakou poistkou za škodu spôsobenú pri výkone..-také existuje..oni skrátka nechcú účto na čierno a mne sa kvôli jednému účtu neoplatí zakladať živnosť..poradíte mi prosím niekto? vopred ďakujem všetkým.. a dávam súrne blikajúci otáznik, lebo im mám dať vedieť čo najskôr..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ketina9 je offline (nepripojený) ketina9

    ketina9
    ..z pracovnej zmluvy sú predsa len nejaké tie odvody .. z dovp iba daň a 0,8 % úrazové a 0,25 garančné.. no a samozrejme daň ako inak ..
    Monika Kováčová
    ale máš istotu čo sa týka DOVP - sama vieš, že sa nesmie robiť na DOVP sústavne opakovaná činnosť.
    Skús hodiť tie odvody pri 20 hodinovom mesačnom úväzku do kalkulačky. O rozdiel uprav cenu za účto. (ak teda chceš, ale s tvojich príspevkov si dovolím usúdiť, že áno)

    ketina9 je offline (nepripojený) ketina9

    ketina9
    ..ale veď ja vieeem..a chcem..len tak ma napadlo, že keby náhodou vyšla tá dohoda o pracovnej činnosti, tak by sa to mohlo prehodiť na takú formu..dohoda o vp by vyzerala iba ako skúška spolupráce..to už moc špekulujem, že?..
    Monika Kováčová
    ketina, ak vyjde v ZP DOPČ, tak môžeš pp ukončiť.... navrhni to ako jediné ZÁKONNÉ riešenie dočasné.... čo ty na to?

    ketina9 je offline (nepripojený) ketina9

    ketina9
    ..ďakujem ti ermon, si zlatá..máš pravdu, naozaj to netreba pokúšať..želám ti pekný večer..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Paula Pozri príspevok
    DOPČ už nejestvujú....ich možnosť skončila 31.7.03 (ak sa nemýlim)
    Áno pravda, ale očakáva sa, že v novom znení ZP sa znova objavia. Aspoň o tom hovorila naša ministerkyňa

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ale nedá sa s tým ešte počítať....možno ten plánovaný zákonník práce neprejde...

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Dá sa očakávať, že plánovaná novela neprejde v pôvodnom znení návrhu. Nejaká novela ale bude (to by bol príliš veľký trapas pre niektoré strany, či ich vodcov).
    K navrhovaným znovuzavedeným DoPČ sa výhrady neobjavili. Čo viem - s výnimkou jednej hromadnej (ako nesystémový prvok neužívaný v Európe).

    Nešpekuloval by som čo bude-nebude. Uzatvoril by som prac. zmluvu na dobu kratšiu, resp. niektorú zo zmlúv mimo ZP (mandátnu, príkaznú ..).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.