Zavrieť

Porady

dobrovoľné dôchodkové poistenie - daňovo uznateľný výdavok?

Ahojte poraďáci,

vie mi niekto z vás poradiť, či je dobrovoľné dôchodkové poistenie daňovo uznateľný výdavok? Bolo to rozoberané, ale priamo som sa nedozvedela odpoveď. Áno alebo nie?

Veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil mary1 : 27.03.07 at 16:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Dobrovoľne poistená osoba má takisto nárok, ako aj povinne poistená osoba, uplatniť si poistné vo výdavkoch.

    mary1 je offline (nepripojený) mary1

    mary1
    Ďakujem ešte raz. Pýtala som sa, pretože ak je v jednom mesiaci aj povinne aj dobrovoľne poistená, do daňovo uznateľných výdavkov si môže dať iba jedny odvody. Takže preto som si nebola istá.
    Naposledy upravil mary1 : 27.03.07 at 15:56

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    mary1 Pozri príspevok
    Ďakujem ešte raz. Pýtala, pretože ak je v jednom mesiaci aj povinne aj dobrovoľne poistená, do daňovo uznateľných výdavkov si môže dať iba jedny odvody. Takže preto som si nebola istá.
    Môžeš si uplatniť dobrov.platené poistné ale zároveň aj povinné platené poistné.

    mary1 je offline (nepripojený) mary1

    mary1
    To som naozaj prekvapená, pretože som si to zisťovala a bolo mi povedané, že nie oboje. Už som z toho naozaj dopletená a asi tým viac, čím sa blíži koniec lehoty na podanie DP.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    mary1 Pozri príspevok
    To som naozaj prekvapená, pretože som si to zisťovala a bolo mi povedané, že nie oboje. Už som z toho naozaj dopletená a asi tým viac, čím sa blíži koniec lehoty na podanie DP.
    tu máš stanovisko z drsr:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=352304&postcount=9

    dobrovoľné dôchodkové poistenie - daňovo uznateľný výdavok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.