Zavrieť

Porady

kedy má nárok na odpočet DPH motor.vozidlo

Chcel by som sa opýtať či pri kúpe mot.vozidla Škoda FAbia má nárok živnostník na odpočet dph z leasingu? Aké sú kritériá na to aby mohol DPH odpočítať?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    edolelkes Pozri príspevok
    Chcel by som sa opýtať či pri kúpe mot.vozidla Škoda FAbia má nárok živnostník na odpočet dph z leasingu? Aké sú kritériá na to aby mohol DPH odpočítať?

    Ďakujem
    Podstatné je označenie MV v TP, pri OA kategórie M1 nie je možnosť odpočtu dph,

    edolelkes je offline (nepripojený) edolelkes

    edolelkes
    Veľmi pekne ďakujem,

    ešte mi niečo napadlo. DPH je možno odpočítať v prípade kúpy športového motocyklu (typu Honda VRC 1000 ccm)? Neviem označenie ale pravdepodobne nebude M1.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Športový motocykel určite nemá označenie M1. Pokiaľ nemá a budeš ho využívať na zabezpečenie, dosahovanie zdaniteľných príjmov, tak si môžeš uplatniť odpočet dph. Samozrejme doklad o kúpe musí obsahovať náležitosti podľa § 71 zákona o dani z pridanej hodnoty.

    kedy má nárok na odpočet DPH motor.vozidlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.