Zavrieť

Porady

TOVAR V COLNOM SKLADE - Súrne

Potrebovala by som poradiť ohľadom colného skladu .
Mám takýto prípad. Tovar je v colnom sklade a máme odberateľa ktorý je zo Slovenska a chce tento tovar previesť do colného skladu.
z Bratislavy z colného skladu do Košíc colného skladu. Je takéto niečo možné aj po 1.5.2004 a čo DPH. Aké doklady treba ? Pred 1.5.2004 to bol vnutroštatny tranzit.

ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    Predpokladám, že pôjde o predaj tovaru v colnom sklade, t.j. nedochádza k zmene účinku colného režimu "Uskladnenie tovaru v colnom sklade". Určite to ide a myslím, že sú dve cesty:

    1. Predaj tovaru v colnom sklade dodávateľa (t.j. v colnom sklade, v ktorom sa tovar práve nachádza).
    Potrebujete faktúru alebo kúpnu zmluvu (absolutne nemusí mať všetky náležitosti podľa zákona o DPH, dokonca tam ani neuvádzajte IČ DPH, lebo ide o obchod, ktorý s našim daňovým územím a územím EÚ nemá nič spoločné). Na základe tejto faktúry Vám vlastník colného skladu (predpokladám, že ide o verejný colný sklad) vystaví pre colníkov doklad "Oznámenie o zmene vlastníka tovaru v colnom sklade". Tieto dva doklady dáte colníkom. Colník pozrie, či náhodou Vaša predajná cena nie je nižšia ako hodnota tovaru, ktorý do colného skladu vstupoval. Ak by tak bolo, nebude sa mu to páčiť. Týmto je to pre Vás vybavené. Nový vlasník môže tovar pretranzitovať do svojho colného skladu, teda vnútorný tranzit bude povolený, pretože podľa prechodných ustanovení colného zákona sa na tovar, ktorý mal režim uskladnenia v colnom sklade k 30.04.2004 použijú pôvodné ustanovenia.

    2. Presne naopak. Tovar do druhého colného skladu pretranzitujte vy ako vlastník a tam zmeňte vlastníka.

    3. Možno úplne ináč, ale neviem ako!

    A dajte mi prosím vedieť ako to dopadlo, lebo onedlho to čaká aj mňa. Ďakujem

    TOVAR V COLNOM SKLADE - Súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.