Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

prosím vás, viete mi niekto poradiť:
potrebujem, aby mi na OF vypisovalo cena za jednotku bez DPH na 4 desatinné miesta, po uložení fa mi to automaticky zmení na 2 des.miesta.
0 0
gcm gcm

gcm je offline (nepripojený) gcm

vypíšeš fa., zvolíš tlač, na ľavel dolnej časti kolonky nájdeš tlačítko nastavenia, zvolíš formát čísel pri tlači, dáš nový, nastavíš počet miest podľa vlastného výberu a uložíš
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja myslím asi niečo iné, potrebujem na 2 des. miesta hneď pri vystavení fa, pretože mi potom vznikajú problémy pri zaokrúhľovaní
0 0
gcm gcm

gcm je offline (nepripojený) gcm

Aha! Tak Čísleník - Nastavenia (Režim účtovania) - Fakturácia - Zaokrúhlovania faktúr/ Zaokrúhovanie pred.cien.
Dúfam, že ti to pomôže.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, v pohľadávkach mám faktúru na 3000 eur s rozpisom na základ a DPH. Keď som si vytlačila zdaniteľné obchody, tak tú faktúru som tam nenašla. Dala som cez pohľadávky opravu, a opäť som dala zápis do DPH. Program ma upozornil, že v evidencii DPH už je fa s takýmto čislom, či to chcem mať tam 2x. Dala som že nie, ale v evidencii DPH tú pohľadávku nemám. Kde môžem mať chybu? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím, poradí niekto? Dik.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, v pohľadávkach mám faktúru na 3000 eur s rozpisom na základ a DPH. Keď som si vytlačila zdaniteľné obchody, tak tú faktúru som tam nenašla. Dala som cez pohľadávky opravu, a opäť som dala zápis do DPH. Program ma upozornil, že v evidencii DPH už je fa s takýmto čislom, či to chcem mať tam 2x. Dala som že nie, ale v evidencii DPH tú pohľadávku nemám. Kde môžem mať chybu? Vďaka.
Dátum zdaniteľného plnenia máš vo fa aký?
1 0
gcm gcm

gcm je offline (nepripojený) gcm

Skús skontrolovať dátum vzn.dp.
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Skús zavolať priamo do KROSu na č. 041-7071015. Vedia pekne navigovať, až sa zistí kde sa stala chyba. Je to často najrýchlejšie riešenie. Oni už poznajú všetky záludnosti programu i chyby, ktoré zákazníci programu robia.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

gcm Pozri príspevok
Skús skontrolovať dátum vzn.dp.
Dátum vzniku zd.p. je 13.4.2011

Dala som pri pohľadávkach opäť zápis do evidencie DPH aj napriek tomu, že ma to upozornilo, že to budem mať 2x a už to mám v DPH, ale len 1x. Nechápem kde to program eviduje, keď to v evidencii nevidím.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, niektoré došlé faktúry na nákup materiálu mám z Čiech. Musela som robiť samozdanenie. Keď si dám v alfe vytlačiť zdaniteľné obchody a odpočet dane, tak mi to tlačí všetko spolu. Nemá sa to nejako rozdeliť? V niektorých softoch sa to rozdelí. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Asi nechápete, čo od Vás žiadam. Takže potrebujem urobiť DPH. Už som ho aj spravila, len mi treba vytlačiť a k tomu potrebujem vytlačiť zdaniteľné obchody a odpočítanie dane. (program alfa). Pri zdaniteľných obchodoch mám aj 2 došlé faktúry z Čiech, kde som robila samozdanenie. Chcem sa spýtať, či sa to nema nejak oddeliť, že ide o DPH zo zahraničia, alebo môže to byť spolu. Ďakujem ešte raz.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Asi nechápete, čo od Vás žiadam. Takže potrebujem urobiť DPH. Už som ho aj spravila, len mi treba vytlačiť a k tomu potrebujem vytlačiť zdaniteľné obchody a odpočítanie dane. (program alfa). Pri zdaniteľných obchodoch mám aj 2 došlé faktúry z Čiech, kde som robila samozdanenie. Chcem sa spýtať, či sa to nema nejak oddeliť, že ide o DPH zo zahraničia, alebo môže to byť spolu. Ďakujem ešte raz.
ale veď to máš pri zdanitelných obchodoch oddelené (ak si správne nahrala faktúry do záväzkov) - máš tam iný kod.

V odpočítaní dane je to spolu.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás a aký kód a kde mám dať pri nahrávaní záväzkov pri samozdanení? Neviem sa veľmi orientovať v alfe. Ale myslím, že k odovzdaniu DPH to nie je veľká chyba, keď to mám spolu pri zdaniteľných obchodoch. Či? Poznačila som si, že ide o samozdanenie. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ešte jedna otázočka. Dá sa v alfe vytlačiť potvrdenie o podaní DPH? Nemôžem to nájsť. Dik.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka. Dá sa v alfe vytlačiť potvrdenie o podaní DPH? Nemôžem to nájsť. Dik.
nedá, vypisujem ho ručne.

KROS má teraz zlavu na príručku k obsluhe účt.SW ALFA - doporučujem objednať.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

VĎaka. A je to veľká chyba, keď nemám zdaniteľné obchody rozdelené? Veď v konečnom dôsledku vyjde to isté.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ako že nedá ? Dá sa, však to tlačím
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

... Výkazy - Daňové priznanie DPH - Tlač - a vyber druh zostavy ja to tam mám
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
mondes Pozri príspevok
Prosím Vás a aký kód a kde mám dať pri nahrávaní záväzkov pri samozdanení? Neviem sa veľmi orientovať v alfe. Ale myslím, že k odovzdaniu DPH to nie je veľká chyba, keď to mám spolu pri zdaniteľných obchodoch. Či? Poznačila som si, že ide o samozdanenie. Vďaka.
Pri nahrávaní záväzkoch pri samozdanení, musíš zadať "faktúra EÚ - tovar".
Ospravedlňujem sa, ak som presne nezadala "výber", už dávno som v Alfe nepracovala.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať