Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Asi normálne to nejde, ale ja mám nainštalované aj "nejaký" FinePrint a cez to, to ide poslať vo formáte PDF. Má to ale chybu krásy, že dole na liste A4 to vypíše Tlačené ve skušební verzi... atď.
Takže iné neviem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ale potvrdenie o podaní DP a Výpis z DP pre SP sa dá exportovať normálne vo formáte PDF, takže druhá strana si to riadne vytlačí ako Ty doma
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak s tou "chybičkou" to viem poslať aj ja . Hádam to takto vezmú aj na DÚ Dnes som skúšala volať aj do Krosu, ale nedovolala som sa. Skúsim zajtra. Tak sa maj krásne a ďakujem Pekný večer.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
hej , všetko ide, len tie DP z príjmu nejdú. Skúsim, či pôjdu 1/4 ročné prehľady preddavkov. Totižto máme momentálne s manželom jednu tlačiareň napojenú na jeho PC. Tak si všetko posielam mailom do jeho PC a potom tlačím.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

A čo tak na manželov PC nainštalovať ALFU štart tá je grátis, dajú sa tam spraviť až 3 firmy a dať to tam cez USB klúč... ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No ty si hlavička A nedalo by sa rovno preniesť usb-čkom to DP v pdf formáte ? Idem kuknúť, či sa to dá. Inak pozerám ešte v mailoch, či neposielali nejaký tip ako na to
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Máš SS
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Nedá sa to. Hnevá ma to, že Braňo vedel ako na to, ale sme to riešili cca 3 roky dozadu a nemôžem to nájsť. Asi mu rovno napíšem SS a bude po probléme .
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

http://www.kros.sk/index.php?s-cv-co...t=EXPORT+V+PDF

podľa tohoto popisu by to malo fungovať ja to tak robím v Omege
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Asi budem mať nejakú zradu, lebo mne ukladá podľa tohoto spôsobu prázdne tlačivo. A vám ? Posielala som si 1/4 ročný prehľad preddavkov.

Zaujímavé, že som dnes robila v Alfe jedno DP a tiež som sa ho pokúšala dostať do pdf a poslať mailom a nešlo nijako. A teraz ho zrazu vidím vo formáte FDF v tej zložke Alfa/Export. Ani o tom neviem, že by som niečo také robila A ja som to potom vypisovala 3 krát ručne béééé. Ale prečo mi teraz ten prehľad uložilo v pdf (prázdne ) a nie vo FDF .
Naposledy upravil jess : 17.01.11 at 18:39
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lebo to nejde....
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Keď to nejde, tak to nejde
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak už viem, že z Alfy DP z príjmov FO týmto spôsobom ide. Vytvorí ten FDF formát a je to ok, ale ok nie je, že tlačí staré výkazy (r.2009). Ak chcem tlačiť(posielať) týmto spôsobom Prehľadyz Olympu, tak tie sa nevytvoria vo FDF, ale len do PDF a výsledok je nulový. Takže jedine nám ostáva ten Fineprint.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

jess Pozri príspevok
Asi budem mať nejakú zradu, lebo mne ukladá podľa tohoto spôsobu prázdne tlačivo. A vám ? Posielala som si 1/4 ročný prehľad preddavkov.

Zaujímavé, že som dnes robila v Alfe jedno DP a tiež som sa ho pokúšala dostať do pdf a poslať mailom a nešlo nijako. A teraz ho zrazu vidím vo formáte FDF v tej zložke Alfa/Export. Ani o tom neviem, že by som niečo také robila A ja som to potom vypisovala 3 krát ručne béééé. Ale prečo mi teraz ten prehľad uložilo v pdf (prázdne ) a nie vo FDF .
ja ho v Omege tiež vidím prázdne ale zákazník si ho musí tiež nejako uložiť a až potom tlačiť, bohužiaľ mám jedného šikulku a tomu to nejde a nejde a musím mu to posielať poštou ale vo väčšine prípadov to funguje, pokúsim sa níjsť ten popis v Omege tak sa mi to zdá zrozumiteľnejšie
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

tak tu je popis z tej Omegy
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...DP_emailom.pdf
1 0
Čimko Čimko

Čimko je offline (nepripojený) Čimko

Díky za odpoveď, mám ešte jednu otázku. SZČO zaplatil v decembri 2010 2x faktúru od Orange, jednu platbu mu po 2 dňoch vrátili späť. Ako to zaúčtovať: v záväzkoch mi vyhadzuje 2x zaplatenú fa, ale ako zaúčtujem vrátenie platby? V záväzkoch asi zas ručne, ale s mínusovým znamienkom, v PD ako? Díky moc. Nejako mi to začína liezť na mozog a neviem si poradiť ani so základmi.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Maruška54 Pozri príspevok
maximálne nepraktické, ale použiteľné. Ďakujem za vyhľadanie. Sranda, že DP k dph z Omegy ide úplne v pohode vytlačiť cez Tlač do pdf a potom mailom a príde v poriadku... aj súvaha ...ale 1/4 ročný Prehľad z Olympu
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Prosim poradte mi, uz nad tym sedim hodiny a uz mam toho fakt dost neviem ci som taka blba alebo co.

JU-alfa evidencia DM zadala som si karty dm, k nim odpisy a stale mi zle vypocita odpis za rok 2010. stale mi spocita len rok 2009.co robim zle?

Podla prirucky by som tam mala zadat uctovne pohyby a zadat opravky ale ja tam nic take nemam. neviem co robit aby to bolo spravne. prosim nech sa niekto nadomnou zlutuje
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

neviem či som už prepracovaná, ale po 10 rokoch nemôžem nainštalovať balík podpory Alfy z originál CD. Keď otvorím ostrú verziu, napíše mi že už mám nainštalovaný program v počítači, že ho mám vymazať. Čo keď mi vymaže všetko?Na tom CD je všetko, nemám otvoriť niečo iné?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať