Zavrieť

Porady

podnikanie popri zamestnani

prosim vas, poradte mi. Moze ma zdravotna poistovna pokutovat za to, ze som nedala vypis z danoveho, ked podnikam popri zamestnani a v podnikatelskej cinnosti som nevykazala ziadny prijem?Za kolko rokov dozadu ma mozu sankciovat?Zamestnavatel za mna pravidelne odvadza vsetky odvody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    Ja si myslím, že vzhľadom k tomu, že im nič nedlžíš, nejaké sankcie do úvahy ani veľmi nepripadajú. Ale naprav to čím skôr. Zašli im to s nejakým "rozumným" vysvetlením, akože "pri kontrole účtovných dokladov si dodatočne zistila tento nedostatok - tlačivo pripravené na odoslanie sa v návale pracovných povinností neodoslalo". )

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Ak si na poistovniach neoznamila, ze si aj zamestnana, mozu od teba ziadat nedoplatok na poistnom. Do roku 2003 si musela platit aj ako SZCO do Soc.poistovne. A od roku 2004 iba dobrovolne. Zdravotne poistenie do r.2004, ak vykazes, ze uz bolo platene z ineho titulu napr.zamestnanec, tak uz nedoplacas. Do socialky, ale bohuzial.

    mirka16 je offline (nepripojený) mirka16

    mirka16
    Ahojte. Som zacinajuci zivnostnik - popri zamestnani. Som povinna odvadzat do socialnej a zdravotnej poistovne, ked uz za mna zamestnavatel odvadza? Mesacny prijem zo zivnosti budem mat asi 6-8 tisic Sk.

    podnikanie popri zamestnani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.