Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas Pozri príspevok
len to skúšam uz tretí den a stále mi to neprepočíta správne...
dala si zotriedeiť denník podla dátumu a prepočítať zostatky ? Odkontroluj si ešte raz bankové výpisy, možno niektorú položku nemáš nahratú. Položku ktorú si dohrávala, ti zaradí až na koniec dňa. Ak máš viac položiek v tento deň, je problém ju vsunúť do poradia ako ich máš na výpise, lebo ich zoraďuje podla času účtovania.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

tak napr. 12.03.2010 mám výdaj 60eur a zostatok 1076,82 eur a hned další účtovný prípad mám vzdaj 150 a zostatok 2028,29.....neviem preco mi to neprepočíta...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas Pozri príspevok
tak napr. 12.03.2010 mám výdaj 60eur a zostatok 1076,82 eur a hned další účtovný prípad mám vzdaj 150 a zostatok 2028,29.....neviem preco mi to neprepočíta...
skontroluj si ešte podla čoho máš nastavené triedenie v hornej časti peňažného denníka. Daj si podla poradového čísla
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a ak mám nejakú položku, ktorú som vsunula a alfa ju dala na koniec toho dňa, ako to mám spravne nahrať aby sa mi tie zostatkz prepočítalo podňa čísla dokladu?? lebo tých 150eur som dohravala a čislo dokladu je spravne len mi stale berie zostatok ako keby to bol pobyb v ten den posledny....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas Pozri príspevok
a ak mám nejakú položku, ktorú som vsunula a alfa ju dala na koniec toho dňa, ako to mám spravne nahrať aby sa mi tie zostatkz prepočítalo podňa čísla dokladu?? lebo tých 150eur som dohravala a čislo dokladu je spravne len mi stale berie zostatok ako keby to bol pobyb v ten den posledny....
veď to som ti práve napísala. Zoraďuje ich podla dátumu a času zaúčtovania. To by si v celom výpise musela vymazať čas účtovania. Nechaj to tak, lebo si "dobabreš" účto, ak s tým nemáš skúsenosti.

Ak máš triedenie podla poradového čísla, konečný zostatok za deň ti musí sedieť.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

tak uz to mam ok...musela som sa pohrat aj s tými časovým údajom....nikdy viac... ďakujem veronikasad za typ....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás, ako v Alfe zaúčtujem 20% PHM? (80% viem) Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, ako v Alfe zaúčtujem 20% PHM? (80% viem) Ďakujem.
Odpoveď je tu:
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...20PHL_2011.pdf
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Super, veľmi pekne ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ak na výpise z banky mám zaplatenú DPH, tak ju mám najprv zaevidovať do záväzkov? Ak áno, čo napísať do konkrétnych riadkov a aký dátum uviesť? Ďakujem veľmi pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Pekne prosím.
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ak na výpise z banky mám zaplatenú DPH, tak ju mám najprv zaevidovať do záväzkov? - áno Ak áno, čo napísať do konkrétnych riadkov a aký dátum uviesť? Ďakujem veľmi pekne.
Napríklad bola povinnosť za 01.Q. 2011 zaplatiť DPH v celkovej sume 100 €
V záväzkoch si to ja nahadzujem :
Partner : DÚ /5
Predmet fakturácie :Vlastná daňová poinnosť za 01.Q.2011.
Stĺpec PD : zaplatená DPH .
Číslo daňového dokladu : DPH/01.Q.2011
Interné číslo : DPH/01.Q.2011
Dátum vystavenia : 31.03.2011
Došlo dňa : 31.03.2011
Dátum splatnosti : 25.04.2011
Typ dokladu : Nepriama daň
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Katka22 Pozri príspevok
Napríklad bola povinnosť za 01.Q. 2011 zaplatiť DPH v celkovej sume 100 €
V záväzkoch si to ja nahadzujem :
Partner : DÚ /5
Predmet fakturácie :Vlastná daňová poinnosť za 01.Q.2011.
Stĺpec PD : zaplatená DPH .
Číslo daňového dokladu : DPH/01.Q.2011
Interné číslo : DPH/01.Q.2011
Dátum vystavenia : 31.03.2011
Došlo dňa : 31.03.2011
Dátum splatnosti : 25.04.2011
Typ dokladu : Nepriama daň
Ďakujem Ti veľmi pekne Katka, aj za príspevok v sekcii JU.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý večer, prosím Vás účtujem bankový výpis a nesedia mi zostatky na BÚ a to preto, lebo som nezadala počiatočný stav. A tu je môj problém. Prebrala som účto a teraz neviem ako mám zaúčtovať konečný stav k 31.12.2010, čiže počiat. stav k 1.1.2011. V číselníku sú len začiatočné zostatky v pokladni. Mám dať počiatočný stav k 1.1.2011 ako osobný vklad podnikateľa? Alebo ako sa to robí v alfe? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás o odpoveď.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zadaj stav BU podľa skutočnosti aký bol k 31.12.2010 na bank. výpise. Tam vklad podnikateľa nemôže byť len tak ako sa mi zachce...

Choď do Číselník
Bankové účty
Oprav
Vyplň tabuľku a zadaj stav aký bol k31.12.2010 napr.
Naposledy upravil Manual : 11.07.11 at 21:38
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím Vás účtujem bankový výpis a nesedia mi zostatky na BÚ a to preto, lebo som nezadala počiatočný stav. A tu je môj problém. Prebrala som účto a teraz neviem ako mám zaúčtovať konečný stav k 31.12.2010, čiže počiat. stav k 1.1.2011. V číselníku sú len začiatočné zostatky v pokladni. Mám dať počiatočný stav k 1.1.2011 ako osobný vklad podnikateľa? Alebo ako sa to robí v alfe? Vďaka.
Máš demoverziu alebo ostrú ? Poč.zostatok zadávaš v bankových účtoch.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem pekne, ja som pozerala do bank. účtov, ale nevedela som, že mám vojsť do "Oprav". Už to mám. Áno mám "ostrú" Alfu.

Prosím Vás prišla nám faktúra od T-Comu v sume 61,- Eur. Meškali sme s platbou, no keď sme ju uhradili, hneď nato nám prišla upomienka o neuhradených faktúrach vo výške 187,90 Eur. T.j. 126,90 (fa z min. roku) a 61,- Eur, ktorú sme už uhradili. Klient však pozabudol, že uhradil tých 61,- a uhradil celú upomienku vo výške 187,90. To znamená, že faktúru v sume 61 ako by zaplatil 2x. Na bank. výpise mám 21.2. -61,- a 25.2. -187,90. Ako zaúčtujem tých 187,90? Ako to rozdelím? Bude mi tam "visieť" tých zvyšných 61,- Prosím Vás, ak rozumiete, o čo mi ide poraďte mi. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

mondes Pozri príspevok
Ďakujem pekne, ja som pozerala do bank. účtov, ale nevedela som, že mám vojsť do "Oprav". Už to mám. Áno mám "ostrú" Alfu.

Prosím Vás prišla nám faktúra od T-Comu v sume 61,- Eur. Meškali sme s platbou, no keď sme ju uhradili, hneď nato nám prišla upomienka o neuhradených faktúrach vo výške 187,90 Eur. T.j. 126,90 (fa z min. roku) a 61,- Eur, ktorú sme už uhradili. Klient však pozabudol, že uhradil tých 61,- a uhradil celú upomienku vo výške 187,90. To znamená, že faktúru v sume 61 ako by zaplatil 2x. Na bank. výpise mám 21.2. -61,- a 25.2. -187,90. Ako zaúčtujem tých 187,90? Ako to rozdelím? Bude mi tam "visieť" tých zvyšných 61,- Prosím Vás, ak rozumiete, o čo mi ide poraďte mi. Vďaka.
Podľa toho čo som pochopila ste 2 krát uhradili tú istú faktúru. Môžete zaúčtovať ako úhradu dodávateľskej faktúry aj ju pripárovať k správnej faktúre s tým, že Vám v knihe záväzkov pekne ukáže, že tam máte preplatok, prípadne platbu môžete zaúčtovať ako výdavok neovplyvňujúci zákad dane, ako omylom 2 x uhradenú platbu ak budete požadovať, aby Vám ju dodávateľ navrátil na účet, tak príjem zaúčtujete ako príjem neovplyvňujúci základ dane, prípadne nedoriešené platby aj cez priebežné položky, keďže tuto najrýchlejšie zistíte, že Vám niečo nesedí a ešte by ste mali vysporiadať.

Ja by som postupovala tak, že by som pripárovala k správnej platbe, a upozornila na to dodávateľa, prípadne môžete preplatok vysporiadať s nasledujúcou faktúrou, toto si dajte potvrdiť aj dodávateľskou stranou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať