Zavrieť

Porady

Prevod zostatku DPH do noveho roku

Ahojte chcem sa opytat ako robite prevod do noveho roka pri DPH?dakujem krasne..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    staankaa Pozri príspevok
    Ahojte chcem sa opytat ako robite prevod do noveho roka pri DPH?dakujem krasne..
    Tak ako pri ostatných súvahových účtoch, cez počiatočný účet súvahový.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    chcela by som vediet ale postup urobim rocnu zavierku a potom v pociatocnom stave DPH mam tam nieco upravit alebo mam nechat taky zostatok ako mi tam da program.aby mi to v dalsom roku nestiahlo znovu do vypoctu DPH..dakujem krasne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    staankaa Pozri príspevok
    chcela by som vediet ale postup urobim rocnu zavierku a potom v pociatocnom stave DPH mam tam nieco upravit alebo mam nechat taky zostatok ako mi tam da program.aby mi to v dalsom roku nestiahlo znovu do vypoctu DPH..dakujem krasne
    Rok 2006: Konečný účet súvahový 702, podľa toho kde je 343, či MD,alebo D, potom v roku 2007 začiatočný účet súvahový 701 rovnako.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    staankaa Pozri príspevok
    Ahojte chcem sa opytat ako robite prevod do noveho roka pri DPH?dakujem krasne..

    Ak ti zostal daňový záväzok, potom 1.1.07 budeš mať 701/343....ak ti zostal odpočet, potom 1.1.07 budeš mať 343/ 701

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    ano to vsetko viem len sa chcem opytat ze na konci roka mi zobrazuje zostatok na 343 ma 68 000 a závazok mam len 10 000Sk jedna sa o colny dlh ktory je uctovany 343/379

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tweety Pozri príspevok
    Rok 2006: Konečný účet súvahový 702, podľa toho kde je 343, či MD,alebo D, potom v roku 2007 začiatočný účet súvahový 701 rovnako.

    Rovnako nie....ak bude v predch. roku zostatok daného účtu na 702-ke na MD, potom bude prevedený zostatok daného účtu v novom roku na 701 -ke na DAL.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula Pozri príspevok
    Rovnako nie....ak bude v predch. roku zostatok daného účtu na 702-ke na MD, potom bude prevedený zostatok daného účtu v novom roku na 701 -ke na DAL.
    No, takto to aj bolo myslené.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    staankaa Pozri príspevok
    ano to vsetko viem len sa chcem opytat ze na konci roka mi zobrazuje zostatok na 343 ma 68 000 a závazok mam len 10 000Sk jedna sa o colny dlh ktory je uctovany 343/379

    Máš všetky daň. priznania DPH zaúčtované?

    Prevod zostatku DPH do noveho roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.