Zavrieť

Porady

nakup notebooku v Orange na splatky , ODPISY

Dobry vecer,
ak mozte poradte mi prosim niekto, ako mam v PU zauctovat nakup noteboku na splatky v Orange. Splatka je na 36 mesiacov po 595 SK, zapatila som akontaciu 6500, 952 ako preddavok.Cena notebooku je 23 963. Ako ho zaradit, rovno do spotreby, alebo ako. Fakutura mi chodi spolocne s platbou za internet. AKo postupovat? Prosiiiiiiiiiiim
Naposledy upravil JankaI : 31.03.07 at 21:00 Dôvod: odpovedane
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JankaI Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    ak mozte poradte mi prosim niekto, ako mam v PU zauctovat nakup noteboku na splatky v Orange. Splatka je na 36 mesiacov po 595 SK, zapatila som akontaciu 6500, 952 ako preddavok.Cena notebooku je 23 963. Ako ho zaradit, rovno do spotreby, alebo ako. Fakutura mi chodi spolocne s platbou za internet. AKo postupovat? Prosiiiiiiiiiiim

    Druha otazka sa tyka odpisov, viem, ako ich zauctovat, ale mam veeelky problem prist na to, aku sumu odpisu urcit. PAni co to predtym uctovala tam neuviedla, aky sposob odpisu uplatnuje.
    A neberie telefooon
    budova zaradena do uzivania 2001
    odpis 31.12.2001 OC 867 875 odpis 13018 zc 854 857
    31.12.2002 zhodnotena o klim. OC 909 344,50 odpis 22734 zc 873 592,50
    2003 to iste zc 850 858,50
    31.12.2004 odpis 45 468 zc 805 390,50
    31.12.2005 odpis 45 468 zc 759 922,50
    dakujem za pomoc
    Tú budovu odpisovala rozvnomerný spôsobom. Teda odpis za rok je 45.468,- Sk

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JankaI Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    ak mozte poradte mi prosim niekto, ako mam v PU zauctovat nakup noteboku na splatky v Orange. Splatka je na 36 mesiacov po 595 SK, zapatila som akontaciu 6500, 952 ako preddavok.Cena notebooku je 23 963. Ako ho zaradit, rovno do spotreby, alebo ako. Fakutura mi chodi spolocne s platbou za internet. AKo postupovat? Prosiiiiiiiiiiim
    dakujem za pomoc

    Kúpa notebooku na základe zmluvy 23963 501/325
    Akontácia 6500 325/211 resp. 221
    Preddavok 952 325/211 resp. 221

    Faktúra mesačná:
    Paušál, hovorné 518/321
    Internet 518/321
    Splátka notebook 325/321

    Uhrada fa. 321/221

    Dúfam, že je to správne

    JankaI je offline (nepripojený) JankaI

    JankaI
    Velmi vemli pekne dakujem za odpoved. ))))))
    Chcela som to uctovat cez naklady buducich obdobi, ale ta zmluva a akontacia ma tam zarazala. a chcela som to dat hned do spotreby,takto to bude spravne.
    Dakujem vsetkym poradakom a poradackam za vynikajuce rady a pomoc nam neskusenym a vystrasenym zacinajucim "uctovnikom"

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    JankaI Pozri príspevok
    Velmi vemli pekne dakujem za odpoved. ))))))
    Chcela som to uctovat cez naklady buducich obdobi, ale ta zmluva a akontacia ma tam zarazala. a chcela som to dat hned do spotreby,takto to bude spravne.
    Dakujem vsetkym poradakom a poradackam za vynikajuce rady a pomoc nam neskusenym a vystrasenym zacinajucim "uctovnikom"
    Nemáš to spôsob úhrady pôžičkou? Ja účtujem presne tento istý prípad. Aj presne vysoké splátky 595 mesačne. ale ide o splátky spolu s úrokom. Faktúra za notebook bola čiastočne zaplatená pôžičkou od QUATRA približne vo výške 17500,-Sk. Ak máš tento prípad, účtovanie ako napísal Smith nie je v tomto prípade správne - upresni tento prípad.

    nakup notebooku v Orange na splatky , ODPISY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.