Zavrieť

Porady

Stravné lístky-zrážka zo mzdy

V našej firme by sme chceli zmeniť spôsob predaja stravných lístkov zamestnancom. Doteraz sme ich predávali cez pokladňu v hotovosti a chceli by sme ich poskytovať cez zrážku zo mzdy zamestnanca. Poraďte mi, prosím, ako účtovať o takomto predaji.
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    ?Martina Pozri príspevok
    V našej firme by sme chceli zmeniť spôsob predaja stravných lístkov zamestnancom. Doteraz sme ich predávali cez pokladňu v hotovosti a chceli by sme ich poskytovať cez zrážku zo mzdy zamestnanca. Poraďte mi, prosím, ako účtovať o takomto predaji.
    Vopred ďakujem.

    Ja to účtujem takto:
    - pohľadávka voči zamestnancom 335/213
    - zrážka cez výplaty 331/335

    ?Martina je offline (nepripojený) ?Martina

    ?Martina
    Ďakujem,
    môžeš mi povedať, či s tým máte dobré skúsenosti? Podľa mňa je to výhodnejší systém už len z dôvodu, že sa nemusím zaoberať hotovosťou (mám vydať, nemám, kúpi 3 lístky atď...)

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    ?Martina Pozri príspevok
    Ďakujem,
    môžeš mi povedať, či s tým máte dobré skúsenosti? Podľa mňa je to výhodnejší systém už len z dôvodu, že sa nemusím zaoberať hotovosťou (mám vydať, nemám, kúpi 3 lístky atď...)
    My máme síce málo zamestnancov, ale mám s tým len dobré skúsenosti. Každopádne si ušetríš papierovanie a zamestnanci Ti podpíšu iba prevzatie stravných lístkov. Myslím,že aj zamestnancom to takto lepšie vyhovuje, teda aspoň väčšine určite.

    Stravné lístky-zrážka zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.