Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,chcela by som poprosiť o pomoc v Alfe
Mám nákup dlhodobého hmotn.majetku.Mám zaúčtované v evidencii DHM,do PD mi to zapísalo,ale svieti nazeleno-neviem čo to znamená.. do nákladov-réžia mi ide iba suma odpisov.
A v dátume,keď som kúpila DHM účtujem celú sumu ako VNZD?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,chcela by som poprosiť o pomoc v Alfe
Mám nákup dlhodobého hmotn.majetku.Mám zaúčtované v evidencii DHM,do PD mi to zapísalo,ale svieti nazeleno-neviem čo to znamená.. do nákladov-réžia mi ide iba suma odpisov.
A v dátume,keď som kúpila DHM účtujem celú sumu ako VNZD?
Na zeleno svietia uzávierkové doklady, to je v poriadku - isto sa ťa SW pýtal, či chceš uložiť zápis ako uzávierkový doklad.
A nákup máš tiež zaúčtovaný dobre VNDZ - do nákladov ti pôjde postupne formou odpisov - to je ten zápis na zeleno.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem Sway.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Prosím Vás,a keď mám vystavený odberateľský dobropis,k vystavenej odberateľskej faktúre (táto faktúra nebola uhradená odberateľom)-dobropis túto faktúru celú stornuje.
Zaúčtujem si odberateľský dobropis do pohľadávok mínusom?
A ako môžem urobiť zápočet odberat.faktúry a odberat.dobropisu?
Ďakujem.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

sway Pozri príspevok
Na zeleno svietia uzávierkové doklady, to je v poriadku - isto sa ťa SW pýtal, či chceš uložiť zápis ako uzávierkový doklad.
A nákup máš tiež zaúčtovaný dobre VNDZ - do nákladov ti pôjde postupne formou odpisov - to je ten zápis na zeleno.
Teraz som si chcela dať vytlačiť interný doklad k zaúčtovaným odpisom,a na obrazovku mi ukazuje prázdny interný doklad.Teda nie až tak prázdny-mám tam číslo ID,dátum,aj účel,aj firmu,ale sumu mi tam neuviedlo..Mám dopísať sumu rukou?
V peňažnom denníku mám sumu odpisu evidovanú v réžii-to je správne.
Poradíte mi prosím,prečo mi netlačí ID?Ďakujem.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Mám strašne veľa otázok naraz..
Dávam si vytlačiť záväzky,chcem aby mi ich vytlačilo po poradí,napr. podľa interného čísla,ale za nič sa mi to nedá..
skúšam aj podľa dátumu vystavenia,ale vždy mi to rozhádže
Ako si dávate tlačiť záväzky Vy prosím Vás?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý večer,je tu prosím Vás niekto,kto má skúsenosti s mojimi 3 problémami v ALFE?Veľmi by mi to pomohlo.ďakujem.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
Mám strašne veľa otázok naraz..
Dávam si vytlačiť záväzky,chcem aby mi ich vytlačilo po poradí,napr. podľa interného čísla,ale za nič sa mi to nedá..
skúšam aj podľa dátumu vystavenia,ale vždy mi to rozhádže
Ako si dávate tlačiť záväzky Vy prosím Vás?
Pri tlači zostavy Evidencia záväzkov si musíš nastaviť:
- druh zostavy - všetky,alebo len uhradené resp. neuhradené, odkliknutím verzie ktorú potrebuješ
-a potom znova druh zostavy - v rozbaľovači ponuky - po partneroch, resp. štandard
- pod tým si znova vyberieš ako ich chceš zostriediť (podľa interného čísla...)
- a samozrejme dôležité je aj obdobie od - do...

zrejme si podcenila niektorý z týchto výberov. Tak si to skús prejsť znova a skontroluj výstup cez obrazovku......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
Teraz som si chcela dať vytlačiť interný doklad k zaúčtovaným odpisom,a na obrazovku mi ukazuje prázdny interný doklad.Teda nie až tak prázdny-mám tam číslo ID,dátum,aj účel,aj firmu,ale sumu mi tam neuviedlo..Mám dopísať sumu rukou?
V peňažnom denníku mám sumu odpisu evidovanú v réžii-to je správne.
Poradíte mi prosím,prečo mi netlačí ID?Ďakujem.
Dopisovať rukou určite nie je to naj... riešenie. Pokiaľ máš doklad riadne zaúčtovaný v PD musí si program vedieť z neho všetko načítať. Treba si znova len skontrolovať nastavenie - cez tlač - interné doklady - obdobne ako pri záväzkoch... nie som si teraz istá - či uzávierkové ID sa dajú tlačiť až po kompletnom uzatvorení......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
Prosím Vás,a keď mám vystavený odberateľský dobropis,k vystavenej odberateľskej faktúre (táto faktúra nebola uhradená odberateľom)-dobropis túto faktúru celú stornuje.
Zaúčtujem si odberateľský dobropis do pohľadávok mínusom?
A ako môžem urobiť zápočet odberat.faktúry a odberat.dobropisu?
Ďakujem.
Dobropis vystavíš s mínusom - v pohľadávkach máš možnosť nastavenia typu dokladu - oprava faktúry D/Ť...
a zápočet po dohode s odberateľom u obidvoch faktúr (každej samostatne) zaúčtuješ ID, nakoľko neprišlo k pohybu peňazí ani v pokladni ani v banke... do poznámky si uvedieš že sa jedná o vzájomný zápočet......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer,je tu prosím Vás niekto,kto má skúsenosti s mojimi 3 problémami v ALFE?Veľmi by mi to pomohlo.ďakujem.

Odporúčam v ALFE využívať -POMOC- ktorá sa nachádza hore vedľa SKLADU vpravo pod názvom -Pomôcky-kliknite na to a otvorí sa Vám ponuka kde v poradí 5 sa nachádza -POMOC .
Sú tu veľmi dôsledne vypracované otázky a odpovede , ktoré Vám napomôžu s prácou v ALFE. Nájdite si čas a preštudujte to .
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Zita5 Pozri príspevok
Odporúčam v ALFE využívať -POMOC- ktorá sa nachádza hore vedľa SKLADU vpravo pod názvom -Pomôcky-kliknite na to a otvorí sa Vám ponuka kde v poradí 5 sa nachádza -POMOC .
Sú tu veľmi dôsledne vypracované otázky a odpovede , ktoré Vám napomôžu s prácou v ALFE. Nájdite si čas a preštudujte to .
alebo jednoducho stlačením klávesy f1......
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
k odpisom dlhodobého hm.majetku:
je tam kolonka "doodpisovať v roku.."
musím tam niečo uviesť?
mám počítač,prvá odpis.skupina, tj. 4 roky odpisovania
obstaraný v r.2007,takže musím tam uviesť že doodpisovať v r.2011??
a čo ak ho niektorý rok nebude odpisovať?
Kolonka doodpisovať v r. ... sa používa, ak sa DM jednorázovo odpíše. Napr. ako to bolo, keď sa menila hodnota HIM z hranice 20 tis. na 30 tis. a všetok HIM, ktorý mal OC do 30 tis. si mohla jednorázovo odpísať aj keď ešte neuplynuli príslušné roky odpisovania. Takže túto kolonku nevypĺňaš.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Mám strašne veľa otázok naraz..
Dávam si vytlačiť záväzky,chcem aby mi ich vytlačilo po poradí,napr. podľa interného čísla,ale za nič sa mi to nedá..
skúšam aj podľa dátumu vystavenia,ale vždy mi to rozhádže
Ako si dávate tlačiť záväzky Vy prosím Vás?
Robila som to presne podľa postupu a stále mi to rozhadzovalo.Som teraz prišla na to,že mi to rozdeľovalo podla parnterov-tak som dala štandardný diel A,a diel B.Krajšie by bolo,keby som to mala podľa dátumu vystavenia všetko v jednej tabuľke,ale aj na tieto diely je to celkom v poriadku.
Ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Zita5 Pozri príspevok
Odporúčam v ALFE využívať -POMOC- ktorá sa nachádza hore vedľa SKLADU vpravo pod názvom -Pomôcky-kliknite na to a otvorí sa Vám ponuka kde v poradí 5 sa nachádza -POMOC .
Sú tu veľmi dôsledne vypracované otázky a odpovede , ktoré Vám napomôžu s prácou v ALFE. Nájdite si čas a preštudujte to .
Mne to nefunguje,keď stalčim pomoc,nič sa nestane,iba mi to klikne.Ani tlačitko F1 nič
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ajuška Pozri príspevok
Dopisovať rukou určite nie je to naj... riešenie. Pokiaľ máš doklad riadne zaúčtovaný v PD musí si program vedieť z neho všetko načítať. Treba si znova len skontrolovať nastavenie - cez tlač - interné doklady - obdobne ako pri záväzkoch... nie som si teraz istá - či uzávierkové ID sa dajú tlačiť až po kompletnom uzatvorení......
Aha myslíš,že až keď uzatvorím celé účtovníctvo,až potom žeby sa mi dali vytlačiť interné doklady?no môžem skúsiť keď dokončím.Ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ajuška Pozri príspevok
Dobropis vystavíš s mínusom - v pohľadávkach máš možnosť nastavenia typu dokladu - oprava faktúry D/Ť...
a zápočet po dohode s odberateľom u obidvoch faktúr (každej samostatne) zaúčtuješ ID, nakoľko neprišlo k pohybu peňazí ani v pokladni ani v banke... do poznámky si uvedieš že sa jedná o vzájomný zápočet......
Ďakujem Ajuška.Ten dobropis sa mi podarilo v poriadku zaúčtovať.Teraz idem účtovať interné doklady.Poradíš mi prosím ťa,ako to mám správne zaúčtovať?
Môže byť príjem interný doklad úhrada pohľadávky?
Á druhý interný doklad bude príjem úhrada pohľadávky - a vyberiem dobropis mínusom?
Takto to bude vzájomne započítané?
Ďakujem.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
Mne to nefunguje,keď stalčim pomoc,nič sa nestane,iba mi to klikne.Ani tlačitko F1 nič
tak si tu http://www.kros.sk/11699 stiahni alfa.chm... možno nemáš help správne nainštalovaný (alebo si si zabudla pri sťahovaní upgradu stiahnuť aj tento aktuálny súbor)......nebooj bude aj lepšie...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
erika_H Pozri príspevok
Mne to nefunguje,keď stalčim pomoc,nič sa nestane,iba mi to klikne.Ani tlačitko F1 nič
Tak potom máte asi stiahnutý program ALFA zo stránky KROS zadarmo do 250 položiek .
Ak to tak nie je a máte oficiálne registrovaný , tak zatelefonujte do Krosu a spýtajte sa , že prečo túto Pomoc tam nemáte .
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ešte mám prosím otázku,ak mám platcu DPH,kde si v ALFE začiarknem a zadám koeficient?A kde pri účtovaní uvediem,ktorú sumu treba koeficientovať?
V OMEGE som koeficientované sumy účtovala cez typ sumy namiesto "A" bolo "Ak" a "14" bolo "14k". V Alfe som nováčik.
Poradíte mi prosím Vás niekto na moje otázky?
Ďakujem všetkým za odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať