Zavrieť

Porady

Student a dve brigady

Som posluchacom 4teho rocnika denneho studia na vysokej skole. Vyse polroka pracujem podla paragrafu 227 - Dohoda o brigadnickej praci studentov - v jednej nemeckej firme s hrubym platom cca 9.000SKK. Z tohto platu riadne odvadzam 19% dan z rozdielu hrubej mzdy a odpocitatelnej polozky. V dohladnej dobe by som mohol brigadovat v dalsej firme z hrubym platom cca 5-6.000SKK. Je lepsie uzavriet dohodu s potencionalnym zamestnavatelom na zaklade Dohody o brigadnickej praci studenta, alebo existuje este moznost normalnej dohody o vykonani praci (ide o dlhodobejsiu tuzemsku pracu - cca 2 roky).

Ako to potom bude vyzerat so zdanenim? Budem sa musiet dohodnut s oboma,ze budem zdanovat vsetko naraz, alebo jednoducho v kazdej robote samostatne? Ake kroky by som mal v tomto smere postupit?

DAKUJEM za kazdy nazor!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Worko Pozri príspevok
    Som posluchacom 4teho rocnika denneho studia na vysokej skole. Vyse polroka pracujem podla paragrafu 227 - Dohoda o brigadnickej praci studentov - v jednej nemeckej firme s hrubym platom cca 9.000SKK. Z tohto platu riadne odvadzam 19% dan z rozdielu hrubej mzdy a odpocitatelnej polozky. V dohladnej dobe by som mohol brigadovat v dalsej firme z hrubym platom cca 5-6.000SKK. Je lepsie uzavriet dohodu s potencionalnym zamestnavatelom na zaklade Dohody o brigadnickej praci studenta, alebo existuje este moznost normalnej dohody o vykonani praci (ide o dlhodobejsiu tuzemsku pracu - cca 2 roky).

    Ako to potom bude vyzerat so zdanenim? Budem sa musiet dohodnut s oboma,ze budem zdanovat vsetko naraz, alebo jednoducho v kazdej robote samostatne? Ake kroky by som mal v tomto smere postupit?

    DAKUJEM za kazdy nazor!
    Zdaňovať príjmy budeš jednotlivo u každého zamestnávateľa samostatne. Na konci roka môžeš požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dani u toho zamestnávateľa u ktorého máš podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov.

    P.S. Len malá poznámka, odporúčam overiť si, či sa ťa nebude týkať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006, ktoré treba vykonať do 30.06.2007.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 01.04.07 at 11:05

    IMS je offline (nepripojený) IMS

    IMS
    dufam, ze za rok 2006 mas dan vysporiadanú - bud danové priznanie alebo rocne zuctovanie u zamestnavatela

    Worko je offline (nepripojený) Worko

    Worko
    zamestnavatel mi to urobil. eventualne kedy a ako sa mi vrati stiahnuta dan za obdobie jul-december 2006 ? tyka sa ma aj zdravotne ked som stale studentom? mozu ma penalizovat?

    IMS je offline (nepripojený) IMS

    IMS
    zamestnávateľ je povinný urobiť ročné zúčtovanie do 31.3.2007, a peniaze , teda vrátené preddavky na daň zašle v jeho výplatnom termíne v apríli 2007

    IMS je offline (nepripojený) IMS

    IMS
    a pokračovanie- zblbol mi počítač, študent je povinný urobiť si ročné zúčtovanie poistného, ak úhrn mzdy za rok 2006 bol viac ako 41400 Sk. Ak túto sumu nepresiahne, nie je povinný.

    Worko je offline (nepripojený) Worko

    Worko
    ehm.. ked to nepriznam, budem penalizovany ihned, alebo sa to riesi upozornenim? a aka je sanca, ze mi pridu na to, ak to nepriznam?

    IMS je offline (nepripojený) IMS

    IMS
    To neviem, neskúšala som to, ale najistejšie je ísť do tej zdravotnej poisťovne a podať to, je tam čas do 30.júna 2007.

    Student a dve brigady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.