Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
Ferdo Mravec Ferdo Mravec

Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

Poprosím o radu....v Alfe
prijatá dotácia od UP, zaevidovaná v záväzkoch, na konci roka čerpanie dotácie zaradené do POZD cez ID. ako to mám dať dokopy, z dotácie SZČO vyčerpala 995, eur, ako si to mám odpísať cez ten ID????? Poprosila by som o postup zaúčtovania.
Ďakujem.

Už som asi nato prišla...v záväzkoch som otvorila záv. voči UP a tam som ručne vložila úhradu PC, dúfam že to je takto spávne.
Naposledy upravil Ferdo Mravec : 15.03.10 at 21:58
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

ALFA ŠTART verzia 15.01 (JÚ)- tlačivo DP pre FO sa nezhoduje s aktuálnym tlačivom z DÚ
Prosím - neviete prečo?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
inajana Pozri príspevok
ALFA ŠTART verzia 15.01 (JÚ)- tlačivo DP pre FO sa nezhoduje s aktuálnym tlačivom z DÚ
Prosím - neviete prečo?
Vieme , lebo máte starú verziu .
1 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Ďakujem (len takto - oceňovať sa mi už po novom nedá).
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

dobry prosim o radu ako mam spravit alfe cekej koruny na eura neviem ako sa to robi robim DP na pausal a ten dotycny robil v cechach prosim ora du dakujem
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Prosím súrne potrebujem pomoc. Neviem prečo, ale Alfa mi prestala ukazovať zostavy pred tlačou. Nechce ani tlačiť, lepšie povedané ma k tomu ani nepustí. Ináč mi tlač funguje bez problémov, len s alfou je problém. Vypisuje mi nasledovné: Run-time error 429: ACTIVEX component cant create object. Prosím pomôžte ak viete, lebo neviem ukončiť rok a vytlačiť daňové. Díky
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Nevie nikto pomôcť?
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

10eva Pozri príspevok
dobry prosim o radu ako mam spravit alfe cekej koruny na eura neviem ako sa to robi robim DP na pausal a ten dotycny robil v cechach prosim ora du dakujem
České koruny sa prepočítavajú na eurá na vyplnenie DP FO s priemerným ročným kurzom Národnej banky.
pozri tu:
http://www.nbs.sk/sk/statisticke-uda...rehlady-kurzov
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

hajni Pozri príspevok
Prosím súrne potrebujem pomoc. Neviem prečo, ale Alfa mi prestala ukazovať zostavy pred tlačou. Nechce ani tlačiť, lepšie povedané ma k tomu ani nepustí. Ináč mi tlač funguje bez problémov, len s alfou je problém. Vypisuje mi nasledovné: Run-time error 429: ACTIVEX component cant create object. Prosím pomôžte ak viete, lebo neviem ukončiť rok a vytlačiť daňové. Díky
treba preinštalovať program
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

kukučka Pozri príspevok
treba preinštalovať program
Ďakujem, vyskúšam.
0 0
rasub rasub

rasub je offline (nepripojený) rasub

Prosím o pomoc, od nového roku účtujem v Alfe, Pri účtovaní v peňažnom denníku som bola v predchádzajúcom programe zvyknutá ihneď si vytlačiť aj príjmový, resp. výdavkový doklad. Položky PD neboli číslované a v prípade, že som obdržala nejaký starší zabudnutý doklad, mohla som to doúčtovať a nemusela som nanovo tlačiť PPD a VPD. V Alfe som tiež pri účtovaní vytlačila PPD a VPD, kedže som v marci obdržala doklad z januára, doúčtovala som ho, dala som funkciu úpravy, zoradiť, prečíslovať a vyzerá to tak, že musím nanovo vytlačiť všetky PPD a VPD , pretože sa mi nezhodujú ani položky peň. denníka ani číslovanie PPD a VPD. Kedže tých dokladov mám už veľa, je mi dosť ľúto že to musím nanovo vytláčať.

A ak náhodou sa mi dostane ešte nejaký starší doklad, čo sa mi bežne stáva, budem to musieť vytláčať nanovo?

Prosím o radu skúsenejších. Ďakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak ten starsi doklad zauctuj s datumom, kedy ti bol predlozeny...

ja si tlacim doklady vylucne po skonceni obdobia... ale to je aj preto, ze nemam ziadneho zivnostnika, kt. uctujem priebezne... v marci sa mi dostanu naraz vsetky doklady...
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

rasub Pozri príspevok
Prosím o pomoc, od nového roku účtujem v Alfe, Pri účtovaní v peňažnom denníku som bola v predchádzajúcom programe zvyknutá ihneď si vytlačiť aj príjmový, resp. výdavkový doklad. Položky PD neboli číslované a v prípade, že som obdržala nejaký starší zabudnutý doklad, mohla som to doúčtovať a nemusela som nanovo tlačiť PPD a VPD. V Alfe som tiež pri účtovaní vytlačila PPD a VPD, kedže som v marci obdržala doklad z januára, doúčtovala som ho, dala som funkciu úpravy, zoradiť, prečíslovať a vyzerá to tak, že musím nanovo vytlačiť všetky PPD a VPD , pretože sa mi nezhodujú ani položky peň. denníka ani číslovanie PPD a VPD. Kedže tých dokladov mám už veľa, je mi dosť ľúto že to musím nanovo vytláčať.

A ak náhodou sa mi dostane ešte nejaký starší doklad, čo sa mi bežne stáva, budem to musieť vytláčať nanovo?

Prosím o radu skúsenejších. Ďakujem
môžeš ešte urobiť to že vytlačíš doklady bez očíslovania a potom čísla VD a PD dopíšeš ručne
1 0
rasub rasub

rasub je offline (nepripojený) rasub

Ďakujem za odpovede, rozmýšľala som aj o tom, že vytlačím PD a VD bez očíslovania, ale por. čísla peňažného denníka sa vraj nedajú vypnúť /volala som do Krosu/
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
rasub Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, rozmýšľala som aj o tom, že vytlačím PD a VD bez očíslovania, ale por. čísla peňažného denníka sa vraj nedajú vypnúť /volala som do Krosu/
Dajú sa aj poradové čísla peň. denníka vypnúť. Stačí, keď si uvedené "odklikneš" keď si dávaš tlač PPD alebo VPD. Ja si tak tlačím doklady, potom ručne dopisujem čísla PPD a VPD.
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Neviete mi poradiť akým spôsobom presmerujem faktúry za služby, ktoré majú byt podľa novely zák. o DPH vykazované v suhrnnom výkaze do tlačiva súhrnný výkaz?
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
ak ich máš nahodené v evidencii dph, tak len dáš tlač-výkazy,daň.prizn...-súhrnný výkaz a tam by sa ti to malo objaviť samé...
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Nikolia,
su to sluzby - preprava pre cesku firmu, ktora ma IC DPH CZ. a tieto sluzby sa do priznania k DPH neeviduju, tak neviem ktory riadok mam pouzit, aby mi to hodilo do suhrnneho vykazu.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu....dodávateľ , platca DPH má iné DIČ ako IČ DPH a nejde mi tam nahodiť jeho DIČ, stále mi tam dáva DIČ také isté ako IČ DPH. Prosím Vás, ak viete poraďte mi kde to môžem v Alfe nastaviť. Vopred ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
elpka Pozri príspevok
Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu....dodávateľ , platca DPH má iné DIČ ako IČ DPH a nejde mi tam nahodiť jeho DIČ, stále mi tam dáva DIČ také isté ako IČ DPH. Prosím Vás, ak viete poraďte mi kde to môžem v Alfe nastaviť. Vopred ďakujem.
Však to robí správne , DIČ je ako IČ DPH , len to nesie zo sebou SK....

Napr DIČ XXXXXXXXXX
IČ DPH SKXXXXXXXXXX
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať