Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás. Kúpila som si notebook a chcela by som si preinštalovať Alfu z PC do notebooku. Ako to urobiť, aby mi účtovníctvo v programe zostalo? Viem, že odinštalujem program s PC a následne ho nainštalujem do notebooku.Ale ide mi o to, či sa mi nevymaže všetko, čo mám v programe. Poradíte mi?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás. Kúpila som si notebook a chcela by som si preinštalovať Alfu z PC do notebooku. Ako to urobiť, aby mi účtovníctvo v programe zostalo? Viem, že odinštalujem program s PC a následne ho nainštalujem do notebooku.Ale ide mi o to, či sa mi nevymaže všetko, čo mám v programe. Poradíte mi?
Než vymažeš program z PC (ja by som si ho ešte nevymazávala, pre istotu), treba si urobiť zálohu na USB kľúč.
Potom si nainštaluješ program do NTB a dáš obnoviť zo zálohy (z USB) a máš aj v NTB údaje, ktoré máš v PC.
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

rodina1 Pozri príspevok
Než vymažeš program z PC (ja by som si ho ešte nevymazávala, pre istotu), treba si urobiť zálohu na USB kľúč.
Potom si nainštaluješ program do NTB a dáš obnoviť zo zálohy (z USB) a máš aj v NTB údaje, ktoré máš v PC.

Ďakujem, ale dá sa program nainštalovať aj bez toho, aby som ho musela odinštalovať z PC? Myslela som si, že program sa dá nainštalovať len do jedného počítača. V tom prípade je jasné, že nebudem to z PC vymazovať, kým si nebudem istá, že to mám aj v notebooku. Ale aj tak sa mi nezdá, žeby som mohla mať program aj tu, aj tu. Vďaka.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
mondes Pozri príspevok
Ďakujem, ale dá sa program nainštalovať aj bez toho, aby som ho musela odinštalovať z PC? Myslela som si, že program sa dá nainštalovať len do jedného počítača. V tom prípade je jasné, že nebudem to z PC vymazovať, kým si nebudem istá, že to mám aj v notebooku. Ale aj tak sa mi nezdá, žeby som mohla mať program aj tu, aj tu. Vďaka.
Máš inštalačné CD? Program je možné nainštalovať aj do viacerých počítačov.
2 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

rodina1 Pozri príspevok
Máš inštalačné CD? Program je možné nainštalovať aj do viacerých počítačov.
Veľmi pekne ďakujem, neviem, prečo som si myslela, že z inštalačného CD môžem nainštalovať len do jedného PC.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás. Prvýkrát som robila Daňové priznanie k DPH za 2Q. Teraz som zistila nejakú skutočnosť, pre ktorú musím robiť dodatočné daňové priznanie. V riadnom DP mi vyšiel nadmerný odpočet 120,- Eur, teraz pri dodatočnom DP sa mi zníži NO o 30,- Eur, čiže 90,- Eur. Chcem sa spýtať, či ten rozdiel sa má ukázať aj na riadku 36 v DDP., pretože mne sa tam neukáže. Ešte raz, robím v Alfe. Na riadku 30 sa mi ten NO zníži, ale rozdiel mi nenaskočí v r. 36. Ako to má byť správne? Ďakujem moc krásne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás. Prvýkrát som robila Daňové priznanie k DPH za 2Q. Teraz som zistila nejakú skutočnosť, pre ktorú musím robiť dodatočné daňové priznanie. V riadnom DP mi vyšiel nadmerný odpočet 120,- Eur, teraz pri dodatočnom DP sa mi zníži NO o 30,- Eur, čiže 90,- Eur. Chcem sa spýtať, či ten rozdiel sa má ukázať aj na riadku 36 v DDP., pretože mne sa tam neukáže. Ešte raz, robím v Alfe. Na riadku 30 sa mi ten NO zníži, ale rozdiel mi nenaskočí v r. 36. Ako to má byť správne? Ďakujem moc krásne.
Posúvam.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Posúvam.
Prosím Vás, neviete mi poradiť, prečo mi do riadku 36 dodatočného DP k DPH nevyčísli rozdiel? Vďaka.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás. Prvýkrát som robila Daňové priznanie k DPH za 2Q. Teraz som zistila nejakú skutočnosť, pre ktorú musím robiť dodatočné daňové priznanie. V riadnom DP mi vyšiel nadmerný odpočet 120,- Eur, teraz pri dodatočnom DP sa mi zníži NO o 30,- Eur, čiže 90,- Eur. Chcem sa spýtať, či ten rozdiel sa má ukázať aj na riadku 36 v DDP., pretože mne sa tam neukáže. Ešte raz, robím v Alfe. Na riadku 30 sa mi ten NO zníži, ale rozdiel mi nenaskočí v r. 36. Ako to má byť správne? Ďakujem moc krásne.
Musíš mať DP k DPH uložené v "histórií DP" a ked si vyberieš pri tlači DP,že podávaš dodatočné, tak si v histórii vyberieš ku ktorému DP k DPH to je. U teba 2Q. Rozdiel ti automaticky da do r.36.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, uctujem v Alfe a mam otazku:

Nakupili sme pristroj na uverovu zmluvu HomeCredit. Prvu splatku postovou poukazkou sme uhradili 22.9.2011, splatka sa skladala z:
1. splatka pristroja - vydavok za material
2. splatka uroku - prevadzkova rezia/uroky
3. poplatok za postovu poukazku - prevadzkova rezia/postove poplatky

Vsetko by som chcela mat na jednom VPD, kedze mam len jeden ustrizok. Ak aj prepisujem cislo VPD na to iste, tak mi vychadzaju tri VPD, kazde s inym poradovym cislom v penaznom denniku. Neda sa to dostat na jeden VPD?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, uctujem v Alfe a mam otazku:

Nakupili sme pristroj na uverovu zmluvu HomeCredit. Prvu splatku postovou poukazkou sme uhradili 22.9.2011, splatka sa skladala z:
1. splatka pristroja - vydavok za material
2. splatka uroku - prevadzkova rezia/uroky
3. poplatok za postovu poukazku - prevadzkova rezia/postove poplatky

Vsetko by som chcela mat na jednom VPD, kedze mam len jeden ustrizok. Ak aj prepisujem cislo VPD na to iste, tak mi vychadzaju tri VPD, kazde s inym poradovym cislom v penaznom denniku. Neda sa to dostat na jeden VPD?
V ALFE sa to nedá zaúčtovať cez jeden VPD .
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, uctujem v Alfe a mam otazku:

Nakupili sme pristroj na uverovu zmluvu HomeCredit. Prvu splatku postovou poukazkou sme uhradili 22.9.2011, splatka sa skladala z:
1. splatka pristroja - vydavok za material
2. splatka uroku - prevadzkova rezia/uroky
3. poplatok za postovu poukazku - prevadzkova rezia/postove poplatky

Vsetko by som chcela mat na jednom VPD, kedze mam len jeden ustrizok. Ak aj prepisujem cislo VPD na to iste, tak mi vychadzaju tri VPD, kazde s inym poradovym cislom v penaznom denniku. Neda sa to dostat na jeden VPD?
musíš si "ručne" opraviť číslo dokladu, pri uložení sa ťa Alfa opýta, že takýto doklad s tým istým číslom už exisuje, či chceš uložiť, dáš áno a máš v PD pod sebou tri rovnaké čísla VPD (len potom pozor, ak by si si náhodou v budúcnosti dala "prečíslovať" VPD, tak aj tieto by ti potom prečíslovalo do poradia).
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

Dobry den,

Mam otazku. Chcel by som prejst s MRP MS-DOS na alfu ale zaujima ma jedna podstatná vec, ak ma tiez niekto skusenosti s mrp pre ms-dos daju sa tam spatne upravovat pohyby, mazat faktury, upravovat spatne polozky na fakture bez toho aby som nejako komplikovane musel tlacit vydajku a nieco koli tej uprave zdlhavo robit. Takze sa chcem opytat ci je toto mozne aj v Alfe. Iste ste niekto riesili podobnu dilemu.
Dakujem za rady
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

Dobrý deň,
chcela by som si overiť, či sa aj v roku 2012 sa v programe Alfa a z účtovného hľadiska účtuje prijatá preddavková faktúra nasledovne pre platcu DPH:
1. príde preddavková FA - zaúčtujem do záväzkov, označím ako preddavková faktúra
2. úhrada - cez Banka/Pokladňa a VNZD v plnej výške bez členia na ZD a DPH
3. príde ostrá faktúra - zaevidujem do záväzkov
4. ID - výdavok s mínusom zaúčtujem celú sumu bez členenia ZD a DPH ako VNZD
5. ID - výdavok s plusom v členení ZD a DPH a do príslušného stĺpca napr. réžia, nákup IM a podobne a týmto tiež vyrovnám záväzok, ktorým je ostrá FA.

Je to tak, alebo sa niečo zmenilo? Ak áno, poprosím o postup. Za odpoveď ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

LILIEZ Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som si overiť, či sa aj v roku 2012 sa v programe Alfa a z účtovného hľadiska účtuje prijatá preddavková faktúra nasledovne pre platcu DPH:
1. príde preddavková FA - zaúčtujem do záväzkov, označím ako preddavková faktúra
2. úhrada - cez Banka/Pokladňa a VNZD v plnej výške bez členia na ZD a DPH
3. príde ostrá faktúra - zaevidujem do záväzkov
4. ID - výdavok s mínusom zaúčtujem celú sumu bez členenia ZD a DPH ako VNZD
5. ID - výdavok s plusom v členení ZD a DPH a do príslušného stĺpca napr. réžia, nákup IM a podobne a týmto tiež vyrovnám záväzok, ktorým je ostrá FA.

Je to tak, alebo sa niečo zmenilo? Ak áno, poprosím o postup. Za odpoveď ďakujem.
Nechceš si to overiť na bezplatných školeniach KROSu ?

http://www.kros.sk/31718
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

veronikasad Pozri príspevok
Nechceš si to overiť na bezplatných školeniach KROSu ?

http://www.kros.sk/31718
:-) určite áno, ale potvrdenie či vyvrátenie informácie, by mi TERAZ prišlo vhod. Už sa idem aj prihlásiť, dlho som s tým otáľala.
0 0
mak mak

mak je offline (nepripojený) mak

učtovník
Dobrý deň prajem, potrebujem poradiť.. mám SZČO - jednoduché účtovníctvo v Alfe. Kúpil si auto na leasing v roku 2010 v hodnote celkom 23 131,60 €. V tejto cene som auto zaradila a zároveň odpisovala. leasing je evidovaný v záväzkoch ale je to NDV - nedaňový výdavok, nakolko sa auto odpisuje. Dotyčný SZČO nebol plátcom DPH. Až od 1. 6. 2012 sa stal dobrovoľných platcom DPH. Doniesol mi na spracovanie splátkový kalendár, kde je rozpísaná hodnota auta základ dane 19 3578 €, DPH 3 774,60 € a suma celkom 23 131,60 €. Jeho splátky sú štvrťročné a platí ich v hodnote 967,85 € základ dane, DPH 183,89 € a spolu 1 151,73 €. najblišžia splátka je v septembri, ale teraz mám z toho chaos, keď mu budem dávať do nákladov splátku tak
čo odpisy.. ako to mám vlastne urobiť, aby to bolo účtovne a aj s DPH správne.. prosím poradte mi.. ďakujem
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

a z akého dôvodu chceš dávať splátku do daňových nákladov? Neviem, ako je stanovený splátkový kalendár, ale úhrada splátky istiny bude nedaňovým výdavkom tak, ako doteraz, len budeš mať nárok na odpočet DPH. A odpisy pokračujú ako doteraz. Auto malo byť zaradené v majetku a odpisované bez DPH - §25/6 zákona o dani z príjmov - pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou OC u nájomcu nie je daň z pridanej hodnoty.
Doteraz tá platená DPH v splátkovom kalendári mala byť režijným nákladom a od 1.6. je nárok na odpočet.
Má niekto iný názor?
0 0
mak mak

mak je offline (nepripojený) mak

učtovník
Ďakujem SilMar Group za odpoveď. Pri zaraďovaní auta do používania klient nebol platcom DPH a ja som cenu dostala celkovu od leasingovej spoločnosti - teda nebola rozpísana na základ a DPH... bola cena celkova a havarijné poistenie a potom bola daná splátka, ktorá sa platí každý štvrťrok. Rozpísali to klientovi až teraz od 1.6. nakoľko je platcom DPH, tak som nakázala, že nech mu prepracujú splát. kalendár...
A teraz keď som urobila chybu tak ako to mám opraviť, aby to bolo OK...?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

mak Pozri príspevok
Ďakujem SilMar Group za odpoveď. Pri zaraďovaní auta do používania klient nebol platcom DPH a ja som cenu dostala celkovu od leasingovej spoločnosti - teda nebola rozpísana na základ a DPH... bola cena celkova a havarijné poistenie a potom bola daná splátka, ktorá sa platí každý štvrťrok. Rozpísali to klientovi až teraz od 1.6. nakoľko je platcom DPH, tak som nakázala, že nech mu prepracujú splát. kalendár...
A teraz keď som urobila chybu tak ako to mám opraviť, aby to bolo OK...?
No, tu je každá rada drahá. Podľa tohoto ste mali zle vypočítanú výšku daňových odpisov a tým pádom aj celkové daňové náklady (resp. výdavky). Takže treba asi spätne pozrieť, či ste dávali do daňových výdavkov viac alebo menej, ako malo byť a podľa toho sa rozhodnúť, či je treba podať DDP alebo nie. A tento rok už postupovať správne.

Môj názor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať