Zavrieť

Porady

Rozvod, vyska vyzivneho???

zdravim vsetkych....
objasnenie mojej situacie:
pracujem v zahranici, manzelka na slovensku. mame jednu dcerku 4-rocnu. po viacerych manzelkinych neverach, a inych konfliktoch vazne premyslam o rozvode....
napriek tomu ,ze som jej vzdy posielal peniaze na najom a stravu a ubytovanie /cca 10.000 - 13.000 sk mesacne/ stale ma vinni ze to nie je dost.moja manzelka je jednoducho vzor pozieraca penazi.
ake vyzivne jej moze pridelit sud ak pracujem v zahranici /V.Britania/, ale za minimalnu mzdu. bude sud brat ohlad na moje zivotne naklady/najom a nevyhnutne ucty ako elektrina, plyn/, alebo je to inak? pracujem cca 37 hodin tyzdenne za 5.35/hodinu.
ak jej sud prizna ja neviem zhruba 5000 - 7000 sk, ako je mozne to upravit po navrate a zamestnani sa na slovensku. budem musiet poziadat sud o nove rozhodnutie?

momentalne dnes som obdrzal od nej mail v ktorom sa mi vyhraza, ze ak jej nebudem platit kolko si zaziada, tak mi zakaze navstevovat dceru a toho sa desim vazne najviac. jej nezalezi na tom aby dcerka bola stastna,ale aby ona nestratila sponzora, pre jej blahobytny zivot. ved po 10 rokoch co sme spolu tak pracuje prvy rok.
Naposledy upravil gingers : 27.03.07 at 10:00 Dôvod: zasa niejake nove okolnosti
Usporiadat
Laborec Laborec

Laborec je offline (nepripojený) Laborec

jajko50, kde zijes? ty mas nejaku pazravu byvalu nevestu alebo co ta pochytilo?
0 0
tami72 tami72

tami72 je offline (nepripojený) tami72

jajko50 Pozri príspevok
Dievčatá sú dakedy pekne pažravé a zneužívajú deti k obohacovaniu sa. Vždy si treba otočiť udalosť a uvedomiť si koľko by platila ona otcovi ak by bolo dieťa v jeho opatere. Aj také prípady sú a mali by ste vidieť tú ochotu platiť. Dohoda je najlepšia podľa možností.
Ahoj,

prepáč, ale nedá mi nereagovať na Tvoj názor "Dievčatá sú dakedy pekne pažravé a zneužívajú deti k obohacovaniu sa".
Moja známa sa príkladne stará o dve školopovinné deti, stredoškoláka a siedmačku. Manžel je živnostiník a navyše bol a ešte aj je konateľom spol. s.r.o.. Zároveň bol aj spoluvlastníkom uvedenej spoločnosti. Už štyri roky sa vôbec o deti nestará. Keď si požiadala po roku a pol o výživné (po tom, čo sa chcela rozumne s ním dohodnúť na príspevku, ale márne) kedy platila všetky výdavky spojené so školou detí, ošatenie, stravu, preddavky za byt, inkaso, poistné za byt, telefón, skrátka manžel neprispieval na deti a domácnosť rok a pol ani korunu. Ona naivne mysliac, že po rozbehnutí spol.s.r.o., ktorú si založil s bývalou kolegyňou a použil na rozbehnutie tejto spoločnosti peniaze, ktoré patrili jeho rodine čakala rok a pol na to, že snáď si sám uvedomí, že by bolo dobré niečo prispievať, keď už sa vôbec o deti nestará, chodil a chodí domov v neskorých nočných hodinách, ako do noclahárne, cez víkendy si organizuje svoj voľný čas sám pre seba, pri kávičkách po kaviarniach, s deťmi sa neučí a už štvrtý rok letných prázdnin sa deťom nevenoval ani jeden deň. Prebudenie zo sna bolo v podobe tvrdej reality, keď manžel zareagoval na jej oprávnenú požiadavku prispievať na deti, arogantne vo význame, že čo to vlastne po ňom chce, ako keby tie deti ani neboli jeho. Aj takýto muži sú. Nezostávalo nič iné len požiadať súd o určenie výživného, čo spôsobilo, že začal štvať deti proti matke a na pojednávaní klamať ako príkladne sa on o deti stará. Napriek tomu, že matka zdokladovala, že všetky výdavky spojené so starostlivosťou o deti, domácnosť boli počas dva a pol roka uhrádzané z jej účtu a otec nepreukázal takmer žiadne výdavky, deti sa pred kurátorom vyjadrili, že sa o ne stará v prevažnej miere matka(učí sa s nimi, varí, upratuje a nakupuje im ošatenie) rozhodol prvostupňový súd totálne v neprospech detí tak, že návrh matky na určenie výživného zamietol v plnom rozsahu, tzn. že neurčil výživné ani 1,- Sk. "TO JE SPRAVODLIVOSŤ, VŠAK?"
Do pojednávania na Krajskom súde sa manžel pripravil a zrazu s prosperujúcej spoločnosti sa stala spoločnosť stratová, v ktorej svoj obchodný podiel 50% bol nútený "úbohý manžel" predať spoločníčke. Zvláštne na tom je, že naďalej zostal konateľom takejto neprosperujúcdej spoločnosti a uv edená spoločnosť založila ďalšiu spoločnosť s takmer obdobným predmetom činnosti, v ktorej je jej manžel taktiež konateľom.
Našťastie Krajský súd zmenil rozhodnutie prvostupňového súdu a rozhodol po takmer 2 rokoch trápenia v prospech detí a určil výživné. Čo si zatiaľ tá matka, ktorá sa skutočne príkladne stará o dve deti musela prežiť, to sa nedá slovami ani opísať.
Áno súhlasím s Tebou, že aj nie všetky ženy sú starostlivé matky a ako zdroj príjmu vidia vo výživnom.
Ale na to sú tie súdy, mali by podľa môjho názoru pristupovať prípad od prípadu špecificky a na základe dokladov, výpovedí detí citlivo rozhodovať v prospech detí, ale nie totálne v ich neprospech.
A ešte k tomu otočeniu platenia. Táto matka by si to veľmi rada vymenila s otcom a platila mu výživné určené súdom aj pol roka (nakoľko nie je žiadnou výhodou starať sa o deti každý deň v týždni, nemať pre seba ani jeden deď voľného času). Obávam sa, že otecko by po dvoch týždňoch, ak by to vôbec prijal rezignoval. Uvediem len jeden príklad pred synom vykladal, že veď to nie je žiadne umenie prať, žehliť variť a ak bude syn potrebovať kedykoľvek mu ožehlí košeľu, nohavice atď., len nech matka dá písomne, že ona to robiť nebude. Samozrejme, že matka nič také písomne nedala, jeho požiadavka bola príliš priehladná, ale stalo sa, že matka nebola doma a syn požiadal otca, aby mu ožehlil jednorázovo košeľu. Odpoveď otca bola: "Ty nemáš ruky?". Tieto odpovede sú najlepšími odpoveďami na to, aby si deti urobila vlastný názor na rodiča.
Naposledy upravil tami72 : 25.09.07 at 08:10
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

hermiona Pozri príspevok
Nehromzim vecne na chlapov, iba mam svoje skusenosti s urcitym druhom "starostlivych otcov".
hermonia, veľa žien je v situácii, že nedostáva od muža ako výživné nič (nezamestnanosť, alkohol a podobne). netvrdím, že 10-13 tisíc mesačne je dostatočná suma na vyfinancovania všetkého, ale treba sa pozrieť aj na situáciu žien, ktoré nedostávajú nič a musia vyžiť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať