Zavrieť

Porady

Ako podnikať?

Dobrý deň, som tu nová a chcela by som sa dozvedieť niečo viac o podnikaní. O chvíľu mi končí MD a chcela by som začať podnikať s darčekovými predmetmi ako sú( sušené kytice, sviečky, bižutéria) všetko vlastnej výroby. Je potrebné k takémuto podnikaniu byť vyučený o odbore? A nie je možné začať len tak na skúšky či sa to oplatí? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Skúste zájsť na živnostenský úrad, tam vám poradia, čo všetko treba ku konkrétnemu typu podnikania. A či sa to oplatí, to sa nedá povedať dopredu.

    savocool je offline (nepripojený) savocool

    savocool
    http://practicaljokeonline.com/winner.html



    Nie k tomuto staci volna zivnost cize netreba mimoriadne vzdelanie a rabat (zisk) z takejto cinnosti je dost maly a teda ked aj v niecom mate zisk 50 percent urcite predate len jeden kus tovaru denne aj to je mozno prehnane... a ide len o niekolkostokorunove polozky... rad poradim... skuste mi napisat mejl... mam znamu co s tym podnika, viem zistit aj veci ktore sa nezverejnuju ale myslim ze ak mate babatko, je riziko nepripustne alebo ak manzel by rodinu uzivil par mesiacov lebo vsetko chce cas na zabehnutie... majte sa a vela stastia.

    mihihi je offline (nepripojený) mihihi

    mihihi
    Ahojte ja mam tiež taký napad aj (situáciu).Ale ja som rozmýšlala nad výrobkami, kým mi skončí materská(1 rok) by som si nejaké vyrobky vyrobila, a nazbierala nejaké skúsenosti.Mohli by ste mi poradiť savocool aj ostatní mozu pomocť nazbierať skúsenosti.Ďakujem
    Ahoj a v čom by si chcela podnikať? Ja chcem tiež začať podnikať, mne končí MD a chcem dovtedy aspoň začať. Odkiaľ si?

    mihihi je offline (nepripojený) mihihi

    mihihi
    Ahoj ja som zo ZA.Chcem vyrábať rámčeky,dekorácie,...Ja špekulujem nad všeličím nápady mám len ich zrealizovať.
    Ahoj ja som od Košíc. Konkurencia myslím nebudeme, takže si môžme navzájom pomôcť. Ja som tiež na MD takže ak chceš môžme si písať cez maily. Môj mail je: marcela28@atlas.sk
    Môžme si vymieňať nápady a možno na niečo prídeme ako najlepšie začať, prípadne Ti napíšem ako si to predstavujem ja. Môžem mi aj Ty napísať ak chceš svoju predstavu podnikania. Tak ahoj a teším sa
    Rada by som sa spýtala, či je možné dostať na začiatok podnikania nejakú finančnú pomoc. Ak je niekto evidovaný na úrade práce aspoň 4 mesiace a chce podnikať môže dostať sumu do výšky 80 000Sk. Je to možné aj keď nieje registrovaný na ÚP? Ja ako mamička na MD nemôžem dostať nejaké peniaze na začiatok podnikania? Vopred ďakujem za pomoc.

    Milan777 je offline (nepripojený) Milan777

    Milan777
    Dobrý deň Marcela,

    čo sa týka podpory pri začatí podnikania, rieši ju zákon č. 5/2004 Zz. a vyhláška číslo 44/2004 Zz. Bližšie informácie Vám poskytnú na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Ja som bol evidovaný ako nezamestnaný 6 mesiacov a mal som možnosť tento príspevok dostať, ale pre nedostatok času som si nestihol vybaviť všetky potvrdenia pred začiatkom potvrdenia. Veľmi stručne je potrebné:

    - Prihásiť sa na UPSVaR podľa miesta Vášho bydliska
    - Napísať si podnikateľský plán
    - Napísať životopis, ktorý treba priložiť k žiadosti o poskytnutie príspevku
    - Vyžiadať si od
    a) daňového úradu
    b) zdravotnej poisťovne
    c) sociálnej poisťovne
    d) inšpektorátu bezpečnosti práce
    e) úradu PSVaR - Vašej kontaktnej pracovníčky
    potvrdenie, že voči vyššie uvedeným inštitúciám nemáte žiadne
    nevysporiadané záväzky.

    Na základe vyššie uvedeného s Vami uzatvorí UPSVaR dohodu o poskytnutí príspevku, ktorý je účelovo viazaný (napríklad na nákup PC, vybavenia kancelárie ...)

    Vo Vašom prípade by som odporúčal prihlásiť sa do evidencie uchádzačov o prácu a po 4 mesiacoch požiadať o poskytnutie príspevku.

    Prajem Vám pekný deň
    Ďakujem veľmi pekne. Teraz som ešte na MD, až do júla, ale potom sa pôjdem prihlásiť na ÚP. Som rozhodnutá pustiť sa do podnikania, takže som ochotná počkať, kým bude potrebné. Ahoj a ďakujem.
    Chcela by som sa spýtať či je možné si niekde pozrieť oblasti podnikania? Vopred ďakujem
    Chcem začať podnikať, ale nemám sa s kým poradiť. Nie je tu niekto kto podniká v približnej oblasti výroby a predaja produktov? (darčekových predmetov, sušených kytíc...) Prosím ozvite sa. Ďakujem
    Dobrý, ja by som sa chcel opýtať, mám zaujem začať podnikať s výrobou paliet, myslíte že za 200 000,- sa to dá, alebo oplatí začať ak priestory mám. Diki
    Monika Kováčová
    Schmotzerová Marcela Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať či je možné si niekde pozrieť oblasti podnikania? Vopred ďakujem
    napr. www.zrsr.sk
    Monika Kováčová
    Schmotzerová Marcela Pozri príspevok
    Chcem začať podnikať, ale nemám sa s kým poradiť. Nie je tu niekto kto podniká v približnej oblasti výroby a predaja produktov? (darčekových predmetov, sušených kytíc...) Prosím ozvite sa. Ďakujem
    predmet podnikania: maloobchod s tovarom v rozsahu voľných živností alebo nákup a predaj tovaru v rozsahu voľných živností

    Čo potrebuješ vedieť konkrétne?
    Monika Kováčová
    luciano77 Pozri príspevok
    Dobrý, ja by som sa chcel opýtať, mám zaujem začať podnikať s výrobou paliet, myslíte že za 200 000,- sa to dá, alebo oplatí začať ak priestory mám. Diki

    Málo informácií na tak vážnu otázku.

    Dá sa.

    savocool je offline (nepripojený) savocool

    savocool
    Tak Viete, Marcelka... v podnikani neexistuje nic ako podnikanie na skusku... podla mna sa nezacina s pocitom, skusim podnikat, bud to vyjde alebo nie... s tymto pristupom to urcite nevyjde. Mam niekolko priatelov a ti su dokazom, napriklad aj to kvetinarstvo z ktoreho som priatelke otvoril fastfood. Aj oni len skusali, ci im to vyjde alebo nie... S tymto pristupom im to nemohlo vyjst... V podnikani je treba sialenu odvahu - chovat sa odvazne, odvazne mysliet a podla toho konat. Ano chcem, ano urobim, a bude to tak...

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    ermon Pozri príspevok
    predmet podnikania: maloobchod s tovarom v rozsahu voľných živností alebo nákup a predaj tovaru v rozsahu voľných živností

    Čo potrebuješ vedieť konkrétne?
    Ermon píše že chce vyrábať takže aj:

    Výroba dekoračných predmetov.
    Keď má vlastnú výrobu a príde jej kontrola nepotrebuje nadobudacie doklady od svojich výrobkov.
    Jej výrobky musia byť označené
    Názov: Umelá dekorácia
    výrobca: AA BB

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    TinkiDinki Pozri príspevok
    Ermon píše že chce vyrábať takže aj:

    Výroba dekoračných predmetov.
    Keď má vlastnú výrobu a príde jej kontrola nepotrebuje nadobudacie doklady od svojich výrobkov.
    Jej výrobky musia byť označené
    Názov: Umelá dekorácia
    výrobca: AA BB
    Ahojko! Dekoračné predmety môže vyrábať hocikto a bársaké? Len si vybaviť ŽL na vlastnú výrobu dekor. predmetov? Vážne?

    deno16 je offline (nepripojený) deno16

    deno16
    Neviem ci je to este stale tak, ale davnejsie asi pol roka dozadu, kratkodobonezamestnaný (do 1 roka) dostal cca 50tis. a dlhodobonezamestnany (nad 1 rok) cca 80tis.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.