Zavrieť

Porady

registračná povinnosť §4

Pletie ma v §4 " 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal.mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná...."
Firma, ktorá vznikla v juni 2006 a zatial nie je platcom DPH bude sledovať svoj obrat na 12 mesiacov , t.j. od 6/2006 do 5/2007 a 6/2007 až 5/2008 .....?! Alebo bude sledovať svoj obrat za kal. rok 2006, potom celý rok 2007 ....?!
Prosím o radu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    pajong Pozri príspevok
    Pletie ma v §4 " 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal.mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná...."
    Firma, ktorá vznikla v juni 2006 a zatial nie je platcom DPH bude sledovať svoj obrat na 12 mesiacov , t.j. od 6/2006 do 5/2007 a 6/2007 až 5/2008 .....?! Alebo bude sledovať svoj obrat za kal. rok 2006, potom celý rok 2007 ....?!
    Prosím o radu. Dakujem
    Je tým myslený obrat za predchádzajúcich 12 po sebe idúcich mesiacov.
    To znamená od 6/2006 do 5/2007.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    pajong Pozri príspevok
    Pletie ma v §4 " 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal.mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná...."
    Firma, ktorá vznikla v juni 2006 a zatial nie je platcom DPH bude sledovať svoj obrat na 12 mesiacov , t.j. od 6/2006 do 5/2007 a 7/2006 až 6/2007 .....?! Alebo bude sledovať svoj obrat za kal. rok 2006, potom celý rok 2007 ....?!
    Prosím o radu. Dakujem
    Vždy 12 mesiacov nasledujúcich po sebe.

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    V § 4 Zák. o DPH je napísné "...ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal. mesiacov obrat 1 500 000 Sk...". Formulácia "za najviac" podľa mňa znamená, že keď tento obrat dosiahne napr. za 8 mesiacov, tak je povinná sa registrovať už po tých 8-mych mesiacoch a nie až po 12-tich.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Janiča Pozri príspevok
    V § 4 Zák. o DPH je napísné "...ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal. mesiacov obrat 1 500 000 Sk...". Formulácia "za najviac" podľa mňa znamená, že keď tento obrat dosiahne napr. za 8 mesiacov, tak je povinná sa registrovať už po tých 8-mych mesiacoch a nie až po 12-tich.
    To je samozrejme pravda, ale asi si nepostrehla, že predchádzajúce odpovede boli vysvetlením či sa počítajú kal. mesiace od začiatku podnikania, alebo kalendárny rok...

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Pôvodná otázka podľa mňa celá vychádza z nesprávneho predpokladu, že sa obrat sleduje celých 12 po sebe idúcich kalendárnych mesiacov od začiatku podnikania a potom ďalších 12 po sebe idúcich kalendárnych mesiacov, čo nie je pravda, lebo obrat sa sleduje kumulatívne a akonáhle sa dosiahne obrat 1,5 mil. za najviac 12 (TEDA AJ MENEJ)po sebe idúcich kal. mesiacov je povinnosť registrovať sa. To na vysvetlenie pre Pajong.

    registračná povinnosť §4

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.