Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, prosím Vás, je možné v Alfe prečíslovať došlé faktúry? Napr. tak, ako sa dajú prečíslovať VPD, PPD, bankové položky a interné doklady.

Totižto musím robiť dodatočné DP a potrebujem doúčtovať došlé faktúry. Ako môžem vložiť došlú faktúru, aby sedelo ako poradové číslo, tak aj dátum vystavenia faktúry. Alebo to musím ručne prečíslovať? Ďakujem.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, je možné v Alfe prečíslovať došlé faktúry? Napr. tak, ako sa dajú prečíslovať VPD, PPD, bankové položky a interné doklady.

Totižto musím robiť dodatočné DP a potrebujem doúčtovať došlé faktúry. Ako môžem vložiť došlú faktúru, aby sedelo ako poradové číslo, tak aj dátum vystavenia faktúry. Alebo to musím ručne prečíslovať? Ďakujem.

dá sa prečíslovať
v evidencii záväzkov, vpravo dole je tlačítko prečíslovanie
vieš si nastaviť automatické číslovanie, alebo svoje podľa toho ako chceš
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem krásne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mondes Pozri príspevok
Ďakujem krásne.
V ALFE prečíslovanie je možné , horšie sa bude opravovať na originálnom účtovnom doklade(došlej FA a ostatné), lebo napr. ja osobne tam píšem pridelené číslo DF .....t.j.2012001 atď .....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

No áno, ale ja našťastie to píšem ceruzou, takže budem gumovať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mondes Pozri príspevok
No áno, ale ja našťastie to píšem ceruzou, takže budem gumovať.
Dúfam,že "ceruzkou" tam nenecháte naveky
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zita5 Pozri príspevok
Dúfam,že "ceruzkou" tam nenecháte naveky
??? A to by vadilo? Veď to je len pre moju potrebu, aby som sa vedela lepšie orientovať. Či?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mondes Pozri príspevok
??? A to by vadilo? Veď to je len pre moju potrebu, aby som sa vedela lepšie orientovať. Či?
To nemôže byť len pre Vašu potrebu a Vašu orientáciu.....

Zákon o účtovníctve

§ 10
Účtovný doklad
Na začiatok

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.


Spôsob číslovania účtovných dokladov, obeh a zakladanie dokladov by ste mali mať stanovené v Internej smernici účtovnej jednotky.

§ 8
Na začiatok

(1) Účtovná jednotka je povinná viesť účtovníctvo správne, úplne, preukázateľne, zrozumiteľne a spôsobom zaručujúcim trvalosť účtovných záznamov.

Takže ceruzkou nezaručíte trvalosť účtovných záznamov .Za porušenie ZoÚ sú sankcie .


P.S.- dokladám link
http://www.pp.sk/main/ArticleShow.as...=43149&print=1
Naposledy upravil Zita5 : 21.07.12 at 06:43 Dôvod: P.S.- dokladám link http://www.pp.sk/main/ArticleShow.aspx?ArtID=43149&print=1
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, prosím Vás mám pred sebou faktúru za tlač vizitiek + reklamný stojan. Tlač vizitiek dávam do prevádzkovej réžie, ale myslím si, že rekl. stojan by mal ísť do materiálu v čl. nákup režij. materiálu. Ak áno, tak neviem, ako mám tú faktúru rozdeliť. To ju musím zaevidovať 2x? Raz do PR a raz ako nákup materiálu? Alebo môžem celú fa. dať do PR?

P.S. Ten rekl. stojan stojí len 1,50 Eur s DPH. Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás mám pred sebou faktúru za tlač vizitiek + reklamný stojan. Tlač vizitiek dávam do prevádzkovej réžie, ale myslím si, že rekl. stojan by mal ísť do materiálu v čl. nákup režij. materiálu. Ak áno, tak neviem, ako mám tú faktúru rozdeliť. To ju musím zaevidovať 2x? Raz do PR a raz ako nákup materiálu? Alebo môžem celú fa. dať do PR?

P.S. Ten rekl. stojan stojí len 1,50 Eur s DPH. Vďaka.
Ak máš ALFu plus, tam sa už dá rozdeliť účtovanie v jednom doklade. V tomto prípade by som ale dala do materiálu aj vizitky aj stojan.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Ak máš ALFu plus, tam sa už dá rozdeliť účtovanie v jednom doklade. V tomto prípade by som ale dala do materiálu aj vizitky aj stojan.
Ďakujem veľmi pekne. Dám to ako výdavok za materiál. Alfa plus nemám. Ak by som však mala taký prípad, tak ako to v alfe urobím. Jednu faktúru rozdelím na dva, časť faktúry bude mať č. napr. DF120001 a druhá časť DF120002 alebo ako. Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. Dám to ako výdavok za materiál. Alfa plus nemám. Ak by som však mala taký prípad, tak ako to v alfe urobím. Jednu faktúru rozdelím na dva, časť faktúry bude mať č. napr. DF120001 a druhá časť DF120002 alebo ako. Vďaka.
Nedelíš faktúru v knihe záväzkov,ale úhrady v peňažnom denníku (tie budeš mať dvoma dokladmi)
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Nedelíš faktúru v knihe záväzkov,ale úhrady v peňažnom denníku (tie budeš mať dvoma dokladmi)
Ďakujem, ale veď aj v záväzkoch určujem stlpec PD, či ide o výdavok za materiál, alebo PR atď. Takže ak mám na faktúre napr. kopírovanie a nákup kancel. potrieb, tak aký stlpec v PD to bude ak kopírovanie je PR ale nákup kanc. potrieb je výdavok za materiál?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ďakujem, ale veď aj v záväzkoch určujem stlpec PD, či ide o výdavok za materiál, alebo PR atď. Takže ak mám na faktúre napr. kopírovanie a nákup kancel. potrieb, tak aký stlpec v PD to bude ak kopírovanie je PR ale nákup kanc. potrieb je výdavok za materiál?
v záväzkoch si dáš hocijaký typ. Pri úhrade si rozdelíš sumu ktorú chceš do materiálu alebo réžie. V ALFE sa to inak nedá, v ALFE plus je to už vyriešené.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem pekne.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Alfa plus sa da stiahnuť alebo zakúpiť?
Nepočula som ešte o ALFE PLUS.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marta bodonova Pozri príspevok
Alfa plus sa da stiahnuť alebo zakúpiť?
Nepočula som ešte o ALFE PLUS.
Dá sa stiahnuť bezplatná demoverzia ALFA plus.

Alebo ak máš ostrú ALFu, za poplatok môžeš prejsť na ALFU plus.
Končil mi balík podpory, tak som si ju k 1.7. kúpila. Zatial ju testujem len na svojej firme, ide mi veľmi pomaly. Neviem či to nie je náhodou tým, že v tom istom PC mám nainštalovanú aj ostrú ALFU s viacerými firmami.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Dá sa v ALFE PLUS zadať v knihe jázd pri súkromnom vozidle nezaradenom cena PL bez DPH?
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

v krose je presne rozpísané,ako zaúčtovať prijatú dotáciu do program alfa http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...%20pr%E1ce.pdf
robila som všetko tak ako je napísané ,ale prečo mi do príjmu berie len príjem za služby,príjem by sa mi mal navýšiť aj o výšku čerpanej dotácie,platím si z nej odvody
mám niečo zle nastavené,alebo to mám potom dopočítať ručne?
Naposledy upravil balunka : 04.10.12 at 16:18
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

balunka Pozri príspevok
v krose je presne rozpísané,ako zaúčtovať prijatú dotáciu do program alfa http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...%20pr%E1ce.pdf
robila som všetko tak ako je napísané ,ale prečo mi do príjmu berie len príjem za služby,príjem by sa mi mal navýšiť aj o výšku čerpanej dotácie,platím si z nej odvody
mám niečo zle nastavené,alebo to mám potom dopočítať ručne?
Urobila si aj tento druhý interný doklad ?

Druhým dokladom preúctujte sumu zaplatených odvodov do zdanitelných príjmov:
 v casti Interný doklad zvolte Príjem,
 vyplnte dátum, úcel – stlpec penažného denníka zvolte Iný zdanitelný príjem,
 zadajte sumu 207,- Eur bez rozpisu na základ a DPH v 0 % sadzbe DPH,
 do popisu penažnej operácie doplnte Dotácia – odvody SZCO,
 doklad uložte tlacidlom Ok,
 otázku, ci uložit doklad ako uzávierkový, potvrdte tlacidlom Áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať