Zavrieť

Porady

uroky z pozicky spolocnika

prosim vas, cez rok spolocnost s.r.o. platila z bank.uctu sukromne vydavky-davala som to vsetko na 365, prijem ktory nepatril s.r.o. na 355.
musim na konci roka vypocitat urok z pozicky?? neda sa to aj bez toho??
ide o to, ze konatelia boli predtym zivnostnici fyzicke osoby a boli zvyknuti platit z uctu ako zo svojho podnik.uctu, kde sa vsetko mimo podnikania uctovalo ako osobna spotreba...
ide mi len o to, ci je povinnost pocitat urok, v horsom pripade by mohli spolocnici uzatvorit s s.r.o. zmluvu, ze za pôžicku nie su povinni platit urok?poradte prosim
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Podľa mňa, o pôžičke môžeš hovoriť, keď máš podpísanú zmluvu o pôžičke.
    V tomto prípade, by som si asi započítala, záväzky z pohľadávkymi a rozdiel vrátila cez pokladňu, alebo by som všetko poriešila príjmom alebo výdavkom z pokladne (tj vrátenie alebo prijatie peňazí za súkromnú platbu).
    Pokial to chceš riešiť zmluvou o pôžičke, môžeš si dohodnúť aj 0% úrok.

    romana R. je offline (nepripojený) romana R.

    romana R.
    ja som vklady zauctovala cez 365, zavazky voci spolocnikovi 355, co sa dalo som vyrovnala cez pokladnu..
    ide mi len o to, ci mozem na tychto uctoch vykazovat v hlavnej knihe zostatok a nepocitat uroky "akoby z pozicky spolocnikovi"
    dakujem

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Pokial sú to opodstatnené zostatky, tak ich môžeš vykázať.
    Ale prečo si ich vzájomne nezapočítaš 365/355 a vykážeš zostatok len na jednom účte.

    Pokial nemáš zmluvu o pôžičke nechápala by som to ako pôžičku. Ale nič ti nebráni vypočítať s úroky (a už vôbec nie tie, ktoré pôjdu do príjmu)

    uroky z pozicky spolocnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.