Zavrieť

Porady

Prechod na paušalne výdavky z klasickeho uctovania. Je to vobec mozne bez pripravy?

Zaujimala by ma odpoved na otazku ako je to so SZCO, ktora uctovala doteraz v JU a robila klasicke prijmy a vydaje, ak teraz za rok 2006 chce podat danove priznanie a uplatni si pausalne vydavky vo vyske 40% (rem. 60%) plus odvody - vztahuje sa na nu Zakon o dani z prijmov par.17 ods. 10 a potom nasledne par. 17 ods. 8?
Z toho by vychadzalo, ze na prechod na pausalne vydavky sa treba pripravovat rok dopredu? Ako to vlastne je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    tanis Pozri príspevok
    Zaujimala by ma odpoved na otazku ako je to so SZCO, ktora uctovala doteraz v JU a robila klasicke prijmy a vydaje, ak teraz za rok 2006 chce podat danove priznanie a uplatni si pausalne vydavky vo vyske 40% (rem. 60%) plus odvody - vztahuje sa na nu Zakon o dani z prijmov par.17 ods. 10 a potom nasledne par. 17 ods. 8?
    Z toho by vychadzalo, ze na prechod na pausalne vydavky sa treba pripravovat rok dopredu? Ako to vlastne je?
    Áno, pochopila si to správne.
    Ak sa však rozhodneš až neskôr, tak musíš podať dodatočné DP.

    tanis je offline (nepripojený) tanis

    tanis
    Dakujem za reakciu.
    Aj ked sa mi to zda trochu scestne, ze ked si chcem na buduce zdanovacie obdobie uplatnovat pausalne vydavky spravit rozhodnutie teoreticky rok dopredu.
    A este by ma zaujimalo, co ked si chce uplatnit pausalne vydavky v zdanovacom obd. 2006, to ma akoze podat opravne danove priznanie za rok 2005? A az potom moze s kludom zrealizovat a podat za rok 2006?

    Najprv som si myslel, ze dany odsek plati len pre pravnicke osoby alebo zrusenie, konkurz a podobne, kde by to bolo este celkom logicke, ale potom som to cital v klude este raz a nakoniec z toho vyskoci, ze sa neda prejst na pausalne vydavky bez pripravy pokial clovek funguje v klasike.

    Prechod na paušalne výdavky z klasickeho uctovania. Je to vobec mozne bez pripravy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.