Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Rusalka 24 Pozri príspevok
Prosim poradte mi, uz nad tym sedim hodiny a uz mam toho fakt dost neviem ci som taka blba alebo co.

JU-alfa evidencia DM zadala som si karty dm, k nim odpisy a stale mi zle vypocita odpis za rok 2010. stale mi spocita len rok 2009.co robim zle?

Podla prirucky by som tam mala zadat uctovne pohyby a zadat opravky ale ja tam nic take nemam. neviem co robit aby to bolo spravne. prosim nech sa niekto nadomnou zlutuje
Neviem, ale skús sa pozrieť na nejakú kartu DM čo si kúpila v roku 2009, či tam máš zapísaný odpis za rok 2009. Ide o to, že mne raz tiež nesedeli odpisy a zistila som že predchádzajúci rok som nedala zapísať odpisy na karty DM. Neviem či to je tiež Tvoj prípad.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jess Pozri príspevok
Janko ahoj . Kedysi dávno sme tu na porade s Braňom riešili ako sa vyplnené DP z príjmu posiela klientovi mailom. Sama som svoj spôsob popisovala, ale za ten svet si na to už nespomeniem, ani to neviem nájsť podľa kľúčových slov. Buď pošlem len čisté strany alebo prázdne DP. Nevieš prosím ťa ako na to ?
Kolega niečo našiel, aby sa to nemuselo tlačiť vo FinePrint s tou poznámkou dolu, dá sa to tlačiť aj cez Bullzip PDF Printer, napr. v Omege dáš tlač do tohto súboru, ktorý sa ti uloží napr. na ploche a ty potom tento súbor vytlačíš ako každý iný PDF súbor. Mne to dal tiež do PC a funguje to.
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Tak uz druhy den riesim problem s odpismi, a prisla som na chybu.prvy rok ked som zaradila majetok do uzivania som odlozila odpis na jeden rok, teraz odpisujem druhy krat ale pocita to program ako treti.Neviem prist nato co zadat aby sa mi to posunulo. neviete ako to spravit? prosim
0 0
Čimko Čimko

Čimko je offline (nepripojený) Čimko

Čimko Pozri príspevok
Díky za odpoveď, mám ešte jednu otázku. SZČO zaplatil v decembri 2010 2x faktúru od Orange, jednu platbu mu po 2 dňoch vrátili späť. Ako to zaúčtovať: v záväzkoch mi vyhadzuje 2x zaplatenú fa, ale ako zaúčtujem vrátenie platby? V záväzkoch asi zas ručne, ale s mínusovým znamienkom, v PD ako? Díky moc. Nejako mi to začína liezť na mozog a neviem si poradiť ani so základmi.
Prosím, poradí mi niekto?
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Nic si z toho nerob ani ja....
keby som vedela ti poradit ale neviem bohuzial tak hadam nam niekto bude vediet odpovedat
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Čimko Pozri príspevok
Díky za odpoveď, mám ešte jednu otázku. SZČO zaplatil v decembri 2010 2x faktúru od Orange, jednu platbu mu po 2 dňoch vrátili späť. Ako to zaúčtovať: v záväzkoch mi vyhadzuje 2x zaplatenú fa, ale ako zaúčtujem vrátenie platby? V záväzkoch asi zas ručne, ale s mínusovým znamienkom, v PD ako? Díky moc. Nejako mi to začína liezť na mozog a neviem si poradiť ani so základmi.
Čimko Pozri príspevok
Prosím, poradí mi niekto?
Fa od Orange-u máš zaevidovanú v knihe záväzkov len jedenkrát. Pri úhrade fa si spárovala výdavok (zrejme z banky) a uvedený záväzok. Zaúčtovala si to určite ako VOZD - prevádzková réžia. Ak táto faktúra bola zaplatená druhýkrát, treba ju v PD zaúčtovať ako VNZD - iný výdavok. Ak prišli peniaze z Orange-u na účet, zaúčtuješ to v PD ako PNZD - iný príjem.
2 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Prosím Vás nevyplňali ste niekto daňové k dani z MV?
Oni ešte neaktualizovali sadzby?
Alebo som niečo zle stiahla?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pre Čimko k príspevku 1387:
Ale netreba zabudnúť aj na evidenciu resp.knihu pohľadávok . Pohľadávka voči Orange vznikla dňom duplicitného zaplatenia .Ak som správne porozumela, že sa jedná o duplicitnú platbu .
2 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

prosím môžem sa na Vás obrátiť s prosbou či mi pozriete či uvažujem správne? alebo mi tam niečo chýba
- sumy sú orientačné
– szčo neplatca dph vystavil fa v hodnote 15.000,- Eur = evidujeme v knihe faktúr
- doklady o úhrade v hotovosti má na 10.000,- = zaevidujem úhradu v knihe faktúr a očíslujem PPD a nalepím podľa poradia
- 2 úhrady na súkr. bankový účet nie podnikateľský má na 1.300,-= originály výpisov doložím a v knihe faktúr zaevidujem úhradu

Teda do príjmov z ktorých sa dáva DP je len to čo je uhradené teda 10.000,+1.300=11300,-
- neuhradené faktúry prechádzajú do budúceho roku.v knihe záväzkov

V tabulke DP to ide do príjmy zo živnosti v sume 11300 a ako výdaje zo živnosti tam ide tých 40% z tohto = 4520 vo výkaze pri dp sa mi to prejaví ako prevádzková réžia

Dolu pod tabulkouv v DP je nutné zaškrktnúť že si uplatňuje paušálne výdavky vo výške 40% a je tam napísané, že zákonom dané odvody do poistovní a tam dám sumu odvodov 1550 Eur za rok – teda fyzicky uhradených,
( pol roka platil do SP ako dobrovolný a pol roka ako povinný ale to sa dávajú teda spolu všetky sumy lebo ich uhradil do SP +ZP)

Teda
Príjem= 11300
Výdaj 40% = -4520
Základ 6780

Odvody = - 1550
Základ = 5230

Z tohto si uplatní - 4025 odpoč. Položku na daňovníka
základ 120
-dpočet z poistky 200 = 1005 ako základ pre výpočet 19% dane = 190,95 by mal platiť ale vzhladom k tomu že má dve deti tak + bonus na dieťa 2x = 240,12x2= + 480,24 Eur takže výsledná suma :
daň 190,95 ktorú by mal uhradiť ale zároveň by mu mal du dať bonus na deti 480,24 = -289,29 eur má preplatok teda mu du vráti 289,29 Eur.

Treba robiť len jednoduchú evidenciu:
- kniha vydaných faktúr s dátumami úhrad
- súpis výdajov za SP a ZP
- neeviduje sa žiadna pokladňa teda počiatočný a koncový stav len sa očíslujú doklady príjmové za úhrady faktúr a výdavkové čo sú šeky čo sa platilo poistné
- to čo mu prišli platby za dve faktúry na účet – priloží sa k fa originál výpisu z bu a zaeviduje sa do knihy faktúr úhrada neevideuje sa celý bankový účet s počiatočným a konečným stavom
- vyplňa sa len dp a nerobí sa ani peňažný denník ani kniha pokladne len kniha fa
a evidujú sa aj pri paušály tak ako pri JU že kniha záväzkov : teda vypísať záväzku k 31.12.2010 že do SP a ZP, a daň za rok2010 ako záväzok čo všetko prechádza do budúceho roka.
tak to mám dobre???
Ďakujem veľmi dopredu
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

.
0 0
martina1111 martina1111

martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

foaswc Pozri príspevok
Ja som ich spravila v roku 2010 ale zmenila som sadzbu DPH . Faktúry som potom vymazala a keď budem mať spravený prechod, nahodím si ich znova.
ako mozem vystavit faktury na rok 2011 v roku 2010, ked ma tam nechce pustit 19% dph? ak ju prehodim na 20% a chcem to ukoncit, vyskoci mi cervene pole, ze je zla dph
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Poraďáci ako účtujete PHM (paušál 80%) u neplatcu DPH, ak platí platobnou kartou?

Môj postup: na základe výpisu z bankového účtu zaúčtujem cez priebežné položky výdaj, potom cez ID príjem z priebežnej položky a na konci roka si zrátam všetky doklady ohľadom PHM, vyrátam 80 % a 20 % a to dám cez ID do VOZD a VNZD.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
Poraďáci ako účtujete PHM (paušál 80%) u neplatcu DPH, ak platí platobnou kartou?

Môj postup: na základe výpisu z bankového účtu zaúčtujem cez priebežné položky výdaj, potom cez ID príjem z priebežnej položky a na konci roka si zrátam všetky doklady ohľadom PHM, vyrátam 80 % a 20 % a to dám cez ID do VOZD a VNZD.
Platba platobnou kartou sa účtuje podľa Postupov JU § 12 odst.5

- ID - platba sa účtuje - priebežná položka na strane výdavku v členení podľa § 4 odst.6 písm.e)

- BV - ak príde výpis z banky tak sa účtuje v deň zaúčtovania platby výdavok z účtu a priebežná položka príjem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zita5 Pozri príspevok
Platba platobnou kartou sa účtuje podľa Postupov JU § 12 odst.5

- ID - platba sa účtuje - priebežná položka na strane výdavku v členení podľa § 4 odst.6 písm.e)

- BV - ak príde výpis z banky tak sa účtuje v deň zaúčtovania platby výdavok z účtu a priebežná položka príjem

Zitka, veď to tak robím, či nie?
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Velmi pekne Vas prosim o radu :

DM obstarany v roku 2008 odpis zrychleny 2.skupina

1.rok neodpisovany ,a to je moj problem

kedze som este neprisla nato ako si pri prechode do druheho roka previest aj karty kazdy rok si zadavam nove karty ale problem je v tom, ze neviem si nejak zadat ze v roku 2008 som neodpisovala.a tak mam odpis za rok 2010 taky aky by mal byt v roku 2011.

prosim poradte co mam zadat aby mi vysli odpisy a ako si prevadzate DM v novom roku?
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Nevie mi nikto poradit?
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Pri prechode do nového roka - firma, prechod musíš mať zakliknuté všetky položky, ktoré chceš previesť do nového roka.

enyma
0 0
Bankarka Bankarka

Bankarka je offline (nepripojený) Bankarka

Chcela by som sa spýtať, aj ked viem že názory su rôzne, ako účtujete v Alfe ak sa uhradí faktúra z osobného účtu. Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bankarka Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, aj ked viem že názory su rôzne, ako účtujete v Alfe ak sa uhradí faktúra z osobného účtu. Dakujem
cez interný doklad, ku ktorému pripojíš kopiu výpisu z BU. Faktúru nahráš do záväzkov.
1 0
Bankarka Bankarka

Bankarka je offline (nepripojený) Bankarka

Chapem to tak, že to znamená, že žiaden výdavkový pokladničný doklad, ale interný vydavkovy...a nahodim to do stlpca prevadzkovej režie klasicky ako by som vyplnala VPD...je to tak OK?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať