Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Áno, VOZD.
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
prosím Vás,alfa mi zaokrúhľuje daň.odpisy matematicky na celé euro,nemala by nahor na celé euro?jedná sa o 107,388...
0 0
kreka kreka

kreka je offline (nepripojený) kreka

Zdravím

Chcem sa len opýtať pri generovaní DP pre FO B za rok 2010 mi Alfa vo verzii 17.11 všetky príjmy, výdavky a ZD dane automaticky zaokrúhlila na celé eurá aj keď v denníku mám konečné sumy zdaniteľných príjmov a výdajov aj s eurocentami. Chcem sa preto opýtať či to je v poriadku, alebo tam majú nejakú chybu pri generovaní a preto si radšej spraviť DP FO B cez stránku DRSR.
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kreka Pozri príspevok
Zdravím

Chcem sa len opýtať pri generovaní DP pre FO B za rok 2010 mi Alfa vo verzii 17.11 všetky príjmy, výdavky a ZD dane automaticky zaokrúhlila na celé eurá aj keď v denníku mám konečné sumy zdaniteľných príjmov a výdajov aj s eurocentami. Chcem sa preto opýtať či to je v poriadku, alebo tam majú nejakú chybu pri generovaní a preto si radšej spraviť DP FO B cez stránku DRSR.
Ďakujem
pri príjmoch podľa § 6 klikni na odkaz "naplň údaje z výkazu o PaV. Budeš mať údaje na 2 des. miesta. Len pri paušálnych výdavkoch si potom výdavky musíš "dopočítať" ručne (vrátane poistného)
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

zdravím poraďáci
prosim Vas,ako si v ALFE robíte daň.priznanie typ A?
cez štart programy mi to nejde..
ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tibor1000 Pozri príspevok
zdravím poraďáci
prosim Vas,ako si v ALFE robíte daň.priznanie typ A?
cez štart programy mi to nejde..
ďakujem
v ALFE ho neurobíš. Dnes zavesili na svoj web bezplatný SW - stiahni si ten. Môžeš v ňom urobiť tuším 10 DP typu A.
0 0
stiavnicanka stiavnicanka

stiavnicanka je offline (nepripojený) stiavnicanka

Prosím o radu. Stiahla som si ,,ALFU" pre daňové priznanie a po otvorení priznania typu B mi v tkačive dáva ako zdaňovací rok 2011 a nedá sa to upraviť. Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stiavnicanka Pozri príspevok
Prosím o radu. Stiahla som si ,,ALFU" pre daňové priznanie a po otvorení priznania typu B mi v tkačive dáva ako zdaňovací rok 2011 a nedá sa to upraviť. Ďakujem
založ si firmu ešte raz cez Nová firma a rok si oprav hneď v úvodnom nastavení. Tam to bez problémov ide.
0 0
jarca2 jarca2

jarca2 je offline (nepripojený) jarca2

Ahoj. Prihlás sa na kurz pre začiatočníkov na Alfu. Ja som mala v škole Omegu a na Alfe robím mužovi, a bola som hned na školení. Myslím, že ti to pomôže. Nestojí to zas až tolko.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
ona nechce účtovať, chce si len vyplniť DP
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

ahojte, neviete mi poradiť, prečo mi v Alfe nechce tlačiť položku "vystavil" pri PPD aj VPD, aj ked cez režim účtovania mám doplnené meno ? aj na fakturácii, sklade aj účtovníctve ? dík
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Zdravím. Idem sa pokúsiť všetky položky,ktoré teda prináležia k nákupu materiálu prehodiť na výdavok za materiál, nakoľko som všetko dávala do réžie. Idem po položke, ktorá patrí do materiálu, jednoducho znovu otvorím - 2x klik na položku v denníku, namiesto réžie zadám výdavok za materiál a urobím to aj v členení, ktoré som si tam doplnila. Potom nepotrebné členenie v prevádzkovej réžii vymažem. Robím správne? Bojím sa, aby som si niečo nepokazila alebo sa to dá aj inak? Nakúpený materiál ide hneď väčšinou do používania a spotreby, skladovú evidenciu nevediem. Chcem mať výdavok určený správne podľa postupov JU, aby mi suma vo výkaze išla na výdavok za materiál. Poradíte? Vďaka.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Príroda Pozri príspevok
Zdravím. Idem sa pokúsiť všetky položky,ktoré teda prináležia k nákupu materiálu prehodiť na výdavok za materiál, nakoľko som všetko dávala do réžie. Idem po položke, ktorá patrí do materiálu, jednoducho znovu otvorím - 2x klik na položku v denníku, namiesto réžie zadám výdavok za materiál a urobím to aj v členení, ktoré som si tam doplnila. Potom nepotrebné členenie v prevádzkovej réžii vymažem. Robím správne? Bojím sa, aby som si niečo nepokazila alebo sa to dá aj inak? Nakúpený materiál ide hneď väčšinou do používania a spotreby, skladovú evidenciu nevediem. Chcem mať výdavok určený správne podľa postupov JU, aby mi suma vo výkaze išla na výdavok za materiál. Poradíte? Vďaka.
Jedine tak, že otvoríte každú účtovnú položku cez oprav v prevádzkovej réžii a zmeníte klikom na Kód účelu Materiál a v časti materiál podľa potreby vytvoriť členenie .

Inak by sa to dalo tak , že by ste si sčítali sumu položiek čo patrí do materiálu , storno prevádzková réžia jednou sumou a správne zaúčtovať do materiálu (dosť pracné). Ale toto ja som presvedčená, že nie je vhodné najmä kvôli členeniu .Tak preto to odporúčam tak ako píšete .
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
aj ja som takto opravovala minulý rok (za rok 2009) všetky položky z réžie do materiálu. Bolo to síce pracné, ale na konci som si potom skontrolovala, či mi sedí súčet materiálu a réžie vo výkaze. Potom som vedele, že mám preúčtované správne všetky položky.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ďakujem, som spokojnejšia. Prosila by som ešte bližšie k tej kontrole správnosti. Máš na mysli vo výkaze o príjmoch a výdavkoch? Ja som si pre istotu vytlačila najskôr členenie v réžii, aby som to mohla skontrolovať po prehodení. Myslím, že by sa nemalo nič narušiť, sumu nikde nemením, len účel a členenie.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

rodina1 Pozri príspevok
Došlú preddavkovú faktúru zaeviduješ do knihy záväzkov ako preddavková faktúra. Pri zaplatení preddavkovej faktúry, v PD dáš výdavok neovplyvňujúci základ dane a spáruješ s preddavkovou faktúrou v knihe záväzkov.
Ak ti príde "ostrá" faktúra, túto zaeviduješ v knihe záväzkov ako faktúra.
S dátumom, kedy ti prišla ostrá faktúra, v peňažnom denníku spravíš operácie:
1) interný doklad: výdavok neovplyvňujúci základ dane znamienko mínus a sumu, ktorú si zaúčtovala ako zaplatenie preddavku.
Ak sa ťa program opýta, či uložiť interný doklad ako uzávierkový, dáš nie.
2) interný doklad: výdavok ovplyvňujúci základ dane (buď nákup materiálu, tovaru, alebo prevádzková réžia - podľa toho, čoho sa faktúra týka).
Opäť - interný doklad neukladať ako uzávierkový.
3) V knihe záväzkov vojdeš do zaevidovanej "ostrej" faktúry, dáš pridaj a ručne ako keby uhradíš faktúru. Dátum, kedy bola zaplatená preddavková faktúra, číslo dokladu, ktorým bola zaplatená.

Pri neplatiteľovi DPH je to jednoduché.
Skusala som to nahodit do alfy, ale mam pripad kedy:
zalohova faktura je 99,00 eur
zaloha je uhradena z bankoveho učtu 99,00 eur
ostra faktura je 0,00 eur
Moja otazka teda je či tento postup čo ste mi napisali mozem pouzit aj v mojom pripade,lebo nejako mi to cele nesedi. Operacie zaloh.faktura 99 eur a ID -99,00 eur. chapem,ale ako potom zauctujem ostru fakturu ked je nulova??? Prosim poradite mi?
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň prajem, rada by som sa opýtala ako evidujete záväzky na prelome rokov v ALFE- sú tu 2 rôzne názory , že evidovať záväzky vystavené fa v novom roku, ak je dátum zdanit.plnenie 12/2010 do roku 2011, alebo do roku 2010. Do výkazu o majetku a záväzkov to ťahá z evidenc. závázkov a podľa dátumu zdaniteľného plnenia. Takže ak ich vymažem v starom roku, a zadám len do nového, tak nebudú ani vo výkaze o majetku a záväzkoch , čo je logické- a bude to hlásiť chybu , že evidencia DPH nemá nadväznosť na evid.záväzkov. Tak ako na to v ALFE?
Ďakujem za názory
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
L-M Pozri príspevok
Pekný deň prajem, rada by som sa opýtala ako evidujete záväzky na prelome rokov v ALFE- sú tu 2 rôzne názory , že evidovať záväzky vystavené fa v novom roku, ak je dátum zdanit.plnenie 12/2010 do roku 2011, alebo do roku 2010. Do výkazu o majetku a záväzkov to ťahá z evidenc. závázkov a podľa dátumu zdaniteľného plnenia. Takže ak ich vymažem v starom roku, a zadám len do nového, tak nebudú ani vo výkaze o majetku a záväzkoch , čo je logické- a bude to hlásiť chybu , že evidencia DPH nemá nadväznosť na evid.záväzkov. Tak ako na to v ALFE?
Ďakujem za názory
v tejto téme sa o tom vedie debata
http://www.porada.sk/t130338-p5-knih...ml#post1660083
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nikulik Pozri príspevok
Skusala som to nahodit do alfy, ale mam pripad kedy:
zalohova faktura je 99,00 eur
zaloha je uhradena z bankoveho učtu 99,00 eur
ostra faktura je 0,00 eur
Moja otazka teda je či tento postup čo ste mi napisali mozem pouzit aj v mojom pripade,lebo nejako mi to cele nesedi. Operacie zaloh.faktura 99 eur a ID -99,00 eur. chapem,ale ako potom zauctujem ostru fakturu ked je nulova??? Prosim poradite mi?
poradite mi prosim??
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Prosím, vie mi niekto pomôcť s problémom vystavenia faktúry faktúry v alfe. Tovar dodaný v januári 2011. V decembri bola uhradená 50% záloha a vystavená faktúra k prijatej platbe. Ako vystaviť ostrú faktúru v roku 2011.
Ide o platcu DPH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať