Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Skúste v Členení pozrieť aký máte počiatočný stav.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nikulik Pozri príspevok
podla datumu...
skús podla poradového čísla, problém môže byť v tom čase pri dátume, ako píše Zitka
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

rodina1 Pozri príspevok
Skús si ešte spraviť kontrolu. Už dávno som nerobila v Alfe, tak len tak skúsim. Záložka - Firma - potom asi druhý riadok odspodu je kontrola. To potvrď a keď sa ti otvorí tabuľka, zaškrtni všetky možnosti. Potom daj Štart a uvidíš, či ti niečo vypíše.
všetko zaškrtnem dam štart a potom mi vyskoci tabula kde je napisane:
Run-time error 3075
Syntaktická chyby v datume vykazu
(Nekontrolovat=FALSE)

Je tam moznost len ok, a ked to dam vyhodi ma z celej alfy von.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Tak z toho som "jeleň" ... možno sa v DEMO verzii nedá robiť kontrola ... skús zajtra napísať na stránke Krosu do otázok (po telefóne by si asi nevybavila, keďže máš Demo), zvyknú ešte v ten deň odpovedať.

http://www.kros.sk/12301
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Skôr by som povedala , že niečo nemá v poriadku v pokladni :
- počiatočný stav
- chýba jej niekde zaúčtovanie príjmu resp.vklad
- nastavenie času - toto dokáže tiež vyrobiť mínus
- usporiadanie podľa dátumov
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zitka, ak má zoradenie podla dátumu, môže to byť tak ako píšeš. Pri zoradení podľa poradového čísla by zostatky mali na seba naväzovať. Len pri vklade - ako si napísala - treba opraviť čas zadania, aby ho v ten deň zaradilo na začiatok.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ono v podstate stačí z nízkeho zostatku pokladne určitý deň zaúčtovať výdavok vyššej sumy a už ťahá mínus so sebou po najbližší príjem , keď nemá skúsenosť , ani si to neuvedomí .
Ale však červené podsvietenie zadávateľka musela vidieť od počiatku .
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

SUPER, dakujem velmi pekne, uz mi to ide. Je to tak ako povedala Zitka, zoradila som to najprv podla poradoveho cisla a potom som dala zotriedit dennik podla datumu a aj precislovala vsetky doklady. Juj, ste super baby. Dakujem velmi velmi pekne.
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

rodina1 Pozri príspevok
Nula tam byť nemusí, riadok môže byť prázdny.
Velka vdaka.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Poprosim vas o pomoc, spracovavam este rok 2010, mam tam asi 4 paragony z polska. polska pokladnica by sa mala zvlast učtovat. ale musim kvôli 4 dokladom si rozsirit program alfa o valutovu pokladnicu? neda sa to nejako zauctovat v eurovej???
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Myslím, že by to aj šlo. Prepočítať cez kurz a dať do eurovej pokladnice.Mohlo by sa to príp. odôvodniť aj tým, že dal niekomu niečo kúpiť v Poľsku ale dohodli sa, že mu to zaplatí eurami.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ano? Len problem je ten ze nemam doklad zo zmenarne, lebo to szčo neodkladal.
0 0
knight knight

knight je offline (nepripojený) knight

Zdravím,
je tu niekto, kto býva blízko Trnavy a vyzná sa v Alfe?
Potrebujem vysvetliť nejaké veci a skontrolovať či som všetkemu spravne porozumel a dobre zaúčtoval.
Odmena istá.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte ako je to s čiastočnou úhradou...napr. VF je 2967,84eur + 563,89eur = 3531,73eur....

ako je to pri účtovaní ciastocnej úhrady? alfa mi dph rozdelí nejako zvláštne...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas Pozri príspevok
ahojte ako je to s čiastočnou úhradou...napr. VF je 2967,84eur + 563,89eur = 3531,73eur....

ako je to pri účtovaní ciastocnej úhrady? alfa mi dph rozdelí nejako zvláštne...
ALFA ti pri prvej čiastkovej úhrade uplatní celú DPH (ak je suma aspoň vo výške DPH) ako VNZD a len zbytok platby v členení podľa účelu faktúry. Ďalšia platba bude celá VOZD.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Pls, dá sa účtovať v Alfe na prelome období? Ďakujem
0 0
jerry23 jerry23

jerry23 je offline (nepripojený) jerry23

chcela by som sa opytat, ako dostanem prijmy zo zivnosti na danovom priznani do kolonky prijmu z cinnosti sprostredkovatelov, ktore nie su zivnostou?..ale popri tom mam aj prijem zo zivnosti...tak ako to rozdelit?
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

ručne klik na "vlastná suma" a rozdeliť podľa analytického prehľadu príjmov.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pri vzájomnom zápočte dodávateľskej faktúry a dobropisu k tejto faktúre robíte k 31.12. zápisy v denníku cez dva uzávierkové interné doklady (každá úhrada = zvlášť doklad) alebo sa to dá urobiť aj len cez jeden doklad?
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

cez jeden doklad sa to nedá. Ja to nedávam cez uzávierkové ID ale cez bežné ID v deň vz. zápočtu - teda uskutočnenia VZ. úhrada dodávateľskej faktúry a úhrada došlého dobropisu mínusom VOZD.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať