Zavrieť

Porady

Interný doklad

Ahoj Poraďaci!
Co sa uctuje na internych dokladoch v JU? Poradte mi prosim, ak mozte aj konkretne pripady.
Dakujem Vam velmi pekne
Usporiadat
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

jess
Ja tiež kukám, načo to dávaš. To akože záväzky za december a daň za rok 2004 ? Nepochopila som to ....
Treba to dať aj z toho dôvodu, že ak sa prechádza z Jú na PÚ, chýbalo by to tam.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Kristína
Nerobím na takýto záväzok ID, mám to predsa uvedené v knihe záväzkov, že je to ešte neuhradené a aj v zápise koncoročnej inventarizácie pohľadávok a záväzkov.
No hej ,ale mzdy napríklad a odvody robíš až najskôr 1.1.2005, takže to už máš zaevidované v novom roku ako záväzok r.2005. Ja to osobne robím až 1.1.2005 v knihe záväzkov s osobitným triedením ako "mzdový" alebo "daňový" záväzok. V prípade prechodu z JU na PU možno by som to tiež riešila ID k 31.12.2004, neviem toto som ešte nerobila.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Katarína, Jess


No, vediem si to v všetko v knihe záväzkov: mzdu ako záväzok voci zamestnancovi, odvody ako záväzok voči poisťovniam, preddavok dane ako záväzok voči DÚ. Keď som začínala pred 3 rokmi, poradili mi,. že to mám takto viesť. A mala som aj k tomu takú literatúru, akože vzor účtovania pre začínajúceho podnikateľa. Tam tiež bolo uvedené, že to treba zaevidovať v knihe záväzkov.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Kristína
Katarína, Jess


No, vediem si to v všetko v knihe záväzkov: mzdu ako záväzok voci zamestnancovi, odvody ako záväzok voči poisťovniam, preddavok dane ako záväzok voči DÚ. Keď som začínala pred 3 rokmi, poradili mi,. že to mám takto viesť. A mala som aj k tomu takú literatúru, akože vzor účtovania pre začínajúceho podnikateľa. Tam tiež bolo uvedené, že to treba zaevidovať v knihe záväzkov.
... Však ja sa nehádam. Aj ja to vediem všetko v knihe záväzkov, len ten dátum, že dávaš mzdy za december, ktoré urobíš až v januári do decembra. Podľa mňa je to až záväzok r.2005, pretože ich urobíš až v r.2005 a aj ti to treba zaplatiť v r.2005, tak je to podľa mňa záväzok roku 2005, čiže ja by som to dala zaúčtovaním do knihy záväzkov ako záväzok voči zamestnancom s dátumom 1.1.2005(alebo kedy si ich robila) so splaňosťou napr.10.1.2005.

detto DPH, však to robíš až v januári po skompletovaní všetkých dokladov za príslušné obdobie, nie ? Tak potom je to záväzok voči DÚ r.2005.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Robím iba JÚ bez DPH. Ale mne sa zdá, že v týchto dňoch som kdesi čítala a možno dokonca aj tu na Porade, že nevyplatené mzdy zamestnancov a neodvedené odvody za december sú záväzkom z r. 2004. Máme určený výplatný terním, tak ja neviem. Už viackrát som sa stretla s názorom, že je to tak.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

súhlasím s jess....podľa mňa sú v JÚ záväzkami len neuhradené faktúry, ktoré som dostala v r.2004 a nezaplatila ich , prípadne výplaty a odvody za 11/04, ktoré som v decembri nezaplatila.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

jess
Aj ja to vediem všetko v knihe záväzkov, len ten dátum, že dávaš mzdy za december, ktoré urobíš až v januári do decembra. Podľa mňa je to až záväzok r.2005, pretože ich urobíš až v r.2005 a aj ti to treba zaplatiť v r.2005, tak je to podľa mňa záväzok roku 2005, čiže ja by som to dala zaúčtovaním do knihy záväzkov ako záväzok voči zamestnancom s dátumom 1.1.2005(alebo kedy si ich robila) so splaňosťou napr.10.1.2005.

detto DPH, však to robíš až v januári po skompletovaní všetkých dokladov za príslušné obdobie, nie ? Tak potom je to záväzok voči DÚ r.2005.
Súhlasím s Jess.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Kristína
Robím iba JÚ bez DPH. Ale mne sa zdá, že v týchto dňoch som kdesi čítala a možno dokonca aj tu na Porade, že nevyplatené mzdy zamestnancov a neodvedené odvody za december sú záväzkom z r. 2004. Máme určený výplatný terním, tak ja neviem. Už viackrát som sa stretla s názorom, že je to tak.
A nepomýlilo ťa náhodou to, že iba v PU sa robí časové rozlišovanie ? V JU sa rozlišuje časovo len nájomné a odpisy.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Tak podľa Vás tam patrí aj DPH alebo nepatrí? Pretože mne účtovníčky, ktoré poznám, tvrdili, že DPH tam mám zahrnúť.
Ale je pravda, že minulý rok som do záväzkov dala len odvody do poisťovní, ale DPH som nedala. Tak tento rok rozmýšľam ako to spraviť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mickya
Tak podľa Vás tam patrí aj DPH alebo nepatrí? Pretože mne účtovníčky, ktoré poznám, tvrdili, že DPH tam mám zahrnúť.
Ale je pravda, že minulý rok som do záväzkov dala len odvody do poisťovní, ale DPH som nedala. Tak tento rok rozmýšľam ako to spraviť.
Ja dávam do knihy záväzkov aj DPH ako "závazok voči DÚ", ale tiež napr. DPH za posledný štvrťrok 2004 dávam do knihy záväzkov až v januári, lebo vtedy ho zistím a vtedy ho mám aj zaplatiť.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Vieš čo, pozriem sa, odkiaľ to mám a ozvem sa zajtra.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Tieto záväzky evidujete aj počas celého roka (každý mesiac) alebo len ku koncu roka? Ďakujem
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Jess


Teraz som to našla na porade: Daň z príjmu - Daňové priznanie FO, založené MartaP.
Babenko1 radí, že áno, že sa to vykazuje ako záväzok vo výkaze majetku a záväzkov za r.2004

0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Záväzky si evidujem počas celého roka.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Bola som sa včera informovať na daňovom. Tam mi povedali, že neuhradené platby do poisťovní za december 2004 treba uviesť vo výkaze majetku a záväzkov ako záväzok.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Čo všetko dávate ako záväzoky cez ID?

nezaplatené poistné
DPH
mzdy
....

čo áno a čo nie ?
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Súhlasím iba so záväzkami voči poisťovniam podnikateľa, lebo iba o tých viem, aké sú.
DPH a mzdy zistíš až v r. 2005, preto patria až do r. 2005.
V programoch sa dá kniha záväzkov rozčleniť - Kniha došlých faktúr a Kniha ostatných záväzkov - tam tieto záväzky patria.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Tiež robím v Alfe, ale nikdy som si nezadávala záväzky cez interné doklady. Všetky záväzky evidujem v knihe záväzkov. mám to pekne rozčlenené na došlé faktúry, záväzky voči zamestnancom, daňovému úradu, poisťovniam. Malo by sa to evidovať priebežne, veď ako chcete zistiť, čo máte zaplatiť alebo ste zaplatili, ak to všetko nechcete držať v hlave? A k 31.12. treba určite zaevidovať záväzok voči DU z DPH za 12.mesiac alebo 4.q., daň z príjmu za daný rok, aj keď sa platí až do 31.03. a ty ju vieš v marci nasledujúceho roku, tiež mzdy 12 mesiac + odvody. Neviem prečo by sa to nemalo k 31.12. evidovať. A mala som na to aj taký pekný príklad, už staršie vydanie ale presne sa to tam rozoberalo. A mne to znie aj logickejšie.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
Lucy
Tiež robím v Alfe, ale nikdy som si nezadávala záväzky cez interné doklady. Všetky záväzky evidujem v knihe záväzkov. mám to pekne rozčlenené na došlé faktúry, záväzky voči zamestnancom, daňovému úradu, poisťovniam. Malo by sa to evidovať priebežne, veď ako chcete zistiť, čo máte zaplatiť alebo ste zaplatili, ak to všetko nechcete držať v hlave? A k 31.12. treba určite zaevidovať záväzok voči DU z DPH za 12.mesiac alebo 4.q., daň z príjmu za daný rok, aj keď sa platí až do 31.03. a ty ju vieš v marci nasledujúceho roku, tiež mzdy 12 mesiac + odvody. Neviem prečo by sa to nemalo k 31.12. evidovať. A mala som na to aj taký pekný príklad, už staršie vydanie ale presne sa to tam rozoberalo. A mne to znie aj logickejšie.
robím to presne tak isto a aj v ALFE, okrem dane z príjmu (neviem prečo, tú tam nedávam; tá sa mi tam asi už nehodí )
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ja tam tú daň dávam, bolo to v tom príklade, ak by som to našla, dam do "pľacu".

Tak to som rada, že so mnou niekto súhlasí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať