Zavrieť

Porady

Kurz.rozdiel aj pri zostatku leasingu v EUR?

Prosím Vás, už fakt mám zadreté závity, ale prepočítavate aj zostatok záväzku z finanč.prenájmu ak bol poskytnutý v Eurách k 31.12. a upravujete tým pádom a odpisy z istiny, alebo už fantazírujem... Bože len tie kurzové zisky, ak je to tak!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Pre lubica3
    Odpisy vypočítavaš z istiny (obstaráívacej ceny), ktorú si zaúčtovala na účet 02x, tá sa už nemení (ak nebolo TZ).
    Ale záväzok na 474 je v cudzej mene a ten treba prepočítať kurzom k 31.12.
    Pravdepodobne si robila chybu aj v priebehu roka, pretože prvotne si zaúčtovala záväzok v kurze, keď vznikol a neuvedomila si si, že KR ti vzniká po každej úhrade, lebo tá je platená v inom kurze, ako je prvotné zaúčtovanie záväzku. To však už neovplyvňuje OC, je to KR (563,663).

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Díky Koňko, to mi je už jasné, že ten záväzok prepočítať musím, lenže už mi lepilo, že spätne budem musieť opravovať odpisy. Na ten leasing mi ešte aj chodia mesačne faktúry v aktuálnom kurze, takže som hneď neriešila KR so splátkovým kalendárom....

    Kurz.rozdiel aj pri zostatku leasingu v EUR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.