Zavrieť

Porady

Zimna zahrada na balkone

Zdravim vsetkych co ste sem zabludili.
Chcem by som vytvorit zimnu zahradu plnu izbovych kvetov na balkone. Balkon je dlhy 6 metrov, v jeho polovici chcem vymurovat priecku a nechat zasklit na okraji balkona. Potom odstranit povodne okno a balkonove dvere a vyburat kusok steny pod oknom. Napady ktore som videl na nasom sidlisku su na fotkach. Malo by to vyzerat nejako tak.
Dufam ze s tym na niekto skusenosti, ide mi najma o to ci tam nebude zima. Byty su vykurovane susedmi z vrchu aj zo spodu, ale balkony nie. A kedze tento by bol sucastou izby, ze by tam uz nebola dalsia stena alebo okno, tak ci balkon nebude v zime velmi chladny. Verim ze mi poradite. Dakujem Peter
napad c.1.jpg  
napad c.2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

    5-ko
    hribopierre Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych co ste sem zabludili.
    Chcem by som vytvorit zimnu zahradu plnu izbovych kvetov na balkone. Balkon je dlhy 6 metrov, v jeho polovici chcem vymurovat priecku a nechat zasklit na okraji balkona. Potom odstranit povodne okno a balkonove dvere a vyburat kusok steny pod oknom. Napady ktore som videl na nasom sidlisku su na fotkach. Malo by to vyzerat nejako tak.
    Dufam ze s tym na niekto skusenosti, ide mi najma o to ci tam nebude zima. Byty su vykurovane susedmi z vrchu aj zo spodu, ale balkony nie. A kedze tento by bol sucastou izby, ze by tam uz nebola dalsia stena alebo okno, tak ci balkon nebude v zime velmi chladny. Verim ze mi poradite. Dakujem Peter
    Pekne je ze o probleme vies, ano ak urobis taketo riesenie budes mat z izby dva velke tepelne mosty, strop a podlahu byvaleho balkonu. Ak vam namontuju merace na teplo tak to pocitis aj finacne.

    Minimalne by bolo dobre dohodnut sa zo spodnym susedom a zateplit si podlahu zvonku z jeho strany. U vrchneho suseda a zatepleni podlahy asi neuspejes :-)

    Nejake murovanie v strede balkona musi samozrejme posudit statik, lebo na to nebol balkon dymenzovany.

    Len spomeniem ze zasahujes do celkoveho vzhladu domu

    Doporucil by som ti len bezramove finske zasklenie a povodne vyuzivanie balkonu.

    hribopierre je offline (nepripojený) hribopierre

    hribopierre
    5-ko Pozri príspevok
    Pekne je ze o probleme vies, ano ak urobis taketo riesenie budes mat z izby dva velke tepelne mosty, strop a podlahu byvaleho balkonu. Ak vam namontuju merace na teplo tak to pocitis aj finacne.

    Minimalne by bolo dobre dohodnut sa zo spodnym susedom a zateplit si podlahu zvonku z jeho strany. U vrchneho suseda a zatepleni podlahy asi neuspejes :-)

    Nejake murovanie v strede balkona musi samozrejme posudit statik, lebo na to nebol balkon dymenzovany.

    Len spomeniem ze zasahujes do celkoveho vzhladu domu

    Doporucil by som ti len bezramove finske zasklenie a povodne vyuzivanie balkonu.
    Merace na radiatoroch uz mame a nerad by som platil za teplo, ktore unika von balkonovom. Ak mozem u suseda podo mnou zateplit podlahu zvonku preco by som to iste nemohol urobit aj u suseda nado mnou, ale z mojej strany? Ja som uvazoval ze by som zateplil cely balkon z vnutra, z bokov aj strop a podlahu. Pomohlo by to?
    O tom posudeni statikom viem, aj o tom ze musim ziadat o stavebne povolenie, nakolko zasahujem do vzhladu domu, treba aj suhlas susedov, ale ked vidim kolko takych uprav je na sidlisku verim, ze by s tym nemal byt problem.
    Mne ide najma o ten unik tepla, kedze chcem odstranit povodne balknovoe okno a dvere. Rozmyslal som ze by som tam dal zasuvacie dvere, ktore by v lete boli otovrene, cize by v bola volna cirkulacia vzduchu z izby na balon a v zime by sme ich zatvárali. Bude to financne viac 2x take drahe, ale nejako sa tej myslienky zimnej zahrady nechcem vzdat.
    Co ty na to. Dik

    5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

    5-ko
    hribopierre Pozri príspevok
    Merace na radiatoroch uz mame a nerad by som platil za teplo, ktore unika von balkonovom. Ak mozem u suseda podo mnou zateplit podlahu zvonku preco by som to iste nemohol urobit aj u suseda nado mnou, ale z mojej strany? Ja som uvazoval ze by som zateplil cely balkon z vnutra, z bokov aj strop a podlahu. Pomohlo by to?
    O tom posudeni statikom viem, aj o tom ze musim ziadat o stavebne povolenie, nakolko zasahujem do vzhladu domu, treba aj suhlas susedov, ale ked vidim kolko takych uprav je na sidlisku verim, ze by s tym nemal byt problem.
    Mne ide najma o ten unik tepla, kedze chcem odstranit povodne balknovoe okno a dvere. Rozmyslal som ze by som tam dal zasuvacie dvere, ktore by v lete boli otovrene, cize by v bola volna cirkulacia vzduchu z izby na balon a v zime by sme ich zatvárali. Bude to financne viac 2x take drahe, ale nejako sa tej myslienky zimnej zahrady nechcem vzdat.
    Co ty na to. Dik
    No spravne si podotkol "zateplit podlahu zvonku" = toto je zakladny a spravny princip zateplovania! Zateplovat z vonkajsej strany!
    Zateplenie z vnutra by moc nepomohlo kedze balkonove steny su z betonu a ten dobre vedie chlad/teplo a este by si si aj privodil problemi s plesnami...cize zdravotne problemi.

    Ako najidealnejsie by som videl:
    -vyhodit povodne balkonove dvere a okno
    -vyburta parapet a urobit si tak velky priehlad na balkon
    -osadit nove zasklenie do takto vzniknuteho velkeho otvoru, otvarave alebo posuvne alebo skladacie
    -zasklit aj balkon

    V lete by si mal vnutorne zasklenie neustale otvorene a zatvaral by si ho ked teplota poklesne pod nulu v zime.

    Zimna zahrada na balkone

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.