Zavrieť

Porady

Byť platcom alebo ostat neplatcom DPH ?

mmpc mmpc

mmpc je offline (nepripojený) mmpc

Zdravim vsetkych, riesim taku dilemu, ci sa mam dobrovolne registrovat na platcu DPH, aj ked obrat mavam tak do Miliona.
Potreboval by som to hlavne vysvetlit, co je pre mna lepsie. Mam obchodnu cinnost, skladam PC, servis, montuje siete LAN aWIFI atd. Problem je hlavne s firmami, ktore su platcovia, a ked im vystavim fakturu ako neplatca, sa im to nepaci.
Priklad: kupim tovar za 30 000 a predam ho za 40 000 Sk.
ako by som s tou DPH -ckou ? bolo by to aj pre mna vyhodne alebo iba pre tu firmu, co to odo mna kupi?
dakujem za odpovede...
Usporiadat
jindrich jindrich

jindrich je offline (nepripojený) jindrich

ano , to som zvazoval ,ale novozvniknuta sro by mala byt prvy rok oslob. od dan.licencie
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a ta firma vznikne do konca tohto roka? Aby ten prvy rok nebol uz tento...
Ale ako myslíš, ja osobne, keby som mala predavať koncovým zákazníkom by som teraz do dph rozhodne nešla. už len tá zložitosť, ktorú teraz do toho celého zavádzajú...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No ty si zrejme chceš vyskúšať podávanie kontrolného výkazu.
Ja by som sa do toho až tak nehnal. Počkaj si až to zrušia.
0 0
sana12 sana12

sana12 je offline (nepripojený) sana12

aj taká registrácia platiteľa DPH nie je moc jednoduchá, treba zobrať do úvahy, že budeš musieť na rok poskytnúť daňovému úradu zábezpeku
0 0
jindrich jindrich

jindrich je offline (nepripojený) jindrich

Ked, nakupim stroje za cca 5000e s dph , z toho bude dph 1000e , co by sa mi malo vratit, dalej budem kupovat material len od platcu dph, bude to material v radoch 100ch eur , cize by som si mohol odpocitat dph.Ako neplatca dph musim aj tak nakupovat od platcov dph a dph si nemohol odpisat.Inak k tej zabezpeke : http://www.investujeme.sk/je-mozne-s...platitela-dph/
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jindrich
Ked, nakupim stroje za cca 5000e s dph , z toho bude dph 1000e , co by sa mi malo vratit, dalej budem kupovat material len od platcu dph, bude to material v radoch 100ch eur , cize by som si mohol odpocitat dph.Ako neplatca dph musim aj tak nakupovat od platcov dph a dph si nemohol odpisat.Inak k tej zabezpeke : http://www.investujeme.sk/je-mozne-s...platitela-dph/
a dobre si si ten článok prečítal?

Firmám „v rozbehu“ neostáva nič iné, len buď zábezpeku zložiť alebo začať podnikať ako neplatiteľ DPH a nejakú dobu status „platiteľa DPH“ oželieť. Keď už bude dokladov či iných dôkazov o ekonomickej činnosti dostatok, firma môže požiadať o registráciu pre DPH, pričom daňový úrad nebude mať zákonný dôvod na vyrubenie zábezpeky.
nezabudni ale, že keď budeš predávať koncovému zákazníkovi, tak pre neho to celé bude o dph drahšie.


si platiteľ, nakúpiš za 120 predáš za 150, "tvojich" je 25 , štátu odvedieš 5 (25-5)

nie si platiteľ, nakúpiš za 120, predáš za 150, ostane ti 30
Alebo predáš za 145, ostane ti 25 ako vyššie, ale si o 5 lacnejší

nezabudni, ze uctovnictvo platitela je drahšie, hlavne s ohľadom na nové povinnosti, vyššia "možnosť" pokút, vyššia licencia....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať