Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Dobre dakujem, skúsim vyskúšat ale až zajtra a potom sa ozvem. A do textu píšeš napr. nakup phm, poštovné a pod. alebo len prevádzkova réžia. Mne soft píše len prevádzkova réžia a ja to prepisujem. Možno sa to dá nastaviť aby písalo do denníka analytiku ale ešte som to nehladala. Robila som v programe len týžden a to hlavne DPH.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Doporučujem do číselníka nahádzať analytiky podľa toho, ako a čo potrebuješ sledovať.
Potom keď zadávaš údaje do PD máš pod sumou kolonku "členenie", kde si odklikneš konkrétnu analytiku z číselníka.
Dolu v popise môžeš text prepísať, resp. vpravo od textu sa dajú nastaviť často používané popisy. Následne pri vypisovaní Ti po napísaní prvého písmena ponúkne text sám. Ja to používam, pretože tento text vidím v PD. Inak by som nevedela čo je čo.
Ešte v "prehľadoch" to vidíš podľa analytík, ale sumárne za zvolené obdobie.
Ak som to aj nenapísala dosť zrozumiteľne skús to, príp. sa ozvi.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Myslím, že to píšeš zrozumitelne, viem si to tam predstavit, zajtra to vyskúšam a ďakujem. Ja som tie texty práve začala prepisovat, lebo mi v denníku písalo len prev.réžia a nevedela som,čo to je. Ale to nastavenie odskúšam.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Som rada, drž sa!
Ja s ALFOU robím štvrtý rok a stále má nové a nové vylepšenia, z ktorých sa teším. Nedám na ňu dopustiť!
0 0
TerezaV TerezaV

TerezaV je offline (nepripojený) TerezaV

To je samozrejme hlupost. Ta ucitelka by si asi mala pozriet nejake tie zakonceky.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Viete mi niekto poradiť, ako nastaviť číslovanie skladových kárt? Od začiatku roka mi stále pokračuje číslovanie zo starého roka, neviem ,ako si to mám nastaviť.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
renča1
Viete mi niekto poradiť, ako nastaviť číslovanie skladových kárt? Od začiatku roka mi stále pokračuje číslovanie zo starého roka, neviem ,ako si to mám nastaviť.
V SKLADY - OPRAV - skladová karta - x automatické číslovanie:
Do stav počítadla si daj napr. 200601 a bude ti pokrtačovať v novom číslovaní.
Nezabudni zrušiť x - pri dopĺňa vedúce nuly.


Naposledy upravil sway : 02.05.06 at 07:06
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
sway
V SKLADY - OPRAV - skladová karta - x automatické číslovanie:
Do stav počítadla si daj napr. 200601 a bude ti pokrtačovať v novom číslovaní.
Nezabudni zrušiť x - pri dopĺňa vedúce nuly.


ďakujem, tam ma nenapadlo "vliezť".
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Mám zaúčtovaných asi 200 faktúr od dodávateľov Alfe, ale nie sú zaúčtované podľa dátumu. Som štvrťročný plátca DPH a viackrát ku koncu štvťroku pri účtovaní som našla ešte ďalšie faktúry z predchádzajúcich dvoch mesiacov. Chcela by som zoradiť faktúry podľa dátumu, ale aby sa mi aj očíslovali v poradí od 1 a ďalej. Neviem ako to mám urobiť.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Cecilia
Mám zaúčtovaných asi 200 faktúr od dodávateľov Alfe, ale nie sú zaúčtované podľa dátumu. Som štvrťročný plátca DPH a viackrát ku koncu štvťroku pri účtovaní som našla ešte ďalšie faktúry z predchádzajúcich dvoch mesiacov. Chcela by som zoradiť faktúry podľa dátumu, ale aby sa mi aj očíslovali v poradí od 1 a ďalej. Neviem ako to mám urobiť.
Choď do Evidencia - Záväzky a dole v pravo na malej lište máš tlačidlo Prečísluj, odklepni ho a zobrazí sa ti ponuka = kritériá prečíslovania.
Ale predtým si sprav zálohu účtovníctva pre prípad návratu na pôvodný stav.
Pekný večer...
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Dobré ráno, ďakujem, vyskúšam to.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Začala som nahrávat pokladničné doklady v Alfe. Ked chcem datvytlacit pokladničny doklad nepíše mi tam- vyplatené komu???- Je to prázdne?
Kde to mám dopísať???
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
apsgroup
Začala som nahrávat pokladničné doklady v Alfe. Ked chcem datvytlacit pokladničny doklad nepíše mi tam- vyplatené komu???- Je to prázdne?
Kde to mám dopísať???
No veď keď si v peňažnom denníku, pod ním na lište je Tlač doklad a v tabuľke si nájdi cezF7 - z číselníka partnerov, alebo manuálne vpíš príslušné meno. Dáš tlač cez obrazovku=kontrola.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Joj,ďakujem velmi pekne, ja som si to tam nevšimla a doteraz som vypisovala doklady ručne a chcela som to teraz skúsit tlačit. A píšeš meno podnikatela
alebo to čo je na bločku napr.Slovenská pošta, Metro atd.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

apsgroup
Joj,ďakujem velmi pekne, ja som si to tam nevšimla a doteraz som vypisovala doklady ručne a chcela som to teraz skúsit tlačit. A píšeš meno podnikatela
alebo to čo je na bločku napr.Slovenská pošta, Metro atd.
Píšeš meno toho, kto od pokladníčky dostal peniažky - teda osoby, nie Metro, pošta a pod...
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Čo sa týka príručky, stačí stlačiť F1 a je tam Help v elektronickej podobe - t.j. celá príručka aj s obrázkami a postupmi.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
apsgroup
Joj,ďakujem velmi pekne, ja som si to tam nevšimla a doteraz som vypisovala doklady ručne a chcela som to teraz skúsit tlačit. A píšeš meno podnikatela
alebo to čo je na bločku napr.Slovenská pošta, Metro atd.

Ak ide o SZČO, ktorý nemá zamestnancov, tak jeho meno. Pošta, Metro atď. neuvádzam ani na VPD ani na PPD. Jednak mi to nikto dodatočne nepodpíše atď.

A z logického hľadiska, keď ja ako SZČO nakupujem píšem na VPD svoje meno, lebo ja som si vyplatila /sebe/ z firemných peňazí /imaginárnej pokladne/ hotovosť, môj podpis vyhotovenia a schválenia, a taktiež môj podpis ako príjemcu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
otázka
Ak ide o SZČO, ktorý nemá zamestnancov, tak jeho meno. Pošta, Metro atď. neuvádzam ani na VPD ani na PPD. Jednak mi to nikto dodatočne nepodpíše atď.

A z logického hľadiska, keď ja ako SZČO nakupujem píšem na VPD svoje meno, lebo ja som si vyplatila /sebe/ z firemných peňazí /imaginárnej pokladne/ hotovosť, môj podpis vyhotovenia a schválenia, a taktiež môj podpis ako príjemcu.

Ak nakupujem v Metre , tak vyplatené komu ...uvediem Metro ...ako potom sa vedie Záznam evidencie DPH u plátcu DPH , ak tam píšeš svoje meno?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Zita5
Ak nakupujem v Metre , tak vyplatené komu ...uvediem Metro ...ako potom sa vedie Záznam evidencie DPH u plátcu DPH , ak tam píšeš svoje meno?
nuž, ked som si teraz pozrela evidenciu DPH, tak tam sa v alfe prenáša text z pokladničných dokladov, z faktúr sa prenáša partner... hmm. nikde nevidím meno....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
babenko1
nuž, ked som si teraz pozrela evidenciu DPH, tak tam sa v alfe prenáša text z pokladničných dokladov, z faktúr sa prenáša partner... hmm. nikde nevidím meno....

V Alfe ak zaúčtuješ VPD z nákupu napr. metro a odklikneš zápis do evidencie DPH tak dolu máš partnera ...klikneš a dáš vybrať partnera , potom Ti do záznamu uvedie partnera .V prípade ak tlačíš VPD tak Ti ho vytlačí aj s partnerom a tu máš možnosť cez F7 si ho tiež zadať .

Môj príspevok sa týka nákupov cez blok z RP . Ja napr. v evidencii partnerov mám nahodené napr. benzínové čerpadlá , hypermarket, metro a podobne , väčšinou tie miesta kde robíme nákupy .

Samozrejme že pri zápise došlej fa , tiež klikáš partnera -
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať