Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
zuzubalu
Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Ja robím v Alfe dlho, ale prečo si chceš dávať do nákladov PHM bez DPH? - pre Teba ako pre neplátcu je to výdavok do nákladov celé.
Do kolonky DPH sa nikdy nedostaneš ani nebudeš mať dôvod, ak nie si plátcom DPH !!! - dúfam so mnou súhlasia aj ostatní....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zuzana68 Zuzana68

Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

Súhlas!!! Krásny deň
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

Dakujem, dufam, ze mas pravdu, dnes som sa to pytala jednej ing. ucitelky na VS, ktora uci ucto a povedala, ze to treba samozrejme oddelene. Tak dakujem.

VYSSIE VYDAVKY = NIZSIA DAN
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

a este jedna otazocka, fuuha, kym sa mi otvorilo okno na odpoved mi to vypadlo. Aha, uz viem, ze ci sa to nemusi premenovat na benzin, aby bolo jasne za co je to, alebo to co sa tam pise, ze prevadzkova rezia je v pohode_?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
zuzubalu
Dakujem, dufam, ze mas pravdu, dnes som sa to pytala jednej ing. ucitelky na VS, ktora uci ucto a povedala, ze to treba samozrejme oddelene. Tak dakujem.

VYSSIE VYDAVKY = NIZSIA DAN
...nič proti - ale Ing.učiteľka možno účto učí - ale v praxi.... no neviem - veď to vidíš my čo to robíme sa furt radíme, zisťujeme, hľadáme...myslíš si že ona to robí tiež? - pochybujem, tam ide o nejaké základné princípy, ale o rady by som ju asi nežiadala. :p
0 0
Zuzana68 Zuzana68

Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

PHM patrí do prevádzkovej režie. Ak chceš sprav si v nej anaytiku a dávaj to tam. Budeš môcť sledovať celkovú cenu. Text si meniť nemusíš, ale keď potrebuješ dohladať nejaký doklad tak vzniká problém. Ja si cez F7 prepisujem.
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

Dnes som s tym zacala, takze otazok bude asi viac. Napr. dalsia sa mi vynara v suvislosti s dalsou operaciou. Cislo dokladu v pripade banky sa mi objavuje asi takto : B-01/???/??? v pripade vkladu do podnikania, v pripade prev. rezie ako B-01/???/01. Viete, prosim, ako to dat na spravnu mieru? Dakujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
zuzubalu
a este jedna otazocka, fuuha, kym sa mi otvorilo okno na odpoved mi to vypadlo. Aha, uz viem, ze ci sa to nemusi premenovat na benzin, aby bolo jasne za co je to, alebo to co sa tam pise, ze prevadzkova rezia je v pohode_?
poradím. Musíš si dať v programe:
číselník, členenie analytika, zaklikni si výdaje, najdi si prevádzková réžia, na to si klikni a daj si vľavo kliákni na PRIDAJ a tam si podávaj všetko čo chceš členiť, PHM, energie, najom... (to si môžeš spraviť aj s výdavkami a vôbec zo všetkými účtami....koľko len chceš.
a potom pri účtovaní, účtuješ napr. výdaj z pokladne , nájdi si v rolete prev.réžia, daj sumu na PREV.RÉŽIU a v rolete pod sumou máš možnosť kde sa ti objaví členenie - vyberať si v rolete na aký "náklad" to chceš začleniť.
Na koniec to vidíš keď si dáš prehľad Príjmy, výdavky textovo a dáš si kurzor na prev. réžiu, potom máš vľavo tabuľku kde máš sumy rozčlenené a tak sa to dá aj tlačiť. - ale musíš odísť z denníka!!
- uuuuuuuuuf. končím veľa zdaru.!!! - ak chceš program naplno využívať odporúčam na začiatku - hoci to nik neuznáva účtovať s príručkou v ruke, už konkrétne príklady. Ver, program sa Ti odvďačí - je výborný!!! :p :p
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
zuzubalu
Dnes som s tym zacala, takze otazok bude asi viac. Napr. dalsia sa mi vynara v suvislosti s dalsou operaciou. Cislo dokladu v pripade banky sa mi objavuje asi takto : B-01/???/??? v pripade vkladu do podnikania, v pripade prev. rezie ako B-01/???/01. Viete, prosim, ako to dat na spravnu mieru? Dakujem.
ešte raz Ti odprúčam príručku - je to tam krásne vysvetlené, ak ju nemáš investuj do tlače - dá sa vytlačiť!!!
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

mno, ja mam iba tu verziu zadarmo, bola tam aj prirucka, ale alfe sa venovalo iba 7 stran a zatial som tam nic nenasla, tak neviem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
zuzubalu
mno, ja mam iba tu verziu zadarmo, bola tam aj prirucka, ale alfe sa venovalo iba 7 stran a zatial som tam nic nenasla, tak neviem.
Príručka sa dá stiahnuť aj z internetu. Prev.réžiu si rozdeľ napr.
1/ poštovné
2/ PHM
3/ nájomné
4/ kanc.potreby
5/ drogéria ...... takto vieš presne koľko si na čo dala

Ak sa ti nepodarí stiahnuť príručku, napíš e-mail, pošlem ti ju.
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

sway
...nič proti - ale Ing.učiteľka možno účto učí - ale v praxi.... no neviem - veď to vidíš my čo to robíme sa furt radíme, zisťujeme, hľadáme...myslíš si že ona to robí tiež? - pochybujem, tam ide o nejaké základné princípy, ale o rady by som ju asi nežiadala. :p
suhlasim na "ING" rozprava bludy a riadne
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

zuzubalu
mno, ja mam iba tu verziu zadarmo, bola tam aj prirucka, ale alfe sa venovalo iba 7 stran a zatial som tam nic nenasla, tak neviem.
to mas prirucku len k demu to nic normalnu prirucku by si mala mat aj na CD co si dostala alebo je na nete alebo sa da objednat v Krose. Ja som si bral teraz novu a bolo to nieco za 200 Skk
0 0
zuzanak zuzanak

zuzanak je offline (nepripojený) zuzanak

Skús sa v programe nastaviť na číselník - bankové účty- nastavenie užívateľského číslovania a tam je formát aktuálnej bunky, nastav sa na počítadlo a tam si môžeš vybrať ako chceš číslovať bankové výpisy ja podľa toho či ich máš denné, týždenné, mesačné a pod.
0 0
karci karci

karci je offline (nepripojený) karci

Čo sa týka tých otáznikov v číslovaní, tak ti ich tam dáva, lebo preskakuješ dátum. (Napr. najpr účtuješ 28.1.2005 a potom 1.1.2005.) Program potom nevie aké ďaľšie číslo má použiť, tak tam dá otáznik. Za číslom je potom tlačítko F7 kde si to môžeš opraviť.
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

karci
Čo sa týka tých otáznikov v číslovaní, tak ti ich tam dáva, lebo preskakuješ dátum. (Napr. najpr účtuješ 28.1.2005 a potom 1.1.2005.) Program potom nevie aké ďaľšie číslo má použiť, tak tam dá otáznik. Za číslom je potom tlačítko F7 kde si to môžeš opraviť.
spravne spravne
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

zuzubalu
Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Ahoj Zuzu,
mozno uz si medzicasom svoj problem vyriesila... hlavne musis mat v prvotnych firemnych nastaveniach spravne nadefinovane ci si alebo nie si platcom DPH. Podla toho Ta pusti alebo nepusti urobit zapis DPH-cky.
Zrejme si sa docitala uz aj to, ze ked oslovis KROS-akov... su fakt ochotni. Na skoleni v stredu - ked som sa pytala ci robia aj skolenie na ALFU, tak povedali ze keby niekto mal zaujem....
Takze Ti drzim paste!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Je nutné v ALFE zadávať začiatočný zostatok v pokladni? Veď môže ísť do mínusu, lebo príjem bude mať až po vyfakturovaní prác a ten príjem bude v hotovosti. Platil si z vlastného vrecka a nechcem to dávať ako osobný vklad podnikateľa, nejde do DP.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Ja osobne vždy dávam dočasný vklad a potom keď sú v kase peniaze to vyrovnám. Mínus v pokladni nesmie byť, hoci ti to SW dovolí.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

ZuzanaP
Je nutné v ALFE zadávať začiatočný zostatok v pokladni? Veď môže ísť do mínusu, lebo príjem bude mať až po vyfakturovaní prác a ten príjem bude v hotovosti. Platil si z vlastného vrecka a nechcem to dávať ako osobný vklad podnikateľa, nejde do DP.
Ahoj Zuzana, v pokladni nemôžeš ísť do mínusu!
Počiatočný stav zadávaš, keď prechádzaš z iného softu (keď pokračuješ v Alfe z min. roka prenesie Ti zostatky automaticky) a keď si začínajúca firma a zatiaľ nemáš ako firma príjem, robíš vklad podnikateľa. Potom - keď zarobíš - urobíš osobnú spotrebu.
A hotovo!

Alebo to môžeš vyriešiť pôžičkou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať