Zavrieť

Porady

Interný doklad

Ahoj Poraďaci!
Co sa uctuje na internych dokladoch v JU? Poradte mi prosim, ak mozte aj konkretne pripady.
Dakujem Vam velmi pekne
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
A čo chceš účtovať na tých interných dokladoch?
0 0
Bambulka Bambulka

Bambulka je offline (nepripojený) Bambulka

Zatial nemam nic
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

k 31.12. cez ID dávam záväzok voči poisťovniam a daňovému úradu.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Cez interné doklady sa k 31.12. účtujú napríklad odpisy hmotného majetku, kurzové rozdiely.
A aký program máš na JÚ?
0 0
Bambulka Bambulka

Bambulka je offline (nepripojený) Bambulka

Program od firmy KROS Alfa
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Mickya
k 31.12. cez ID dávam záväzok voči poisťovniam a daňovému úradu.

Ako to dávaš? Myslela si tým JU ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja tiež kukám, načo to dávaš. To akože záväzky za december a daň za rok 2004 ? Nepochopila som to ....
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

V JÚ záväzky:
živnostník zaplatí sociálke a zdravotnej odvody za december 5.januára, tak k 31.12.2004 spravím ID.
A takisto DPH za 4. Q tak robím.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mickya
V JÚ záväzky:
živnostník zaplatí sociálke a zdravotnej odvody za december 5.januára, tak k 31.12.2004 spravím ID.
A takisto DPH za 4. Q tak robím.
Mickya a to sa musí alebo si si to vymyslela ty? Logické to je, ale ALFA mi napr. nedovolí prejsť do nového roka pokiaľ nemám uzavretý predchádzajúci. A kým ho mám, tak tie sociálne záväzky a veru aj DPH už mám dávno uhradené. Musím to evidovať na papieri, aby som na niečo nezabudla.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ja účtujem záväzky na odvody v JÚ za dec.2004 k 1.1.2005. Taktiež aj DPH za 4.Q ku dňu zostavenie výkazu.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Cez interný doklad si dám aj tvorbu sociálneho fondu v rámci uzávierkových operácií. Účtujem len v JU bez DPH. Minulý rok som mala aj ID na úpravu úhrady nájomného za prenajaté miestnosti v jednom mesiaci. Omylom som uhradila viac. Vrátili nám rozdiel a tak som si takto upravila výdavky na konci roka.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

jess
Mickya a to sa musí alebo si si to vymyslela ty? Logické to je, ale ALFA mi napr. nedovolí prejsť do nového roka pokiaľ nemám uzavretý predchádzajúci. A kým ho mám, tak tie sociálne záväzky a veru aj DPH už mám dávno uhradené. Musím to evidovať na papieri, aby som na niečo nezabudla.
Niekde som to čítala, ale teraz naozaj neviem kde, ale pýtala som sa na to aj viacerých skúsenejších účtovníčok, ktoré sa určite nepoznajú a potvrdili mi to.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Mickya
V JÚ záväzky:
živnostník zaplatí sociálke a zdravotnej odvody za december 5.januára, tak k 31.12.2004 spravím ID.
A takisto DPH za 4. Q tak robím.

Takže ti vznikne obyčajný záväzok, ktorý len prostredníctvom ID zaeviduješ a neovplyvňuje ti zamozrejme základ dane. Tak ?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Priznám sa, že sa lepšie orientujem v PU, ale už sa mi zbierajú ľudia, ktorí majú JU a teda tento poznatok sa mi zíde. Ďakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mickya
Niekde som to čítala, ale teraz naozaj neviem kde, ale pýtala som sa na to aj viacerých skúsenejších účtovníčok, ktoré sa určite nepoznajú a potvrdili mi to.
... tak potom sa pridám k Vám ... človek sa musí učiť stále .....
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Nerobím na takýto záväzok ID, mám to predsa uvedené v knihe záväzkov, že je to ešte neuhradené a aj v zápise koncoročnej inventarizácie pohľadávok a záväzkov.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Kristína
Nerobím na takýto záväzok ID, mám to predsa uvedené v knihe záväzkov, že je to ešte neuhradené a aj v zápise koncoročnej inventarizácie pohľadávok a záväzkov.
Ty si vedieš knihu záväzkov aj na poistné? Lebo mi sa tu bavíme o ID na konci roka o nezaplatenom poistnom a dani.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Katarína STR
Takže ti vznikne obyčajný záväzok, ktorý len prostredníctvom ID zaeviduješ a neovplyvňuje ti zamozrejme základ dane. Tak ?
Áno, presne tak.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Mickya
Áno, presne tak.

Ďakujééééééém využijem to
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Aby som bola presnejšia zobrazí sa to akurát vo Výkaze o majetku a záväzkoch v kolónke záväzky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať