Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Aj tento pohyb musíš spraviť výdajom zo skladu - výdajkou.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

sway Pozri príspevok
Aj tento pohyb musíš spraviť výdajom zo skladu - výdajkou.
Som si aj myslela,ale nebola som si ista...............dakujem
Naposledy upravil magno : 16.12.10 at 10:51
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Uhradila som predfaktúru z alfy na ver. 17 cez zónu klienta 16.12.2010 ale po zaplatení a vytlačení faktúry bola položka vo faktúre (verzia 16.60). Keď som si dnes chcela stiahnuť verziu 17 prišla som na to v čom je asi problém keď mi píše že nemám nič zaplatené,takže bohužiaľ. Nestalo sa vám niečo podobné?
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Ester plus Pozri príspevok
Uhradila som predfaktúru z alfy na ver. 17 cez zónu klienta 16.12.2010 ale po zaplatení a vytlačení faktúry bola položka vo faktúre (verzia 16.60). Keď som si dnes chcela stiahnuť verziu 17 prišla som na to v čom je asi problém keď mi píše že nemám nič zaplatené,takže bohužiaľ. Nestalo sa vám niečo podobné?
Ester plus, stiahla si si po zaplatení licenčný súbor? Až potom Ti pôjde aktualizácia, mne to ide bez problémov.
Katka
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ano treba dať stiahnuť licenčný súbor potom to naskočí
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ja mam otazočku na vas, robim v alfe rok 2010, môzem ponahadzovat doklady vsetky co mam blocky a potom nahodim napr. vsetky VPD z tankovania? Ci musim najprv nahodit januar vsetky doklady a potom zacat februar?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nikulik Pozri príspevok
Ja mam otazočku na vas, robim v alfe rok 2010, môzem ponahadzovat doklady vsetky co mam blocky a potom nahodim napr. vsetky VPD z tankovania? Ci musim najprv nahodit januar vsetky doklady a potom zacat februar?
Nemám vo zvyku nahadzovať do pokladne Alfy týmto štýlom doklady , ako by ste to chceli Vy , ja som skôr za choronologický postup, ale dá sa to tak , že si zaúčtujete doklady bez ohľadu na dátum usporiadania dokladov a potom si v závere(po zaúčtovaní všetkých dokladov) v Alfe cez "Úpravy " kliknite usporiadať denník podľa dátumu a následne prečíslovať Príjmové pokladničné doklady a prečíslovať Výdavkové pokladničné doklady .Posledný úkon bude vytlačiť PPD a VPD .

Alebo sa dá aj spôsob Vami prezentovaný, ale musíte dodržať potom taktiež postup hrubo vyššie zvýraznený .
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Zita5 Pozri príspevok
Nemám vo zvyku nahadzovať do pokladne Alfy týmto štýlom doklady , ako by ste to chceli Vy , ja som skôr za choronologický postup, ale dá sa to tak , že si zaúčtujete doklady bez ohľadu na dátum usporiadania dokladov a potom si v závere(po zaúčtovaní všetkých dokladov) v Alfe cez "Úpravy " kliknite usporiadať denník podľa dátumu a následne prečíslovať Príjmové pokladničné doklady a prečíslovať Výdavkové pokladničné doklady .Posledný úkon bude vytlačiť PPD a VPD .

Alebo sa dá aj spôsob Vami prezentovaný, ale musíte dodržať potom taktiež postup hrubo vyššie zvýraznený .
Dakujem. No dobre, je lepsie robit po mesiacoch, ale v danom mesiaci je tiez lepsie doklady zaradom učtovat? A keby som zabudla nejaky doklad a chcem ho potom dodatocne dat do programu, tak takisto musim spravit to co ste mi hore hrubovyznačene a podčiarknute napisali?
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

prosím môže mi niekto poradiť či to robím dobre??
v alfe u platcu dph sa kúpilo v 8/2010 os.auto v hodnote 10.000 Eur kupované od súk. osoby takže tam nebola dph
z toho 7.000 sa dalo v hotovosti a zvyšok cez volkswagen úver
+ poplatok za zmluvu bol 45,00 Eur.
szčo sa rozhodol pretože už jedno auto má v podnikaní že si uplatní toto 70% do firmy a 30% na súkromné účely

- takže :
- do záväzkov dám 10.000+45 popl ako záväzok
- VPD 20.8.2010 na 7000 E ako VNOZD ale zároveň ako úhrada záväzku
- oznám. du o zaradení auta
- všetky bloky o údržbe, phm sa dávali 70 VOZD a 30% VNOZD rozdelené, dph sa do kvart. uplatňovalo len tých 70%
- zákonné a hav. poistenie bolo síce hradené z BU podnik. ale szčo nechce ísť do mínusu tak sa dáva len ako VNOZD inak by bolo uplat. tiež len 70%
- splátky sú bez dph len rozdelené na istinu a úrok, úrok sme dávali zatiaľ tiež na 70% do Pr. réžie a 30% do vnozd, istina sa dávala ako úhrada záväzku postupne ale ako VNOZD
- tieto položky však dáme z účtovníctva ako všetky VNOZD lebo nechce ísť do mínusu ale odpis na auto si chce uplatniť
- na konci roku môžeme tým že auto bolo na úver odpísať 1/4 ale len 70% a to ID ako PR réžia iné?? alebo v akom členení

a treba založiť kartu v alfe a to, že evid. dlhod. majetku, pridaj, a vypíšem a chceme aby DO=UO (účt.sa neevidujú v PD) a odpis bude na 4 roky, t.j. každý rok sa odpíše 10.045:4=2511,25 ale do PD si uplatním ako VOZD PR réžia iné len 70% a 30% ako VNOZD.
ale ako sa mi to potom premietne v časti DM????

ďakujem za ochotu
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Jeden môj známi cestuje každý deň do práce 120km. Uplatňuje si cestovné náhrady na auto. Aby si mohol uplatniť aj stravné potrbuje mať aj cestovný príkaz. Ako sa to prosím účtuje v Alfe? Dá sa to,aby som nemusela vypisovať každý deň,ale raz za mesiac? Jazdy sa dajú raz za mesiac,ale ako sa to kombinuje s cestovnými príkazmi? ĎAKUJEM
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Poprosím radu . Dokončujem účtovníctvo 2010, ale potrebujem vypísať faktury na rok 2011. Ako to mám spraviť. Prechod do ďalšieho roka ešte spraviť nemôžem . Ďakujem za odpovede.
0 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Ja som ich spravila v roku 2010 ale zmenila som sadzbu DPH . Faktúry som potom vymazala a keď budem mať spravený prechod, nahodím si ich znova.
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

foaswc Pozri príspevok
Ja som ich spravila v roku 2010 ale zmenila som sadzbu DPH . Faktúry som potom vymazala a keď budem mať spravený prechod, nahodím si ich znova.
Rozmýšľala som, či to nejde nejako bez toho nového nahadzovania . Ale ďakujem za odpoveď .
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Poradí mi niekto ako v alfe účtovať jazdy+cestovné prikazy a zaučtovať to do PD. Jazdí do práce každý deň. dá sa to všetko raz za mesiac?
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

draha24 Pozri príspevok
Poprosím radu . Dokončujem účtovníctvo 2010, ale potrebujem vypísať faktury na rok 2011. Ako to mám spraviť. Prechod do ďalšieho roka ešte spraviť nemôžem . Ďakujem za odpovede.

Po nainštalovaný verzie 17.00 som urobila prechod do nového roku, tam už môžeš robiť faktúry za rok 2011 s novou sadzbou DPH. Starý rok normálne dokončíš a potom urobíš ešte raz prechod do nového roku s tým že použiješ na prenos vystavených faktúr 2011 službu v menu fakturácia- export. Tým sa Ti vygeneruje exportný súbor. (uložíš si ho niekde na USB kľúč) a po prenose roku 2010 si ich tam opäť vložíš službou fakturácia-import.
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Vo verzii alfa demo 17.00 som chcela tlačiť klientovy DP za rok 2010. Na obrazovke som mala všetko vypísane,vypočítané a tlačiť mi to nechce. Napíše mi že tlačiva pre rok 2010 v tejto verzii su nedostupné zobrazia sa vám tlačiva pre rok 2009. Zobrazia sa čiste nedá sa vyplniť. Robí to aj Vám,alebo len mne ,že mam demo? ĎAKUJEM
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marcelka V Pozri príspevok
Vo verzii alfa demo 17.00 som chcela tlačiť klientovy DP za rok 2010. Na obrazovke som mala všetko vypísane,vypočítané a tlačiť mi to nechce. Napíše mi že tlačiva pre rok 2010 v tejto verzii su nedostupné zobrazia sa vám tlačiva pre rok 2009. Zobrazia sa čiste nedá sa vyplniť. Robí to aj Vám,alebo len mne ,že mam demo? ĎAKUJEM

Tlačivá v ALFE za rok 2010 (podľa poslednej info z Krosu )nie sú ešte upravené .Takže sú nepoužiteľné na rok 2010. Choďte na stránku DRSR , tam by mali byť už aktuálne .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Teraz som volal do Krosu a bolo mi povedané že vo v. 17.00 sa môžu tlačiť DP pre DzMV...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja upresňujem : vyššie v mojom príspevku sa jedná o daňové priznanie FO za rok 2010, tak som pochopila otázku zadávateľky .

Dodávam však pre Janka , že v DP daň z MV je chyba v zaokrúhľovaní , najmä ak sa počíta pomerná časť za napr. 3 mesiace .
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Na rok 2010 DP- FO som nenašla ani na DRSR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať