Zavrieť

Porady

Príjem zo Švajčiarska

Prosim o radu pri podavani dane z prijmu zo Svajciarska neviem totiz co ktore riadky na vypl. paske znamenaju :
Bruttolohn ...................../hruba mzda?/
Abzuge............/zrazky?/
AHV/ALV/IV/EO 6,05% / co to je /
UVG 23,73%0 /coto je /
BVG /co to je/
Krankenkasse /zdrav.poist./

neviem co mam spocitat do hrubej mzdy , co do odvodov a co do dane , lebo idem robit priznanie typu A metodou zapoctu dane / so Svajciarskom je to tak spravne vsak/ a je to pre mna velmi podstatne co je co .
Pomoze mi s tym nejaky fundovany "SVAJCIAR" ??? vopred dakujem za pomoc
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

K tomuto by sa mal vyjadriť ten, komu robíš DP alebo treba dať potvrdenie preložiť ...
Najmä pri krajinách , s ktorými máme v zmluve metódu zápočtu sa nesprávne pochopenie niektorých položiek môže slušne predražiť .
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

Ja to viem preto to nechcem urobit len tak zbrucha, ale nevie mi to prelozit niekto z PORADAKOV alebo nejaky SARKAN-DRAK ???

Johanka Pozri príspevok
K tomuto by sa mal vyjadriť ten, komu robíš DP alebo treba dať potvrdenie preložiť ...
Najmä pri krajinách , s ktorými máme v zmluve metódu zápočtu sa nesprávne pochopenie niektorých položiek môže slušne predražiť .
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

Nepomoze mi nikto ???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ahojte poraďáci - jazykovo zdatnejší, mám podobný problém :
Prosím o pomoc pri preklade Potvrdenia o príjme zo Švajčiarska :

- Bruttolohn :

- Beitrage AHV... :

- Berufliche Vorsorge :

- Nettolohn :

- Quellensteuerabzug :

- Natelbeitrag :

Ďakujem vopred.
Veronika
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

veronikasad Pozri príspevok
Ahojte poraďáci - jazykovo zdatnejší, mám podobný problém :
Prosím o pomoc pri preklade Potvrdenia o príjme zo Švajčiarska :

- Bruttolohn : Hrubý plat

- Beitrage AHV... :Príspevok AHV

- Berufliche Vorsorge :Pracovná preferencia

- Nettolohn :Čistý plat

- Quellensteuerabzug :Daň vyberaná zrážkou-odrátanie

- Natelbeitrag :

Ďakujem vopred.
Veronika
Odpovede v texte
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katka50 Pozri príspevok
Odpovede v texte
Katka, ďakujem krásne. Skús prosím k tomu prekladu pridať porovnateľný preklad zo slov. potvrdenia o príjme. Ide mi hlavne o poistné.

------
Veronika
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

veronikasad Pozri príspevok
Katka, ďakujem krásne. Skús prosím k tomu prekladu pridať porovnateľný preklad zo slov. potvrdenia o príjme. Ide mi hlavne o poistné.

------
Veronika
Ja som Ti len čo som vedela "surovo" preložila. Netrúfam si priradiť text k slov.potvrd. o príjme. Snáď Ti niekto pomôže.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katka50 Pozri príspevok
Ja som Ti len čo som vedela "surovo" preložila. Netrúfam si priradiť text k slov.potvrd. o príjme. Snáď Ti niekto pomôže.
Aj tak ďakujem za pomoc

Veronika
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Mohla by som vás poprosiť o radu? Je potrebné dať preložiť potvrdenie o príjme zo Švajčiarska ako príloha k daňovému priznaniu, alebo môže ostať aj potvrdenie originál.
Ďakujem.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Nevie mi niekto pomôcť? Robili ste tento rok daňové A na príjmy zo Švajčiarska?
Metóda zápočtu. Urobila som daňové no vyšiel mi vysoká daň na úhradu.
Na potvrdení je uvedená aj strata na zárobku pri chorobe. Čo robiť v tom prípade, uvádza sa niekde v daňovom?

Ďakujem.
Naposledy upravil EMILY04 : 03.03.11 at 22:31
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Môžem poprosiť o radu?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
EMILY04 Pozri príspevok
Mohla by som vás poprosiť o radu? Je potrebné dať preložiť potvrdenie o príjme zo Švajčiarska ako príloha k daňovému priznaniu, alebo môže ostať aj potvrdenie originál.
Preklad nie je potrebný.
EMILY04 Pozri príspevok
Nevie mi niekto pomôcť? Robili ste tento rok daňové A na príjmy zo Švajčiarska?
Metóda zápočtu. Urobila som daňové no vyšiel mi vysoká daň na úhradu.
Na potvrdení je uvedená aj strata na zárobku pri chorobe. Čo robiť v tom prípade, uvádza sa niekde v daňovom?
Neuvádza.
Skúste využiť § 45 ods. 3: Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

ego.mc Pozri príspevok
Preklad nie je potrebný.

Neuvádza.
Skúste využiť § 45 ods. 3: Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
Áno, súhlasím s ego.mc. Pokiaľ Vám plynú príjmy zo závislej činnosti zo Švajčiarska, môžte si vybrať metódu vyňatia príjmov. Aj ja mám taký prípad.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Ďakujem za rady. Dnes mi na DU povedali, že nemusí byť preložené potvrdenie, ale je potrebné ceruzkou napísať k daným sumám na potvrdení aj slovenský význam a uviesť to aj v IX ODDIEL.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás, robím daňové priznanie s príjmami zo Švajčiarska a prišla som na to, že dańovníkovi by mohli vrátiť nejakú daň aj zo Švajčiarska. Ale neviem, aký je postup pri podávaní DP vo Švajčiarsku. Nemá niekto s tým skúsenosť? Dá na napr. stiahnuť tlačivo z internetu? Prosím poraďte mi. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás, robím daňové priznanie s príjmami zo Švajčiarska a prišla som na to, že dańovníkovi by mohli vrátiť nejakú daň aj zo Švajčiarska. Ale neviem, aký je postup pri podávaní DP vo Švajčiarsku. Nemá niekto s tým skúsenosť? Dá na napr. stiahnuť tlačivo z internetu? Prosím poraďte mi. Vďaka.
Prosím Vás, potrebovala by som vyplniť žiadosť o vrátenie zrážkovej dane v Švajčiarsku. Nemá s tým nikto skúsenosť? Čo ešte k tomu potrebujem? (okrem adresy DÚ vo Švajčiarsku a údajov). Veľká vďaka.
0 0
Dašena O. Dašena O.

Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

živnostníčka-účtov.
Ja robím tiež DP-A-príjem zo závis.činn. vo Švajčiarsku, ale na výp.páske nie je žiadna zrazená daň. Môžem aj tak použiť metódu vyňatia príjmov?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dašena O. Pozri príspevok
Ja robím tiež DP-A-príjem zo závis.činn. vo Švajčiarsku, ale na výp.páske nie je žiadna zrazená daň. Môžem aj tak použiť metódu vyňatia príjmov?
Zrazená dań nemá vplyv na to, akú metódu použijete pri výpočte. Ak mal daňovník príjmy vo Švajčiarsku len zo závislej činnosti, vtedy sa môžte rozhodnúť, pre metódu, ktorá je pre Vás výhodnejšia, vo Vašom prípade metódu vyňatia príjmov.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Dobrý deň,
mám otázku, týkajúcu s príjmnu podľa § 5 zo Švajčiarska.
Podľa potvrdenia o príjme, nemal daňovník zrazenú žiadnu daň,
riadok Quellensteueerabzug je prázdny , teda 0
Môžem si vybrať metódu vyňatia príjmov zo zahraničia napriek tomu, že tam nebola zaplatená žiadna daň???
Z toho by mi vyšlo, že ani na Slovensku nebude platiť daň, Je to možné aby nikde daň nebola odvedená?
Ďakujem za odpoveď a radu.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Prosím o radu ohľadom príjmu zo Švajčiarska. Na inom nemenovanom portáli som tiež zadala túto otázku a dostala som fundovanú odpoveď, že sa postupujem podľa § 45 odst. 3 písm. c. Lenže mne to nie je jasné a tomu nerozumiem.
Švajčiarsko je tzv. "daňový raj" dane sa tam neplatia. V § 45 ods.3 písm.c sa hovorí, že metódu vyňatia môžem použiť,... ak príjmy boli preukazateľne zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
Tam sa síce dane neplatia ale na Slovensku ich musím zdaniť? A čo keby mali sadzbu danie 1 %. Už by to bolo zdanené?
Prosím, pomôžte !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať